reenkarnasyon

0 /
muspelheim
insanoglu oldukten sonra ruhunun ba$ka bir bedende can bulmasini ele alan inanctir..bence;onceki yada sonraki hayatimiz hakkinda bir fikrimiz yoksa -ki yok- bu inancin bir anlami da yok..reenkarnaysonu ya$adigini iddia eden insanlarin neden onceki hayatlarinda hep onemli ki$iler olduklari ise merak konusu benim icin...


abyss
kesinlikle inandigim olay. hatta ben misir’da calisan erkek bir isciydim. piramit yapiminda calisiyordum. bir esim ve iki tane cocugum vardi. ben bunlari nerden biliyorum ya da uyduruyorum, hicbir fikrim yok.
seyhmerat
yeniden dogduklarina inanlarin felsefesi.bunlara gore kendileride esasen daha once baska bir hayat yasarlar ve o hayattan sonra yeniden dogmuslardir..genelde bir onceki hayatlarinda hep,"ya ben onceki hayatimda kralmisim","ay bende onceki hayatimda prenses","bende onceki hayatimda cok zenginmisim",cok nadiren olarakta"ay bende onceki hayatimda kopekmisim" cikabilir..benim anlamadigim hic birtanesi cikipta;"ben onceki hayatimda fahiseymisim","ben onceki hayatimda seresfizin teki olan hirsizmisim" demezler neden acaba?aslinda yeniden dogusa kendileride inanmazlar ama kendilerini nasil gormek istediklerine dair avunurlar..
angelus
yasamis olduklarini iddia eden bireyler nedense hep rus cari, ingiltere kralicesi veya nelson mandela olduklarini soylerler. evet dogrudur belki ama bu dunyada sadece zengin, soylu ve prestijli bireyler mi reenkarnasyon tecrubesi yasar, hic mi yoktur balik pazari esnafindan olup reenkarnasyon gecirmis bir isci veya onceki hayatinda afrika yerlisi olan bir birey. evet ne zaman ki bir ki?i çykyp "ben önceki hayatymda sebze halinde bir kabzymaldym" der o gün inanyrym reenkarnasyonun gerçekli?ine.
ithilquessir
genel inanisin tersine reenkarnasyon’un ozunde onceki hayatta "prenses" olmak yoktur. insan olarak dunyaya gelmek bir seferlik bir mucizedir. ruh bir dahaki hayatta bedenini bir cicekte, bir karincada, bir deve yabaninda bulucaktir.
bu sebeptendirki gercek reenkarnasyon’a inanan bir insan bir cicegi koparamaz, bir inegi olduremez. cunku ’o’ su gecmiste olmus herhangi bir yakini olabilir.
iyiligi ogutleyen, dinlenmesi guzel bir felsefedir. huzur ve dinginlik verir, olum korkusunu azaltir, oksuruge iyi gelir.
maliyeci
islam dini ile ortu$meyen bir inanctir.zira islam dininde allah ahiret denilen olum sonrasi diyarda hesap gununden bahseder.birakin yeniden yeniden dogmayi,bir kere daha $ans bile verilmeyecektir.ozu itibariyle reenkarnasyon insanin icin rahatlatacak boyutta guzel bir $ey olsa da,reenkarnasyona inanmak musluman kimseler icin belli kriterleri ihlal etmek anlamina gelir.
boslukta bos olamayan adam
insanın ölüp ruhunun yeni bir bedende can bulması yönündeki inanıştır.geri dönüş, diriliş anlamında da kullanılabilir.büyük usta cem yılmaz’ın yorumuyla önceki hayatında herkesin kraliçe olduğu hiç kimsenin kötü kadın olmadığı durumdur.
bok bocegi
ölümden sonra toprak olup gideceğini kabul edemeyen insanlara hizmet eden inanç.. insanlığın ölümsüz olma tutkusunun bir ürünü..
serdarabay
insanlar neden önce ki hayatlarında kim olduklarını açıklamıyor,bunu açıklamamak üzerine emir mi aldılar ve kimden? böyle bir emir yoksa kim onlara sordu da tekrar hayata döndürdü.sahi bu kim ki tekrar hayat verebiliyor.
kardeşim bir yaratıcıya inanıyor musun inanmıyor musun? neden onun düzenine alternatifler arıyorsun? seni ve herkesi yaratandan daha mı üstünsün diye sorduran bir başlık konusudur.
su hayat bitsede gitsek
en guzel ornegini eşkiya filminde eskiya cumaliye soyledigi sozle verir.
-çok korkuyorum eşkiya.çok... beni bırakma..
-korkma..önce toprağa gideceksin..sonra toprak olacaksın...sonra bir gül olacaksın..o güle bir arı konacak..o arı ben olacam....
zehnterdorf
aynı kağıttan kesilmiş elele tutuşan ya da birbirine bitişik kağıt bebekler. bitimsiz çoklu tekrarlar.

’ben daha önce burada bulunmuştum.’
dediğimiz de belki de asıl dediğmiz,
’ben şimdi buradayım.’ dır. ama başka bir yaşamda, başka bir zamanda, başka bir şey yaparak.

bir garsonun elindeki tabaklar gibi üst üste duruyor olabilir. görünen yalnızca en üstteki tabaktır. ama ötekilerde oradadır. ve bir yanlışlık sonucu onları fark ederiz. aynı anda farklı ve çoklu yaşamlar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol