kredi kartı

0 /
isimsiz kahraman
uc kez kaybettigim,baskasinin da bulup para cekemedigi,hicbir zaman borcunun bitecegini dusunmedigim,hayatimdan cikmasi gereken cok onemli bir dusmanim.
independence
daha oncesinde iki adet entry yazilmi$ olmasina ragmen hala anlami yazilmami$, sadece hakkinda yorum yapilmi$ bir kart.bari ben yazayim anlamini da belki birileri bir $ekilde sozluk formatini anlar bu entry sayesinde.
bankalarin mu$terilerine vermi$ olduklari ve ali$veri$lerde nakit para yerine gecen kartlardir bunlar.kartin sizde bulunmasi halinde asla kullanmasaniz bile belli bir aidat odemesi vardir.kullandiginiz zaman da uzerine faiz odersiniz.
barborospasa
enflasyonun dususu ile yolacak kaz arayisina giren bankalarin sokaklarda dagitarak yayginlastirdiklari ve kullanicinin odeme yapamamasi durumunda kicindaki donunu bile kaybetmesini saglayacak olan kolaylik.
caraiman
bu siralar universitelerde standlar kurup gelin size bi kredi karti verilim hemde babaniza solemiycez diye kandirilip sonra 200 ytl birine 500 digerine borc takip sonra borcunu odemek icin babaniza basvurduguz ama babayi aldiginiz ama yinede bir nevi hayat kurtarici manyetik esya
zehnterdorf
bankaların ya da onlarla anlaşan kuruluşların keşide ettiği plastik kartlardır. kart sahibi limiti dahilinde kartını ibraz ederek cash ödeme yapmaksızın harcama yapar. ekstre adrese gelince acı verir.
angelus
esasında gayet süper bir kullanım maddesidir. hiçbir banka kredi kartı verdikten sonra kullanıcılarının kafasına silah dayayıp "git alışveriş" yap şeklinde tehtitkar davranışlarda bulunmamışlardır, aksine tüm kredi kartı kullanıcıları kredi kartlarını her kullandıklarında ne kadar borclandıklarını, bankanın nasıl bir faiz uyguladığını süper bir şekilde bilmektedirler. o vakit hem keyfe keder harcama yapacaksınız hem de ödeme vakti geldiğinde "ama bankalar şöyle sömürüyor böyle sömürüyor" şeklinde yakınacaksınız. hayır efendim bile bile lades denmez. ya hiç kredi kartı kullanmayacaksınız ya da kullanıyorsanız bankaya olan borcunuzu ödeyeceksiniz. hayır benim anlamadığım kredi kartı alınırken düşünülen şey "hımm demek ben bu kartı para gibi kullanacam ama karşılığında birşey vermeyecem ehihi"midir acaba. herkes bilir ki kredi kartı bir nevi bankadan borç almaktır ve tabi zamanı gelince de borcu ödemek gerekmektedir.
seyhmerat
ülkemizdeki cehaletten dolayı ne yazık ki amacından sapmış olan şey. aslında gayet güzel bir şeydir ki eğer iyi ayarlanmış bir limitiniz varsa ve nerde ne zaman kullanabileceğinizi biliyorsanız, taksitlendirme imkanıysa tamamen dikkat edilmesi gereken bir şeydir. 10 taksit diye hiçbir şeye atlamamak gerekir taksitlerde de bazen az taksit olanı daha makbuldür. iyi ve kullanışlı bir ödeme aracıdır ama kullanması bilene ve egosuna yenilmeyene.
broken
yanımda para taşımadan harcama yapabilmeme yarayan, çeşitli taksit imkanları da sağlayan çok yararlı ve kullanışlı plastik kart.
ödeyemeyeceği oranda bilinçsizce harcama yapanlar, suçu plastik bir kartta değil, kendinde arasın.
sergey
bırcok ınsan ıcın oldugu kadar benım ıcın de tehlıke olmus yaratık.ancak babam sayesınde bu tehlıke bertaraf edılmıstır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol