radyo

0 /
bombus terestris
artik bedenimin bir parcasi haline gelmis bulunan nefis iletisim araci.ozellikle bazi radyo programlarini (bkz: matrax) dinlerken dis dunyayla baglantimi kesmeme yol acmasiyla taninir.
tiryaki
vakti zamanında ortalama bir müzik seti büyüklüğünde,hava atmak için ellerde gezdirilen bir aletti.hele bir de trt radyosu haberleri sundu mu, herkes işi gücü bırakıp radyo etrafında bir adet saadet zinciri oluştururdu hemencik.
(bkz: hey gidi günler hey)
angelus
aldığı cd.lerin içerisinde bulunan şarkıların sırasını modifiye edip istediği sırada tekrar kaydeden bireyler için son derece gereksiz olan bir olgudur. böyle her an istemediği bir şarkının çıkacağı tedirginliği ile beklemek oldukca zordur.
uydudakipornokanali
en akıllıca iletişim aracı. gerek müzik gerek haber gerek alternatif programlarla internet denilen salakça bel ağrısının göz bozukluğunun yada aptal kutusuna beş basacağı su götürmez bir gerçektir. radyoda ünlü olmak kolay değildir. çünkü radyo dinleyicisi sizin frikiğinizle, erkek yada kız arkadaşınızla yada görünen donunuzla ilgilenmez. bunun sebebi dinleyicinin değil bulunduğunuz ortamdaki kişinin sadece sizi dikizleyebilmesidir. ayrıca müzik erbabları ulemaları günün hangi saatinde ne müzik çalınır hangi program konulur gayet iyi bilirler. ayrıca bunalım takılmak isterseniz tiryaki fm’i kopmak isterseniz power fm’i dinlemek sizin elinizde.
demir prezervatif
en sosyal iletişim araçlarından biridir.
televizyon gibi çoğunluğu asosyal olan insanlar dinlemezler radyoyu, seçici insanlar dinlerler.
taksi, minibüs şöförleri hariç!
ama annemizin meriç erkanı izlemesinden daha iyidir.
mad
"seninle frekansımız uyuşmuyor" gibi bir söz söylenebilitesi var mıdır yok mudur çok merak ettiğim ses duyurgaçlı dinletgeç.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol