pirinç

spoiled
her bir tanesinde demir,fosfor,sodyum,bakir,askorbik asit,pantoneik asit,glikoz,sukroz,yag,kalsiyum,magnezyum,potasyum,cinko,tiamin,niasin ve maltoz bulunduran mucizevi pilav kaynagi.
independence
ortakoy meydaninda bir zamanlar bunlarin uzerlerine ki$ilerin isimleri yazilirdi.manyakca bir $eydi.hatta bir satici iyice gaza gelip nufus kagidimdaki tum bilgileri yazmaya kalkmi$ti da "dini=islam" bolumu sigmami$ti.cocukluk i$te.herhangi bir polis uygulamasinda cevrilirseniz ve nufus kagidiniz yaninizda yoksa bu pirinc tanesi ile uygulamadan gecebilirsiniz diye soylenti bile yaymi$ti eleman.
igoriyan
icerisinde gluten denen madde olmadigindan bu maddeye hassasiyeti bulunan bircok insan tarafindan diger tahillara tercih edilen yetistirmesi oldukca zahmetli ve ozel sartlar gerektiren 1 kalitesine baldo denen gida.
urban f
( oryza sativa )buğdaygiller familyasından; sıcak bölgelerde yetiştirilen bir bitkidir. her başakçığında bir çiçek vardır. tanesi burada meydana gelir. içeriğinde bol miktarda nişasta ve vitaminler vardır. pirinç kabuğundan tabii phytine elde edilir. bu madde, gelişmeye yardımcı olur. zihin açıklığı sağlar.

kullanıldığı yerler:
vücuda gerekli olan kaloriyi sağlar. yüksek tansiyonu ve fazla üre miktarını düşürür. ishali keser. kaynatılması ile elde edilen su ishal kesici olarak kullanılır. unu, yaraları kurutmak maksadıyla kullanılır.
bb
sünyanı saran ekonomik krizden nasıbini ilk olarak alan besin maddelerinden biridir. ramazan başından beri %50 zamlanmış. çünkü pirinç dolarla geliyormuş ülkemize.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol