mehmet barlas

0 /
imgoindeeperunderground
1942 ankara dogumlu gazeteci/yazar.
cumhuriyet, milliyet, gunes gazetelerinde yazar/basyazarlik yapmis, trt haber dairesi baskanligini da yapmis. yeni safak ve aksam gazetelerinde de yazdiktan sonra son olarak sabah gazetesine gecmis.

beni alakadar eden kismi "latife hanimin sirlari ve turk sosyetesi" adiyla cikmis kitabidir. kitap zaten adindan umuldugu gibi oyle bilinmeyen bir sey, sir falan icermedigi gibi bunca yillik yazara yakismayacak kadar cok imla hatasi, devrik cumle ile doludur. oyle ki sinir bozaca kadar fazladir bunlar. hatta bir ara kitabi okurken hatalari not alip kendisine gondermeyi dusundum ama sonra dedim ki kendi de gormustur herhalde, bana ne. ben bir daha okumam olur biter..
seyhmerat
turk gazetecilik tarihinin gelmis gecmis en donek insani,nam-i diger libos..eskiden buyuk bir solcuyken daha sonra birden en buyuk liberalci olmustur..eskiden bir numarali seriat karsitiyken takunyali diye dpt’de calisan turgut ozal’a etmedigi laf birakmazken ozal basbakan olunca bir numarali yalakasi olmustur,simdide rte’ye ayni yalakaligi surdurmektedir.zamane insanidir.orduya kizar ama gunun birinde ordu darbe yapsa ilk alkislayacak insandir...
xerxes
bu adama soylenebilecek tek bir cumle vardir bana gore. bilmiyorum siz de bana hak verir misiniz? iste sozum:

"satilmis kaleminizi sizi satin alan memleketlerde oynatiniz sayin barlas."
due
emre kongar’dan 100.000 kat daha fazla genel kulturu olan ama turgut ozal kompleksi olan tarihimizin canli taniklarindan,liberal bir gazeteci.
deftones
iktidar ve para neredeyse o ruzgara takilan donek yalakanin tekidir. emre kongar ile karsilastirilmasi bile emre kongara hakarettir.
diger yazarlardan biraz daha gozlerini acmalarini rica ediyorum.insan değil.
gky
gündemdeki konulara popülist yorumlarla yaklaşmak yerine, daha akılcı ve gerçekçi açılardan bakabilen, bu yüzdende sevilmediğini düşündüğüm yazar.
cetniklereolum
şu an sabah gazetesinde köşeyazarlığı yapmaktadır mehmet barlas kendisini devamlı geliştiren değişimden korkmayan gerçek anlamda bir entellektüeldir kendisi birçok gazetede yazarlık yapmıştır en çok bu yönü eleştirilmiştir ama geriye dönüp bakıldığında mehmet barlasın hiçbir medya patronunun adamı olmadığıda görülebilir.
journal
ilginç bir insan, size bir çok konuda google’dan daha hızlı yanıt verebilir. bedri baykam bir televizyon programında kendisi için " internet gibi adam " demiştir.
seyhmerat
dünkü yazısında ayrılacağının sinyalini vermiş olan insandı. tmsf olayı gerçekten de sabah’ı baya karıştırdı.
schumi
artık posta gazetesinde yazacak olan gazeteci. ya posta’yı gerçek bir gazete haline sokacak, yahut kendi kalitesine büyük zarar verecek.

edit: haberx.com’da yazmaya devam et bari, posta’dan kat kat iyidir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol