power rangers

0 /
fausta
ilkokulda hic kacirmadan izledigim dizi.herbirinin bi hayvani vardi.aslan kaplan falan.beyazli olanin tek amaci pembeliyle yiyismekti.sonra bunlar go go power rangers diyip zort denen robotlara donusurlerdi.o zamanlar cocuklarin ekolleriydi bunlar.kizlar pembeli kim olcak diye kavga ederlerdi.sonradan bunlar bitti,pokemon,digimon zart zurt basladi.
maliyeci
ilkokul yillarimizin efsane dizisi.kirmizi,pembe,sari,mavi,yesil diye renklere ayrilmis cete gorunumlu amerikan gencliginden olusan bir grupla sozde dunyayi korurlardi.
addicted to pain
çocukken sürekli takip ettiğim bir diziydi.en çok da kötü rolde olan pati isimli yaratıklara gülerdim.kötü rolde olmalarına rağmen isimleri pek bir abidik gubidik olduğundan rangerslardan birinin diğer arkadaşlarını uyarması benim gülmekten karnıma ağrılar girmesine neden olurdu.

-aman tanrııııııımmm!!!
-noldu?
-baksana patilerr!!!
-ananı!!

ha bir de bu patiler muzuna tekirdağ rakısı karıştırılmış şempanzeler gibi kollarını iki yana açıp sallamak suretiyle hareket ederlerdi.
eldrun
okulda bunun oyununu oynardık.ben sonradan geldiğim için yeşil olmuştum. sonraları yeşil beyaz oldu.salak salak hareketler yapıp havayla dövüşürdük.

power rangersdan sonra goosebumps diye çocuklara göre bir gerilim dizisi vardı.onu da kaçırmazdım.
maliyeci
yeşil olanı evrim geçirip beyaza dönmüştü.eskiden ikide bir gücü biten o eleman kırmızı ranger’ın ad ortadan kaybolmasıyla gurbun lideri olmuştur.sonradan kırmızı da siyah olarak dönmüştü yanılmıyorsam.atari oyunu da vardı bu dalga dulganın.çocukluğumuzu hatırlattığı için özleyerek anarım hala.
archangel
ortaokul yıllarımın vazgeçilmez dizisi.her defasında arkadaşımla "ben pembe ranger’ım sen sarısın;haaayııır sen neden pembe oluyomuşsun" şeklinde kavga ettiğim,hatta abartıp sticker albümünü edindiğim dizidir.pembe ranger kimberly ve kırmızı ranger jason u yakıştırırdık.sonra kahrolası tommy lider olarak geri döndü ve altın sırmalı kostümüyle kimberly nin aklını başından aldı.koni memeli rita repulsa vardı bir de lord zett.düşmanlarıydılar ve ikisi inişli çıkışlı bir aşk yaşardı,arada rangerların üstüne patileri salarlardı.göz kırpmadan izlerdik ne günlerdi be..
lady rosenred
küçükken müptelası olmuştuk bu dizinin.janjanlı kıyafetleri,arkadaşlık ilişkileri,birbirleriyle yaşadıkları aşk ilişkileri ve kötülere karşı savaşları ile bizi televizyon karşısında muma çevirip uslu uslu oturmamıza vesile olmuştu bir dönem.

ha bir de bunların her birinin özel uğraşları vardı.mesela mavi ranger billy teknolojiyle bozmuştu kafayı.sürekli icatlar yapan,bilgisayar dahisi bi abimizdi.pembe ranger kimberley ise jimnastik yapıyordu.bu uğraşları ile de çocuk aklımızla "ben de jimnastikci olacam" vb. hayallere dalmamıza vesile olmuşlardı.

pek tabi ki o dönemi yaşamış bütün çocuklar gibi power rangerscılık oyunu bizim de gözdemizdi.

şimdilerde bu dizi yeni jenerasyonu ile jetix tvde devam etmekte.

bonus:(bkz: hey gidi günler hey)
passive
gooo gooo power rangeeeers dııırıııdırıdııııı şeklinde devam eden ateri müziği gibi bir müziği vardı. 90 larda çocuk olmanın insana kazandırdığı en güzel şeylerden biriydi...
angelus
tüm karakterlerin ibneye benzediği bir çizgi film idi. sanırım üstlerindeki kıyafetten ötürü böyle bir izlenim uyandı bende bilmiyorum. ama transformers öylemiydi hey be.
eldrun
müziği cocuklar arasında doktor power rangers diye bilinirdi.

edit: artık vahiy yoluyla mı geldi bilmiyorum, yeşil ranger’ın flütüyle zortunu çağırdığı melodi tüm notalarıyla aklıma geldi.kendime şaşırdım valla, hey power rangers hey.
eldrun
bir de bunun bir aralar ortaya çıkan filmi vardı pek bilinmez. diziye göre daha izlenilebilir bir şeydi. bilgisayar efektiyle yapılmış zortlar falan vardı, kostümler tayt değil biraz daha motorcu tipliydi.

power rangerslar bir ara güç taşlarını kaybetmişlerdi ya da güç taşları yok olmuştu ondan sonra bilmem nerelere gidip özel güç taşları bulup ninja ranger olmuşlar daha daha sonrasında ise zeo rangerlar olmuşlardı diye hatırlıyorum.şimdilerde ise jetixde power rangers spd adı altında çok gubidik bir dizi vardır.bizim zamanımızda böyle miydi be.polis olmuş bizim rangerlar.
eldrun
geçenlerde arkadaşlarla gittiğimiz bir studyoda bekleme odasına geçtiğimizde içerideki metalci elemanların bazılarının birbirleriyle muhabbet ettiğini bazılarınında akort yaptığını görüp bir koltuğa geçtik.konuşmanın ortasında odada bir sessizlik olmaya başladı, bizde konuşmayı bırakmıştık.herkes ilgilendiği şeyi ve konuşmayı bırakmış televizyona bakıyordu.biri o sırada star wars’dan bahsetti.ekrana baktım, power rangerları gördüm.
eldrun
şimdi efendim herkesin bildiği küçüklüğünde izlediği power rangerlarda jason, zack, trini, kimberly ve billy vardı başlarda sonra tommy gelmişti önce yeşil sonra beyaz olmuştu.sonra bu jason zack ve trini bi yere gitmişti avusturalya falan onların yerine rocky adam ve aisha gelmişti.bunlar patileri dövdüler kapıştılar lord zed ve rita ile.üç sezon sürmüş bu dizi.sonra bunlar güç taşlarını kaybediyorlardı sonra kumaştan ninja kıyafetlerine bürünüyorlardı falan öyle yeni güç taşları ararken.bir ara bunların hepsi çocuk oldu dünya tersine döndü falan.uzaydan uzaylı rangerlar geldi onlar korudu dünyayı.sonra bunları eski hallerine geri çevirdiler.sonra da zeo rangerlara dönüşüyordu bizimkiler.tommy kırmızı oluyordu, rocky mavi, adam yeşil, kat pembe, bi de sarı var.neyse bizim eski mavi ranger olan billy artık ranger değildi öyle takılıyordu alpha 5 e yardım ediyordu falan.sonra bi baktık gold ranger çıkmış hayrola bu kim falan.bizim rangerlar zorlanırken gelip milleti dövüp gidiyor bizimkiler hayran hayran bakıyordu.bu gold ranger her ortaya çıkışında da billy nin işi çıkıyordu.bizimkiler bunu sıkıştırdılar sen misin o diye.yok dedi bu.meğer uzaylı bir elemanmış bu gold ranger.ama sonra bizim ilk kırmızı ranger olan jason dönüyordu avusturalyadan.uzaylı gold ranger buna gücünü veriyordu bizim jason yine ranger oluyordu.piramit şeklinde zordu vardı bunun dev gibi.sonra uzaylı rangerlar görevi bizimkilere verip gideceklerdi köylerine.bizim billy bu uzaylılardan birine aşık olmuştu.onlarla birlikte gitmişti.bir sezonmuş bu zeo rangerda.sonrasında ise show tv yayını kesmişti bu macera da burda bitmişti.
brozek
900 lu hatları arayıp oyuncaklarını aldıgım ve sonra da babamdan yuksek telefon faturası nedenıyle dayak yememe neden olan cigi film kahramanlari.
(bkz: cocuk aklı)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol