devlet bahçeli'nin cumhurbaşkanı yardımcısı olması

independence
devlet bahçeli malum akp'nin bir numarali kankasi oldu bir suredir.

yeni anayasa konusunda akp ile mhp doludizgin anlasiyorlar, bahceli neredeyse her konuda kayitsiz sartsiz destek veriyor akp'ye. biz de diyorduk iki dusman kardes nasil oldu da bir anda tek yumurta ikizi gibi davranmaya basladi, meger isin asli baskaymis.

devlet bahceli bunca senelik siyasi yasaminda bir kere basbakan yardimcisi olabildi ya, muhtemelen zoruna gitmis olacak ki kendisine devlet dahilinde bir makam istemis olacak ki akp ile bu konuda anlasmaya varmis. ne derece dogrudur bilinmez ama soylenilenler bu yonde.

ben de inandim iman ettim bu soylenilenlere.
mucadele
"başkanlık sistemi içi boş bi klişe slogan, yeni bi aldatma propagandası olarak gündemdedir. 17-25 aralık yolsuzluk dosyalarının bir daha açılmamak üzere kapatılması ve bu rüşvet hırsızlık yolsuzluk çarkının sürdürülebilmesi Erdoğan'ın tüm yetkileri elinde toplayarak diktatörlüğünü ilan etmesine bağlıdır. yeni anayasa ile başkanlık sistemine geçilmesi bunun için istenmektedir. recep tayyip Erdoğan tipi başkanlık sistemi türkiye'nin bölünmesinin reçetesidir. demokrasinin idam fermanıdır. tek adam diktatörlüğünün beraatıdır hırsızlık ve yolsuzluk ruhsatıdır."

9- mayıs 2015 https://www.youtube.com/watch?v=OsAUvMrOWzY

bunları söyleyen herife ne verildi ki bugün 180 derece dönüş yaptı diyordum.. cumhurbaşkanlığı yardımcılığı verilmiş herhalde :)
vercus
muhtelemen olacak olandır..olacak olan olur..kulislerde böyle bir anlaşma olduğu söylentisi siyasete yakın olanlar tarafından dile getiriliyor..

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol