leyla zana

0 /
independence
kurdugu partinin delegelerinden bir tanesi de abdullah ocalan’in karde$i.her zaman bildigimiz leyla zana olmaya devam ettigi, bugun yapilan toplantilarinda istiklal mar$i’nin okunmamasi ile kendini yeniden gostermi$tir.turkiye cumhuriyetinin hukuksal i$leyi$inden ve demokrasisinden faydalanarak hapisten cik, yine bu topraklar icerisinde bir siyasi parti kurma cali$malarina ba$la ama bu partinin daha ilk toplantisinda istiklal mar$i okutma.yemin ederim bizleri salak yerine koyuyorlar bizim demokrasimizi bize kar$i kullanarak.
xerxes
eger turkiye cumhuriyeti parcalanirsa bunun bas aktorlerinden bir olacagi asikar kisilerden biridir. avrupa birligini arkasina alarak demokrasi ve insan haklari adi altinda boluculuk faaliyetlerine tam gaz devam eden kisidir. tbmm’de ettigi kurtce yemini unutmadik. gene kurtce yemin edecegi gunu beklemektedir. kendisini ailece zevkle izliyoruz...
seyhmerat
dusunce sucuymus,kurtce yeminmis felan hepsi bir kenara,zamaninda pkk’ya verdigi destekler ve pkk’nin icindeki rolunun ne oldugu belgeleriyle ortaya ciktigi icin yargilanmakta olan ve bu yuzden hapiste olan sahsiyetti.ancak halkimiz maalesef kandirilmistir ve avrupa birligi bastirinca bu kadini da disari cikarmislardir.yazik cok yazik bu milletle dalga gecmeye calisan zihniyetler bir gun bu milletten tokati yiyecekler.
ya basta viva zapatista
siyasi fikirlerini ve politik hattını beğenmeyip desteklemesem de milletvekili iken hukukun çiğnenmesi ve adil yargılama ilkelerine uyulmadan cezaevine konulmasını yadırgadığım türkiyeli kürt politikacıdır.kürt milliyetçisi çizgisinde olması türk milliyetçilerinin elini kuvvetlendirmektedir; solcu olduğunu iddia edip sınıfsal farklılıkları ortaya koymadan ve hümanizmi cidden benimsemeden makul olan kimi taleplerini de anlatabilmesi güçtür.
serbest bırakılması ab’nin halkımızı kandırması ile değil, iham’ın ihas’daki adil yargılanma hakkının ihlali gerekçesi ile verdiği kararı yargıtay’ımızın onaması sonucu olmuştur.
bgat
bugün diyarbakır’da nevruz dolayısıyla yaptığı konuşmada siyasi geçmişinin bir tesadüf olmadığını bir kez daha ispatlamış, toplumsal ayrıkçılığı ilke edinmiş gibi bir izlenim veren kişi. yaptığı açıklamaya baktığınızda kürtlerin 3 yoldaşı olduğunu söylüyor. mesut barzani, celal talabani ve abdullah öcalan.

ve apo gibi bebek katili bir terörist başını, kürtlerin yoldaşı olarak dile aldığı halde, oradaki kimseden tepki almıyor. ondan sonra da herkes neden bir kesme karşı önyargıya sahip denilir bu ülkede. hadi ben ön yargılı değilim. zira bu kişiyi dinlemeye giden kişilerin kimlerin militanları olduğunu anlayabilirm. ancak haberlerde bu konuşmayı dinleyen, ellerinde apo resimleriyle o alanda gruplanan kişileri gören, türk halkı nasıl ön yargılı olmayacak? ülkenin kanını emmiş ve nice şehit verilmesine neden olmuş bir katile yoldaş diyen -kürtlerin yoldaşı- bu örümcek ağıyla sarmalanmış beyinlerden çıkan sözleri duyan türk halkı başka nasıl tepki gösterebilir ki? ve aynı yerde bir belediye başkanı var (evet o malum şahış). ve terör başı, bebek katlinin posterlerini tutan kimseye bir müdahaleleri yok.

yazık.

ama bu zihniyette olanlara bu ülke halkı aman vermez, bunu da bildikleri için ciyaklamaya devam edeceklerdir.
a momentary lapse of reason
dünya demokrasi tarihinde hiç bir zamanda ve hiç bir ülkede böyle bir şeyi söyleyen bir insanın hapis veya idam cezası almaması sözkonusu olmamıştır ve olamaz. ama bunu bilmeyecek kadar dünyadan habersiz saflar, bilip de diğerlerinin bilmemesi için elinden geleni yapacak şerefsizler her zaman olmuştur ve olacaktır.
westkhan
her sene nevruz bayramında avrupadan gelen işsiz öğretim görevelileriyle demeçler veren ayrıca burda etmek istemeyeceğim küfürlerime hedef olan böücü başının siyasi sağ kolu teröristin eline silah değil kalem geçirmiş hali ama unutmamak gerekirki kalem silahtan daha keskindir.
ankakusu
’’kürtlerin üç yoldaşı vardır. birisi irak cumhurbaşkanı celal talabani, diğeri mesud barzani, üçüncüsü ise başkan öcalan’dır’’
schumi
federal devlet arzusu yanlış anlaşılmış kişidir. belki de yanlış anlaşılmamıştır, kastettiği kürdistan diye bir devletin kurulmasıdır -bence de bunu kastediyor- ama federal devletin zamanının geldiğini söylemek "ülkeyi bölmek istiyor" demek değildir.

federal devlet içun;http://www.tuzluk.org/schumi05

kürdistan içun; #280561

kürdistan’ın ne olduğundan bihaber diğer sözlük yazarlarımızı anlatan güzel bi entry; #487098
elma sekeriiii
kendisi "eyalet sistemi istiyoruz.osmanli yapamadi, cumhuriyet doneminde yapamadilar, bari simdi yapsinlar kurdistani kursunlar! bu boluculuk degil, aksine birle$tiricliktir!" sozlerini eden, kendi laflarindan bi haber olan insanciktir.kendi icinde celi$en laflar etmekte onun üzerine insan tanimam.
1.eyalet sistemi ayri bir ulke kurulumuna sebebiyet vermez.kurdistan istiyor bu hatuncagiz, kurdistan devlettir!
2.boluculuk, devlet icinde devlet kurmak istegi ile geli$ir ve olur. yani kurdistan kurmakla olur. birle$tiricilik eyalet sisteminde belki olabilir ya da bolunmeden direk ayni cati altinda ya$amakla olur. bu kadinin istedigi ayri devlet. yani bölücü politikalar güdüyor!

bu ne perhiz bu ne lahana tur$usu derler adama.


osilaskop
açık olarak kürdistanın kurulmasını istemiş, sözleri hakkında soruşturma başlatılmış, yakın zamanda da hüküm giycek olan insandır.arkasındaki nefretle büyütmeyi seçtiği topluluğu dahada ateşlemekten başka bişey yapmıcak bu eylem bende buna yanarım
independence
okudum, yetmedi bir daha okudum, verilen entry idlerine tikladim onlarda yazanlari da okudum, halen neyi anlayamadigimizi hic anlayamadim.

bolucu orgun sempazitani ya da uyesi ya da bir $eyi bir kadin cikiyor, ne yazik ki ya kendi imkansizliklarindan ya da kimi belirli ko$ullar sebebi ile tahsil yapamami$ kim ne derse ona "dogru soyluyor bu" diyen bir kitleyi etrafina toplami$, bir iki suslu oldugunu zannettigi fakat susten nasibini almami$ cumlelerle zavalli insanlarin beynini yikamaya kalkiyor, biz de kendi icimizde bu kadini dinleyip "evet dogru soyluyor bu" diyen zavallilardan daha zavalli bir $ekilde ikiye uce mitoz bolunuyoruz.

oncelikle kimi arkada$larimizin bahsettigi gibi kurdistan bir bolge degil, resmen kimi cevrelerin olu$turulmasi icin gotunu yirttiklari bir devlettir.zira bolgenin bayragi olmaz devletin bayragi olur, kurdistan isimli olmayan ulkenin halen var olan bir bayragi dahi vardir."siktir lan yoktur" diye ziplamadan once ara$tirin.

hatta hadi siz yorulmayin ben size yardimci olayim bu ara$tirmanizda.

http://www.saafonline.com/resimler/haberler/690.jpg

buyurun buradan bakin olmayan ulkenin bez parcasina.

leyla zana isimli ki$inin bahsettigi ve kurulmasini temenni ettigi kurdistan da tamamen kendi zihinlerinde canlandirdiklari sozde ulkedir, kimse kimseyi "bolgeden bahsedio lan o hani ta osmanlidan bu yana anilan bolgeden" diye yemesin.zira umuma acik bir yerde yazi yazabilecek duzeye eri$mi$sek her denileni dogru olarak kabul edecek zihniyeti coktan a$mi$iz demektir, kisacasi yemez.

leyla zana bir bolucu orgut militani gibi hareketler etmeyi kendine dustur edinmi$ ve dtp’nin sozculugune soyunmu$ ve ne yazik ki bir zamanlar tbmm’de sandalye i$gal etmi$ eski bir mahkumdur.

eger ki siz salak degilseniz, akli ba$inda birer bireyseniz ve halen leyla zana ve turevi ki$ilerin soylemlerini savunur usluplar takinirsaniz ve sizin yazdiklariniza katilmayan insanlari "$unu bilmeyen bunu bilmeyen" olarak nitelendirmeye devam ederseniz, bu nitelemeleri yaptiginiz insanlar sizin iyi niyetinizden hakli olarak ku$ku duyarlar.

siz siz olun duydurmayin.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol