dövme

0 /
alman
vucut derisi uzerine igne gibi sivri bir aracla cizilmek ve icine renk veren maddeler konulmak yoluyla yapilan cikmaz yazi veya resim.
webgum
dikismakinasini andiran saniyede bilmem kac kere girip cikan minik steril ignelerle yapilir. deri uzerine degil, boya deri altina girer. boylelikle cikmasi imkansizlasir. ancak mm karesi 100 dolarlar eden lazer olayiyla bilmem kac seans (dovmenin buyuklugune gore) cikarilabilir. yapimi cok pahali olmadigi, fakat cikartilmasinin butceyi hirpaladigini dusunursek eger, yapilacak olan dovmenin seklinin cok iyi dusunulmesi gerekmektedir. aksitaktirde siz olene kadar bykty?ynyz bir sekli govdenizde tasimak zorunda kalirsiniz.

(bkz: piercing)
angelus
dunya capinda taninmis, ustad kivaminda olan dovmecilerin bir takim etik kurallari vardir. ornegin yuze, boyuna ve ellere dovme yapmamayi sart kosmuslardir kendi aralarinda. evet.
walide sultan
"itina ile dovulur", dovme yapanlarin vitrinlerinde yazili, soz obegidir. dovmenin itina ile yapilmasi, ozen gosterilmesi gereken bir olay oldugunu i$aretler.
sado-mazo tiplerin, bu tabelaya aldanip da, iceriye girdiklerinde beklediklerinden cok farkli bir yer bulabilecekleri mekanlardir ayni zamanda.
7doors
2002 yılı, fransız-alman yapımı bi filmdir.bir seri katilin yakalanması üzerine kurulu olan filmde seri katilin ardında bıraktığı tek ipucu kurbanlarının derilerini yüzmüş olmasıdır.bunun nedeni japon bir dövme ustasının çalışmalarını toplayan bir fetişist olmasıdır.yüzülmüş derilerin, koleksiyoncu şahsın galerisinde sergileniyor olduğu sahneler dövmenin de bir sanat olduğuna işaret etmektedir.
4ever
birde kumsal dövmecileri vardir,kumsal dövmecisi sokmasina karsi derhal yarali bölge bir doktora gösterilmelidir,bölge genital bir yer ise gösterdiginiz doktorun yakisikli olmasina dikkat ediniz.
performer
50-60 yaşına gelince vücudunu kaplayan o dövmeler geçmişi sorgulama ve insanın kendisiyle hesaplaşma dönemlerinde psikolojik travmalara sebeb olabilir,telefon ve yarıyarıya joker haklarınızı da tüketmiş olursunuz.
goetica
kesinlikle temiz ve kaliteli bir yerde yaptırması farz olan eylem.zira paraya kıyamayıp pintilik yapılır ise omrunuz boyunca vucudunuzda kötü bir desenle ya$amanız veya hastalık kapmanız i$ten bile değildir.
onun dı$ında yaptırmadan önce ki$iyi acıyacak diye çok strese sokar en nihayetinde vucudunuza batacak olan iğnedir lakin ciddi anlamda bir acı hissettirmez verdiği acı epilasyon,sinek ısırığı,çimdik acısı gibidir.zaten iğnenin 3. girip çıkı$ından sonra deri uyu$ur ve daha fazla acı hissetmezsiniz.
dövme yapılmadan önce bir kağıda çizilir ardından döve yaptırılacak olan yere bir madde sürülür ve kağıt ustune bastırılıp $ekli çıkarılır.ardından dövme yapılır.
dövme yapılmadan önce "içki içeyim uyu$urum acımaz" diye bir fikriniz dü$ünceniz olursa eğer sakın ola yapmayınız zira alkol kanı sulandırdığı için normalde kaybedeciğiniz kanın 3 5 katını kaybedersiniz.
dövme yapıldıktan sonra 1 hafta kesinlikle su ile temas edilmemelidir.güne$ görmemelidir.gunde 4 kere de krem sürülmelidir.yoksa deriniz gerilir ve dövmenin $ekli bozulabilir.
istanbul’da en güzel dövme yapan yerlerden biri kadıköy/negatiftir.biraz pahalıdır lakin gerçekten temiz ve kalitelidirler.
ithilquessir
kim ne derse desin asla cikmayan, cikartilamayan. yapilmadan once iyi dusunulmesi gereken, bittikten sonra en cok o ince aciyi seveceginiz, bir tur kalici makyaj.

renklileri benim gozumde cirkindir. siyah beyaz olani iyidir, bazilari cene dusurur, hayran birakir. kan kaynatici, gunaha tesvik edici, alkole benzer bir yani vardir. kadinlarda baldirin icine ve bileklere, erkeklerde kurek kemiklerinin uzerine, enseye ve pankreasin alindigi yere cok yakisir.
bok7basi
yaptıran adem evladı 3 çeşit soruyla daima karşı karşıyadır. hatta o kadar karşı karşıyadır ki soruların sorulma sırası bile bir ömür boyu değişmeden gelir.

soru-1)-ayyy o ne?
cvp: -dövme
soru-2)-gerçek mi o?
cvp: -evet
soru-3)-acımadı mı yaptırırken?
cvp: -ya git iki ekmek kap gel.

bazen ekstra bir kaç soru daha eklenebilir.
örn:
ne zaman çıkar o şey?
cvp: -ben gömüldukten 3 ay sonra
dövme bir yazıysa:
-ne yazıo orda? neden yazdırdın?

made in heaven
en guzeli en zor gorunenidir.kola,omza yaptiracaksaniz eger onca para dokene kadar gidin icinden yalayip yapistirdiginizda sappadanak cikiveren -hem de renkli- dovmeler cikan sakizlardan alin daha iyi.
sari ada
an itibariyle sahip olduğum, ve ebeveynlerin görmeyeceğine dair duyduğum sonsuz güveni yok eden şey.sanki pilot kalemmiş de silsem çıkıcakmış gibi. ama hayır çıkmıyor ve biliyorum görücekler yakın zamanda..

goetica
ebevynlerden habersiz yaptırıldığında allahın sıcağında uzun kollu giyip ter dökmenize eğer bilekteyse sürekli bileklik takmak zorunda olmanıza ebeveynlerin "ölüyorsun terden çıkarsana üstünü?bu havada kazak mı giyilir!" tepkilerine "hayır olmaz yok ben ü$üyorum aslında" türü söylenen yalanlar yüzünden ve dar görü$lü bireylerin "abdest kabul olmuyomu$ ne biçim muslumansın" dü$üncelerine kar$ı sürekli bir sinir stres içinde bulunmanıza yol açan $ekiller bütünü.ha çekilen çile kutsaldır,o ayrı.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol