mademki ermenisin herkese vermelisin

hera
buraya taşıyarak, hafife alınacak ve şakaya gelecek bir tarafı olmayan ırkçılığı, hatırlatan başlık.
firatrock
cok yanlis ve anlaşılması zor bir dusunce; yani eğer tanrı varsa ve o kişi ermeni yaratmışsa, ki sırf ermeni diye birilerine vermek zorunda değildir,onun sucu ne. nasıl ki türklüğe laf ettirmiyorsak ve türklüğümüzle ovunuyorsak o halde ermeni olsa bile saygı göstermeliyiz ki ondan bundan farkimiz olsun.eğer bizler de onlar gibi davranırsak ne farkımız kalır:unutmayalım ki atatürk izmir de yunan bayrağını yakmaya çalışanlara hoş davranamamış ve bu eylemi durdurmuştu.
apple
"mademki ermenisin istemeden vermelisin" versiyonunu duymuştum bende. sadece espri amaçlı kullanıldığında o kadar da kötü bir cümle sayılamaz. nitekim yanınızda türk-erkek arkadaşınız ermeni olan kiz arkadaşına şakayla karışık söyleyince gülüşmelere sebep oluyor.
fikriminincegulu
gecelik aşkların ve daha sonra baba ve anne diye tabir ettiği kişilerin bir daha görüşmediği kişilerin tohumları olarak dünyaya gelenlerin kullanabileceği cümlelerden bir tanesi.
floydiandm
bazı gerizekalı, beyinsiz, faşist bünyelerin söylemekten çekinmediği, ırkçı, kafatasçı, insanlık dışı söz öbeği. bu lafı söyleyenlerin yüzüne tükürmek gerekir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol