olası bilgi sözlük buluşması

0 /
herkonudafikrimvar
sözlük, twitter gibi ortamlar insanların canavarca hisle içlerini döktükleri ortamlar oluyor. burada insanlar sik-sok'lu, argo, marjinal, troll entry'ler girebiliyor. ancak dışarıda olay farklı, toplumsal kurallara uyan centilmen ve hanımefendiler olmak zorundayız.
mesela yazarlar arasında bir buluşma gerçekleşti, ben ilk gördüğüm insanlara şunu diyemem ki ;
- hehe abi kız ne içtiyse basketçilerle grup yaptı galiba, sonra içkiyi bıraktı hehe.
ya da orkid reis ilk buluşmada şöyle konuşabilir mi?
- hehe bim'e kotex almaya gittim kasiyer bön bön baktı hehe
diyemez.
sonra ne olacak, 'abi hiç de entry'lerile alakası olmayan efendi bir adammışsın ya' falan gibi laflar olacak
mucadele
maksimum 5 kişi olacağımız buluşma.

ben oturur çay içer sohbetinizi izlerim. çünkü muhabbetim hiç sarmaz :(

edit: aa daha önce olmuş lan. bu arada beni eksileyen arkadaş ben sana artı verdim.. ya..
independence
daha onceleri muhtemelen en az 100 kere gerceklesen bulusmalar zinciri. ustelik her sehirde gerceklesti. istanbul'da gerceklesen kimisine ben de dahil olmustum, ozellikle bigli sozluk dogum gunu partilerine. hepsi birbirinden guzel gecmişti.
mnd802
valla dengeler kadım erkek esıtlıgıyle bozulabılır. guzel bır kadın yazar ıçın kavga çıkabilir. bir sürü erkek olsak mahallemden farkı kalmaz. kahveye gıtsem aynı sey olur. beklentı ıcıne girmeyelım geldigi gibi vuralım derseniz bir ıkı bira içmekten zarar gelmez derim.
kukulak
aynı restoranın veya büfenin farklı köşelerinde olma ihtimali,
camekanın arkasında, parlayan güneşten fark edilmeyen ve gemiden inenleri izleyenlerden biri olma ihtimali,
karşı şeritten gelen aracın sürücüsü olma ihtimali,
çekilmiş bir fotografın içinde olma ihtimali,(ki bu başıma gelmiş güzel bir hoşluktur)
tüm bunlardan vazmı geçeceksiniz!!!
şeklinde düşündürten başlık
profesyonelogrenci
ilk defa bir çılgınlık yapıp kendimi ifşa edebileceğim buluşma olur. ya da belki gelirim ama nickimi söylemem ama zaten kaç kişiyiz beni bulmak zor olmaz. belki sinsice yan masada oturup herkesi inceleyip uzaklaşırım oradan.

ya da belki de cidden ifşa olurum. olabilir. belki.
ruknettin
en güzeli gelen kimsenin nick'ini söylememesi şeklinde olur
ciddi söylüyorum süper bir fikir profesyonelogrenci'nin entry' si bu çağrışımı yaptırdı
konsept içerisinde independence hemen tanınır nereden mi? tişörtünün önündeki "arayanın kim olduğunu bilmek istemez misiniz" baskısından
herkonudafikrimvar
ortaya ben attım ama ben gelmem.
1. yazdıklarım ile dış dünyadaki davranışlarım örtüşmüyor. burada biraz trollüm dış dünyada centilmen
2. ankara'dan kalkıp istanbul'a bunun için gelinir mi
3. üç tane aktif kadın yazar var,onlar da gelmez gibi. o zaman bilardo salonunda buluşmak daha iyi değil mi
4. 18 - 45 yaş gurubunda bir sürü tip var. garip bir görüntü olur.

edit: amaç kız kaldırmak değil. 10 kişi pub'a girmemek. bar sahibi sktirin gidin diye gözümüzün içine bakar. şef garson bunlar ne ayaklan ateistler toplantısı mı der, diğer müşteriler de bunlar clash of clans oyun grubu galiba der.
edit 2: evet amacım her daim kız kaldırmak. çünkü erkeğim, hormonlarım var, bahar geldi, kadınlarla arkadaş olamıyorum, hiç kadın arkadaşım yok, oluyorum diyen de yalan söylüyordur (bkz: #1115136), ama 29 tane eski sevgilim var. olayım bu
scalet
amac sozlukten kiz kaldirmaksa gelinmemeli. amaaaa amac bulusup su sol frame de haldir huldur yazdiginiz bilgileri paylasmaksa gelinmeli ve guzel sohbet donmeli. bilardo salonuna sonra sen git tek basina pike cek:))
uptofate
yavaş yavaş hayata geçebilecek bir proje olduğu için bu sefer azıcık daha ciddi bir girdi giriyorum. parsel parsel aldık zaten başlığı...

+öncelikle yer ve zaman. burda bu kadar girdi girilmiş olması bu kadar insanın katılacağı manasına gemliyor. tarihin ve yerin seçenekler arasında özenilerek seçilmesi ve herkese olabildiğince uygun olması gerekiyor. şöyle nezih bir pub'ın kimseye zararı olmayacağı kanısındayım ama kafe vs de seçilebilir tabi. (bu konuda en büyük sorun güvenlik kaygısının olmadığı yerlerin seçilmesi )
+ifşa olmanın ötesinde, güvenlik kaygıları karşılanmalı.

+ilgi ve uzmanlık alanlarının farklı olması muhabbeti nerelere ne kadar çekebilir bilmiyorum ama yine de hoş bir görüntü olacağının kanısındayım. herkes için güzel bir deneyim olabilir.

+yaş konusunun aman aman bir sorun olacağını düşünmüyorum. amaç diyalog kurmak, öğrenmek, bildiklerini paylaşmak. gerekli olgunluğu gösterebilecek kişinin sizin yaşınızda olmasına gerek yok diye düşünüyorum. e polenlik iş değil.

+bir diğer nokta, öyle tanışmak mı olacak yoksa bir şeyler anlatma-dinleme havasında mı olacak ? zaten insanlar tanışmak istediği insanlara bir şekilde mesaj atıyor, konuşuyor ve dolayısıyla az da olsa tanışıyorlar.

+görüntü alacak mıyız, bakın bu gerçekten ifşanın babasıdır.

-son olarak, eğer bunu aslen karşı cins ile kurulacak iletişim gibi gören arkadaşlar varsa ( dur sana laf atmıyorum ) ( ciddiyim bak ) bileklik uygulaması getirelim. renkli bileklik şeysi. "kız düşüreceğim" kafasıyla gelenler güzelim muhabbetin içine sıçmasınlar, kimseyi de kırmaya gerek yok. bunu bir düşünün derim. zaten niyeti olan şakayla makayla karıştırır ya bileklik takacağını ifade eder ya da takar gelir.

+önceki son değilmiş, pardon. süre olarak 2 ay sonrası uygun/ideal gibi. konunun biraz daha demlenmesi için. ayrıca benim de dahil olduğum öğrenci grubunun finalleri de bitmiş olur ( büte kalana gelme demiyorum, hobi olarak yine gelsin,ama gelirse seneye de alttan alacağı dersin finalinden sonraki zirveye gelir ) hem de insanlar katılacak olanlara karşı az da olsa güven duymaya başlar, zirvenin iyi olacağını düşünürler.

ciddi olan yazarlar da renklendirebilir gelen kutumu ( kırmızı oluyor sadece ama ) ciddi düşüncelerini paylaşabilirler.

dediğim başlıktır. ( format bitmiş )

edit :

evet ciddi arkadaşlardan ciddi cevaplar gelmeye başladı.

her türlü istek ve önerinizi, katılacaksanız yer ayırtmayı ( yok rezervasyon yok da liste yaparım bu gidişle ) katılmayı düşünmüyorsanız da (tabii alakalıysa) sebebini bana yazabilirsiniz.

şikayetinizi bize, memnuniyetinizi dostlarınıza anlatın. esenle kalın.

up organizasyon şeysi. (lügatta upto diye de geçtiği oluyor)

edit 2 : liste editi

iyi günler,

bir süredir yaşadığım kişisel sorunlar nedeniyle konu hakkında açıklama yapamadım. hatta özelden soran profesyonelogrenci'ye de sözlüğü bırakmayı düşündüğümü anlatmıştım. sözlükle veya sözlükteki yazarlarla bir alakası yoktu ancak şartlar, vs. neyseki sorunları uzlaşmacı yöntemlerle çözebildik ve yine buradayım.

bu süreçte eklenen ve muhtemelen benim konuya kayıtsız olduğumu düşünüp çıkan yazarlar oldu. sağlık olsun, herhangi bir şekilde konu ile ilgili alakasızlık vs söz konusu değil. listeyi yayınlayarak başlıyorum.

x adimneo
x willbohemsson
x nevermore
x scalet
x turksolbek
x profesyonelogrenci
x browncharlie
x ruknettin
x mentat
x uptofate (ta daaaa)


katılmak için olsun, bilgi almak için olsun iletişim kuran herkese yaptığım ufak açıklamayı yinelemek ve son durumu göstermek adına;

genel oylamada istanbul ezici üstünlükte. nazikçe, 6 istanbul 1 ankara ve bir çekimser oy ( evet sonuç ne olursa olsun etkilemek istemedim ). extrem şartlar oluşumadığı sürece istanbul'da olmasının yerinde olacağı kanısındayım. ( avrupa yakası olursa daha iyi olur minvalinde ekleme mevcut )

istanbul'u seçmiş gibi olmanın yanında ortaya hangi yakada hangi mekanda buluşacağımız sorusu çıkıyor. istanbul'u çok aman aman bilmememden ötürü bu konuda yardımcı olabilecek 7 kuşak istanbullu yazarlar/yazarlardan yardım bekliyorum. bu konuda şurası olmasın / şurası olsun tadında herhangi bir yorum da gelmedi. ancak buluşmadaki amaç (scalet de belirtmişti) sol framde harıl harıl entry girdiğimiz başlıklar üzerine muhabbet. yani ses vs gibi konulara dikkat ederek mekan tavsiye edilirse çok güzel olur. geri kalan detaylarda, yaratıcı olunabilir.


zaman olarak katılımcıların dikkat edilmesini istediği noktalara gelecek olursak:

1temmuzdan sonra uzak diyarlarda olacak bir yazarımız,
hafta içi olacaksa iş çıkışı saatlerinde olsun diyen bir yazarımız ve son olarak
haftasonu olursa çok mutlu olacak birkaç yazarımız var.
önümüzdeki 3 hafta boyunca müsait olamayacak bir yazarımız var.

genel hatlarını belirtmiş olduğumuz zaman konusunda herhangi bir yazardan daha spesifik detaylara ilişkin yorum gelmedi. madem öyle ben açayım perdeyi, 24 mayısta başlayan finaller sanıyorum haziran başında bitecek. haziran başından itibaren ( pazartesi günü kesin tarihleri öğrenmeye çalışırım) müsait olacağım ancak haziran ortalarına gelindiğinde kız arkadaşımın sınavları nedeniyle müsait olamam, temmuza sarkmak zorunda kalabilir.

katılmak isteyen arkadaşlar, aklında soru olan arkadaşlar bana ulaşabilir. elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. bunun yanında katılan arkadaşların da nihayi durumu belirlemek açısından girdideki noktaları değerlendirip beni bilgilendirmeleri güzel olur.

up organizasyon şeysi
uptofate
önceki girdi sonrasında aldığım birkaç dönüt (tdk diyor ki, geri bildirim) üzerine o girdimi "zirve öncesi hazırlık" mahiyetinde editledim.

ancak genel olarak öne çıkması için, daha fazla yazarın konudan haberdar olması için o editi tekrar giriyorum.

"
evet ciddi arkadaşlardan ciddi cevaplar gelmeye başladı.

her türlü istek ve önerinizi, katılacaksanız yer ayırtmayı ( yok rezervasyon yok da liste yaparım bu gidişle ) katılmayı düşünmüyorsanız da (tabii alakalıysa) sebebini bana yazabilirsiniz.

şikayetinizi bize, memnuniyetinizi dostlarınıza anlatın. esenle kalın.

up organizasyon şeysi. (lügatta upto diye de geçtiği oluyor)
"
başlıktaki diğer girdide değindiğim noktaları okuyup fikirlerinizi bu doğrultuda paylaşırsanız mutlu olurum.

son olarak, evet eyledim formatı viran. olsun o da davetli.

edit : yönetim de şey ediyor, sabitlendik ne güzel :)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol