leon

0 /
feridun bitir
jean reno’nun en iyi filmidir.natalie portman’in iyi filmler yapicağina işaret vermiştir.izlenilmesi gereken bir filmdir.

http://www.imdb.com/title/tt0110413/


spoiler

filmin sonunda jean reno ’’al bu sana mathilda’dan hediye’’ diyip bomba pimini adamin eline verdiği sahne anlatilmaz yaşanir bir sahnedir.
passiflora
jean reno nun en guzel filmidir. carpik bir iliski ancak ve ancak bu kadar muhtesem bir dille anlatilabilir. unutulmazlar arasindadir, ayrica turkiye de henuz dvdsi cikmamis olup yurtdisindan getirilmektedir. normal olarak turkce dilinde degildir.
overload
orjinal adı leon the professional dir. ve makassız normal süresi 3 saate yakındır ki mathilda (natalie portman) aslında kallavi bir tetikci olduktan sonra dea binasına gider. falan filan soundtrack i ise bir pulp fiction godfather ya da lebowski kadar saglamdır.
utopya
turkiye ekranlarinda ’leon-askin gucu’ diye gecen filmdir. jean reno bu filmde cosmustur. shape of my heart sarkisi bu filmle mukemmel olmustur. jean reno filmde ciceginden baska birseyi olmayan tetikcidir. natalie portman da ailesi kotu adamlar tarafindan oldurulmus jean reno’ya asik kocaman yuregi olan kucuk bir kizdir. bir zamanlar tgrt ve star kanallarinda bol bol gosterilen ama artik arsivlere karisan bir filmdir. suphesiz ki arsivlerde klasikler arasinda yerini almistir...
marion
her mathilda deyişinde içimden bişeler kopmasına neden olan jean reno’yu kutluyorum gerçekten.. ağlatır bu film..
nykterida
ilk izledigimde kucuk bir kizdim ve filmi izledikten sonra gidip sting’in field of gold albumunu satin almistim.hayata fon muzigi olabilecek bir sarki ve jean & natalie’nin unutulmaz oyunculugu..
coco jambo
if i told you that i loved you
you’d may be think there’s something wrong.
i am not a man with too many faces
the mask i wear is one
mare crisium
jean reno’ya aşık olduğum ve evet ya birine aşık olmak için demekki yakışıklı olması gerekmiyor dediğim filmdir..natalie portman ise daha göt kadar küçücük bi kızken bile nası ettiyse sexy olmayı başarmış ve alla alla bacaksıza bakale gibi bi yoruma sebebiyet verdirmiştir.
esmeralda
matilda ve leonun imkansız gibi görünen aşkını anlatır.matila 12 yaşında sorunlu bir kızdır,leon tetikçi ve aşkı uğruna hayatını kaybeden adam.izlenmesi gereken filimdir.
gojira
mathilda ve leon’un taklitlerle birbirlerine kişi anlatma sahnesi vardır. hiç unutamam o sahneyi. gene kelly’i yaparken yarıldığımı hatırlıyorum.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol