mactan sonra havaya ateş acan zihniyet

independence
kim ne derse desin dindirilemiyor bu vah$et.

cumhurba$kani uyariyor, yapmayin diyor, fatih terim uyariyor, bizim sevincimizi ba$kalarinin uzuntusu haline getirmeyin lutfen diyor, rica ediyorum diyor.

sonuc?

turkiye hirvatistani penaltilarda 2 gol farkla yeniyor, turkiye’de 25 ki$i havaya sikilan kur$unlarla yaralaniyor.ustelik bir tanesi henuz sadece 10 ya$inda.mac bitiminden sadece 1 dakika once dunya guzeli olan 10 ya$indaki duygu, mactan sadece 1 dakika sonra taninamaz hale geliyor, kafasina kur$un isabet ediyor, yuzu degi$iyor, kanlar icerisinde yere du$uyor..

10 ya$indaki duygu bu macin sonucuna sevinemiyor, sevindirtilmiyor.

yarinki maci hepimiz buyuk bir heyecanla bekliyoruz, turkiye sloganlarla inliyor, ancak aklimizin bir ko$esinde de $u soru yer aliyor.

yenmesek daha mi iyi acaba?

zira hicbir spor musabakasinin sonucu bir hayatla boy olcu$ebilecek degerde olamaz.
independence
dunyada buyuk maclari kazanip buyuk sava$lardan cikmi$casina zaiyat veren tek ulkeyizdir biz.afrika kabileleri mac kazansalar yaylarini kullanip havaya tek ok atmazlar yemin ederim.hepsi bizim taraftarimizdan daha bilincli.
kurabiye
bazı heyecanlı tiplerin boşaltım sistemidir zannımca. yalnız bu eylem için heyecan yetmiyor yanına bir de beyin fonksiyonlarının yeterince çalışmaması ekleniyor ki işte o vahim oluyor. ha peki silahı sevinç gösterisine dahil etmek bir zihniyet midir? hangi savaş kazanılmıştır da neyin sevincidir bu? savaş ifadesi yanlıştır çok iyi bilmekteyim ve fakat gelin görün ki bir spor müsabakasını savaş olarak algılamak işte bu zihniyetin eseridir.aynı zihniyet düğünlerde falan da döne döne saçar kurşunları etrafa. bu efendilerin kafaları karışık ve beyin salgıları biraz problemli işlemektedir. bu şeker insanlar geçmişten inatla ders almamakta ve kendilerini "ben yaparsam bir bok olmaz" yüceliğinde alabildiğince şişirmektedir. bu delikanlılar sevinçleriyle başkalarının yaşamının içine etmektedir. bu pek sevimli spor sever arkadaşlar kulakları kıçlarında gözleri çok münasip bir yerlerinde insanları korkutmaktan başka bir halt etmemektedir. onların zihniyetleri tartışma götürmez bir saçmalığın yap-boz parçaları gibidir.
nickten yana sansim yok
şarjör boşalttıkça orgazm olduğunu düşündüğüm bireyin zihniyetidir. bu zihniyete sahip bireyler genellikle 31 li şarjör kullanırlar. isabet oranları kuvvetlidir. zira görmeden, balkonda duran bir çocuğun mermiyi kafasından sokup götünden çıkarabilir. o derecede yeteneklidirler.
elma sekeriiii
hayvandır o hayvan.

not: ne oldugumu $a$ırdım, öküzler.
not2: hani spor karde$likti lan, atı$ poligonuyla mı karı$tırdınız anlamadım ki.
captain awesome
ailecek caddenin ortasinda bi taraftan havaya ate$ acan, bi taraftan gulen zihniyettir ayrica. zihniyeti devam ettiren herkese okuz desem yeridir heralde.
tamu
top ağlarla buluştuğu anda havaya ateş açmaya başlayan türü de mevcuttur bunların. bir ayakları balkonda bir ayakları evin içinde bekleyip maçı izlerler. gol olunca ikinci ayaklarını (arka ayak oluyor o da) da balkona sokup ellerinde hazır tuttukları silahı arka arkaya patlatırlar. vasat (!) insanlar sevdiklerine sarılıp bağırarak kutlarken onların yaptığı şerefliliktir, şudur, budur.
enharista
an itibariyle bahçemiz boş kovan dolmuştur, bu zihniyet midir? yoksa alışkanlık mıdır? sosyolojik açıdan yaklaşacak havamda değilim ancak havaya ateş açılınca psikolojik olarak rahatlanıyor mu merak etmekteyim? ya da silah tutmak insanları aniden maganda durumuna sokunca mafya mı olunuyor?

burdan sesleniyorum silah kullanmayı öğrenmek yerine bir enstruman çalın kardeşim milleti özendirmeyin, rahatsız etmeyin, balkona çıkamıyoruz aq...
the wall
normal zamanda küfür etmeyi sevmeyen bi’ insan olarak $unu söylüyeyim:

o zihniyetin ta amına koyım.

(gerisini siz anlayın)


ek: yahu bu kadar mı andaval, bu kadar at gözlüklü olur bir insan evladı? dağda mı ya$ıyorsun be neanderthal herif? off da off.
independence
15 haziran 2008 turkiye cek cumhuriyeti maci sonrasinda hemen inlerinden cikip hayvanliklarini sokaklara ta$iran $ahislar.oysa bunlarin yulafindan keseceksin, arpasindan keseceksin ne bileyim samanindan keseceksin, bak bakalim ayni hayvanliklari yeniden yapabiliyorlar mi.

ahirlarindan cikmalarina izin vermeyeceksin bunlarin.kilit vuracaksin kapilarina.adam gibi insan gibi sevinmeyi hala ogrenemedik.
maliyeci
bunu yapan ve sebebini "eglence,tore" olarak aciklayan tiplerde vardir.neymis onlarin yoresinde bu adetmis,kulturel degermis.git o zaman kuru siki al,mantar tabancasi al,nedir bu canilik?
belkibirgunbiryerde
"yaptiginin yanlis oldugunu anlamasi icin,illa kendi ailesinden birinin zarar gormesi mi gerekiyor" diye dusunmekten kendimi alamadigim,ama maalesef,kafasina dank etmesi icin boyle kotu bir olay yasamasi gereken,asagilik komplexli insan..
maliyeci
yillarca cosku,heyecanini paylasma duygulari bastirilmis,neyi nasil yapacagini dusunmekten aciz insan ve bunun toplum tabanina indirgenmis hali.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol