parfüm

0 /
fuseki
kadin silahidir parfum genellikle. marilyn monreonun geceleri yatarken uzerinizde ne olur sorusuna verdigi
- sadece channel no.5
cevabi da parfumle ilgili hos bir anekdot olacaktir kanaatimce.
tiryaki
kişiye ayrı bir çekicilik katan unsur.tende kalıcı olması için tatbik edilen bölgelerin temiz olması şarttır.ayrıca açık tenlerde çok daha hoş koktuğu da bilinen bir gerçektir.
goetica
insanların unutmayan duyularından biri de koku alma duyusudur.yani bir kaç kere gördüğünüz bir insanın kokusu bile aklınızda kalır,başka birinde aynı kokuyu aldığınız an aklınıza gelir.parfum bu yuzden insanın bir parçasıdır.ba$kalarına ho$ kokmak amacıyla değil aslında kendinize ho$ kokmak için kullanılmalıdır.ayrıca parfum seçimi sanıldığı kadar kolay değildir zira ba$kasında koklayıp beğendiğiniz bir parfum sizin teninizde çok farklı durabilir hatta teninize yakı$mayabilir.
ayrıca parfum temiz tene sıkılır,terliyken veya pisken sıktığınızda normal kokusundan kat be kat daha ağır ve kötü kokar.yazın ve kı$ın kullanılacak parfum çe$itleri farklıdır.yazın daha az alkol içeren baharatsız çiçek veya meyve kokuları kı$ın ise daha baharatlı kokular kullanılmalıdır.yazın ağır koku bayar.
7doors
bugünkü özelliklerine en yakın özellikte parfüm ilk olarak 14. yüzyılda üretilmiş.16. yüzyılda ise en çok parfüm tüketilen ülke fransa.nedeni ise pis bir millet olan fransızların kötü kokuları örtbas etmek için parfüme başvurması.
(bkz: şemsiye)
(bkz: apartman topuk)
apple
parfümlerin içerisinde kullanılan gül esansının 1 damlası için yaklaşık 70 adet gerçek gül kullanılmaktadır. parfüm fiyatlarının neden pahalı olduğunu buradan da anlayabiliriz. tabii bu belli bir kaliteye ulaşmış parfümler için geçerlidir. gül suyu ile yapmaya çalışanlar da mevcuttur.
parfüm yapımında kullanılan malzemeler, belirli sıralar ile eklenerek mevcut esans elde edilir, çoğu 3-4 aşamalıdır. bu aşamaların her birine nota adı verilir. bu sebeple bir parfümü kokladığınızda ilk anda farklı bir koku, ikincisinde farklı bir koku algılayabilirsiniz. malzemelerin tamamını ve hangi notalar ile yapıldıklarını anlayabilen süper burunlarda mevcuttur. ancak dünya üzerinde bu burunlara sahip 71 kişi kalmıştır.
chanel
parfüm esas itibariyle temiz tene uygulanmalıdır. ve gerçek parfumlerde koku belli bir süre sonra oturur ve kesinlikle kalıcıdır. boyun bölgesi kulak arkası ve bileklere uygulanması da kalıcılık için bir etken olmakla birlikte dökme parfümler daha da bir kalıcıdır.
urban f
parfümün özünü oluşturur. parfüm yaratıcısının üzerinde çalıştığı kokunun kaynağıdır. konsantrasyonlar arasında kokusu en kalıcı olandır. rötuşsuz (yenilemeden) 4 ila 6 saat arasında kalıcıdır. dikkat! parfüm özleri oldukça yağlıdır; giysilerinizde leke bırakabilir.

konsantrasyon dağılımı:
öz yağlar: % 20 ila % 40
alkol saflık oranı: % 96
notaların dağılımları: % 20 üst nota, % 30 % orta nota,
% 50 alt nota

comengineer
fransızların "tuvalet adabı " olmadığı için pis kokularını giderme amaçlı yaptıkları koku.
ama şu zamandaki kullanımı güzeldir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol