inception

0 /
independence
herkes tarafindan muhte$em bir film olacagi konusunda ortak karara varilan christopher nolan filmi.

imdb linki $oyle;

http://www.imdb.com/title/tt1375666/

bir kac adet de fragman verelim tam olsun.

http://www.dailymotion.com/video/xa9lfg_inception-teaser-trailer-hd-vo_shortfilms

biraz kultur yapalim hesabina bu da fransizca bir trailer

http://tinyurl.com/38buw7y

bunlar da var quicktime iniz varsa;

http://trailers.apple.com/trailers/wb/inception/

bir de youtube linki patlattik mi tamamdir;

http://tinyurl.com/2abcjjj

ba$rolde leonardo dicaprio abimiz at ko$turuyor. 16 temmuz dunyada vizyona giri$i ancak sanirim turkiye’de 23 temmuzda vizyonda olacakmi$.
independence
film icin turkiye’de 23 temmuzda yazmi$im, bok yemi$im. 30 temmuzda gosterime girecekmi$. amerika’da izleyenlerin soylediklerine gore gelmi$ gecmi$ en muhte$em filmler siralamasinda top 10 a rahatlikla girermi$. lan ne heveslendirdiler adami be.

ayrica film karaborsa ortamlara da du$mu$ ama akli olan sinema cekimi olan ve sesi belki de hic duyulamayacak olan bir filmi izlemez herhalde. yarin 30 temmuz lan, sabir azcik.
proserpina
leonardo dicaprio’nun alakasız oyunculuğuna rağmen görülesi, tom hardy’nin oyunculuğunu yine konuşturduğu muhteşem film.
independence
bugune kadar "lan hala $u filme gidemedim ya vay arkada$" dedigim yegane film. oysa sinema salonlari da burnumun ucunda valla, kicimi bir kaldirabilirsem bu ak$am in$alla.
independence
muhte$em bir filmmi$ oncelikle, ne kadar hasilat yaptiysa $imdiye kadar helali ho$ olsun.

kari$ik bir film, yogunla$mak lazim net anlayabilmek icin. filmin ilk kisimlarindaki bir detay filmin sonlarina dogru aklinizda kalmasi gereken bir detay olabiliyor, bu yuzden izlerken aklinizi kesinlikle ba$ka $eylerle me$gul etmeyin ki tadina varabilin. tahminim odur ki senaryosunu yazan yahut yazanlar $u anda akil hastanesindeler, zira film akilli i$i degil. ordan cik $uraya gir, hadi o yetmedi $una da gir, yetinemeyiz biz boyle $uraya da girelim derken beyin bu sicakta tamamen follo$ oluyor.

filmin konusu ise sanirim bu zamana kadar hic i$lenmemi$ bir konu. insanlarin ruyalarina daha dogrusu bilincaltlarina girerek son derece gizli bilgileri calan bir grup insan ve bu bir grup insanin daha once hic denenmemi$ bir $eyi yapmaya cali$malari, bir adamin bilincaltina girerek oraya yepyeni bir fikir birakmalari ve ki$inin bu fikrin cercevesinde hayatini yonlendirmesini amaclayan bir plani anlatiyor film, cok da muhte$em anlatiyor.

filmde kullanilan efektler enfes, muzikleri ba$tan cikartici, oyuncular birbirinden super ancak leonardo dicaprio’da a$mi$ bir oyunculuk gormedim. zaten film mimikler uzerine kurulu bir film degil, oyuncular muhtemelen oynayabilecekleri en ustun performansla oynadilar ama dedigim gibi, filmde mimiklere cok yer olmamasi sebebi ile ustun bir oyunculuk goze carpmiyor.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:

son sahnede o donen zimbirti donmeye mi devam edecek yoksa du$ecek mi onu da bileydik tam super olacakti.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:
mortingenstrasse
bir takım insanlar bu filmin hayatlarında izlediği en iyi film olduğunu söyleyenleri aşağılamakta ve cahil sanmaktadır. ama aşağılayıp cahil sanan bu insanların derdi "ben farklıyım" diyebilmektir. tamam senin hayatında izlediğin en iyi film olmayabilir ama bu sana hayatında izlediği en iyi film olduğunu söyleyenlere laf etme hakkını vermez. inception harika bir filmdir ve azımsanmayacak sayıda insanın hayatında izlediği en iyi film olması gayet normaldır.

(bkz: en sevdiği film inception olan insan)

not:hayatımda izlediğim en iyi 3 filmden biri inception’dur.

esrakesh
güzel film, sonu devamının çekilmesine uygun olarak yapılmış sanki - keşke çekilse de gitsek.

-----------------------------spoiler----------------------------:
çocukları paris’e getirse leo da bi dünya gözüyle görse daha kolay olacaktı sanki derdirtmiştir ama o kadar kusur kadı kızında da olur.
-----------------------------spoiler----------------------------
nickten yana sansim yok
çok karışık film. kafam karıştı benim. zevk aldım ama bi bok anlamadım. böyle rüyalar falan. fikir bi virüstür. sonra efendime söyleyeyim kendi dünyalarını kuruyorlar. sigaram nerde lan benim?
nerobianco
izleyiciyi dilemmaya sokan şahane filmdir. iki farklı sonun savunucuları mevcuttur. mutlu son diye düşünerek fazla büyütmüyorum içimde ben. bu adamın film senaryoları muhteşem oluyor o tartışılmaz bir gerçek evet.
insl
bazı kısımları sakız gibi sündürülmüş olsada teması kuvvetli filmdir. fen ve felsefe severlerin seveceğini tahmin ediyorum.
orqn
klasik bir christopher nolan filmi olmuş. bu adamın aklına çok güzel bir fikir geliyor, sonra o fikir üzerine kurulu bir film yaratmaya çalışıyor. buraya kadar sorun yok ama o esas fikri, kurguyu vereceğim derken destekleyici sahneleri çok fazla boşluyor. mementoda da aynı şey vardı. filmin mütiş bir kurgusu olmasına rağmen üzerine kurulu olduğu esas olay çok çok basitti. bu filmde de bunu hissettim açıkçası.

filmde öne çıkan bir oyunculuk yok. fakat bu biraz da filmin buna müsade etmemesinden kaynaklanıyor. bu konuda oyuncuları suçlamak yanlış olur.tamam güzel, etkileyici film ama bu film için hayatımın en güzel filmi diyen insanlara katılmıyorum.

bir de şu var; filmi izlerken hep içten içe bir matrixle kıyaslama ihtiyacı hissettim. bunu da yazayım ki içimde kalmasın.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol