dost

0 /
spoiled
cumlenin deliginden uc tane baglac gecirip cumlenin disina ciktiginizda ve elinizde dugum aticak cumle kalmadiginda stoklarini kullanmaniza izin veren kisi.
wilson
gidip te kendini unutturduktan ve kalpteki yeri bosaldiktan uzun bir sure sonra geri donme cabasi vermesi ile bunyeyi psikolojik acidan cokerten olgu.
independence
hayatinizin iyi & kotu her evresinde yaninizda olmayi gorev edinmi$, en su yuzune cikmamasi gereken sirlarinizi gonul rahatligiyla payla$ip daha sonra "ba$ka yerlerden duyar miyim acaba" sancisi cekmeyeceginiz, yolda yururken bir ta$a takilip yuzukoyun yere uzansaniz bile size elini uzatacak bir ki$inin var oldugunu bilmenin rahatligi ile o $ekilde beklemenizi saglayacak ki$i.insan hayatinda bu tur insanlara rastlamak ve bu tur insanlari kazanmak inanilmaz zor olsa da hayat belki bir gun bir yerden yuzunuze gulumser.
vanilla
konusmaya deger olanlarla konusmazsan insanlari yitirirsin...
konusmaya deger olmayanlarla konusursan sozcukleri yitirirsin.
bilenler,insanlarida,sozcukleride yitirmezler!
hani dostlar vardir,bunaldiginizda yaninizda hissettiginiz ve kimi zamanda buldugunuz.
hani dostlar vardir,iki eli kandada olsa bile ihtiyac duydugunuzda kosarak gelen.
hani dostlar vardir,kederinizi bilen
hani dostlar vardir,uzemezsiniz,kiramazsiniz,kiyamazsiniz.
hani dostlar vardir,fikre ihtiyac duydugunuzda sizi,sizden fazla dusunup akil verir.
hani dostlar vardir,beraber oldugunuzda kederinizi bitiriverir.
hani dostlar vardir ’iyi ki var’ dediginiz.....
Konfucyus
purplish
gercek dost,insani kendinden iyi taniyandir.her ihtiyac duydugunda ona kosmak istersin,bilirsin ki hic dusunmeden gidebilecegin tek yerdir o.herseyini feda edebilecegin,sen onun icin olmeyi dusunurken senin icin coktan olmus olandir.
nuquerna
eger sadece "seni dusunen ve onemseyen kisi" manasina geliosa bile hic de sahipmisim gibi hissetmediim, ama yine de etrafta var olduklarini iddaa eden insanciklar..sevmiorum onlari evet,hic kimseyi sevmiom ki ben simdi..
(bkz: depresyon)
ilean
dost gecmisin acilarini,gelecegin hayallerini anlatabildigin omuzunda bir el,yureginde sicaklik,alabildigince guvendir..
msscat
bir çok konuda güvendiğiniz, bir sürü planlar yaptığınız, bazı bazı hayatınızı ona göre kurduğunuz, terminal yollarında ayrılırken ağlaştığınız, bir erkek/kız arkadaşa sizi satmak suretiyle kahpelik/kalleşlik yapmayan, doğum günlerinizi unutmayan, sizi sevgilisine şikayet etmeyen, bu hikayede tamamen hayal ürünü olan, bazılarımız için barış manço’nun arkadaşım eşşek şarkısından ibaret olan, bana göre düşmanımın düşmanı olan kişilik.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol