alttaki yazara soracaklarım var

0 /
mustaitbiradam
"ki"yi birleşik yazarsan sarılabilirsin. diye cevap verdiğim başlık.

kıymetli altıma yerleşecek yazar, benimle ilgili bir itirafta bulunur musun?
detoneolanimam
limon derim, sevgili yazar kardeşim.

ve sırf benden sonra yazacaksın diye, alttaki yazar demiyeceğim. biliyorum, yazarlar o manada yazmamış ama böylesi bile kötü. benden iyi olduğunu, bilakis yazacaklarınla belli edeceksin.

başımdan geçen kısa bir anektod anlatayım.
bundan yıllar önceydi. kardeşimin bir hastalığı var; gece kalkıp uyandırır insanı. neyse uyandırdı beni;
abi dedi, ağzımı bulamıyorum.
sana biraz garip gelebilir ama olay aynen anlattığım gibi. birşeyde diyemiyorum, e hasta çocuk. ziyadesiyle acıktığını ve ağzını bulamadığını söyledi.
demem o ki; sen hiçbir şeyini kaybettin mi?
sevgiye ihtiyaç duyduğunda mesela; kalbini kaybettin mi?
bir insan ağlıyorken, vicdanını mesela.
aklını yada, en lazım olduğu zamanda,
hiç kaybettin mi?
sana ait olan ve senin için çok değerli olan birşeyi kaybettin mi?
125bpm
göç etme isteğim barış zamanlarında geçerli. savaş çıkarsa kalır ve ölürüm.

alttaki yazar; hangi gezegen olmak isterdin?
onlytobewise
Benim için en kutsal bir yuva olan askeri liseye 13 yaşında girip de 18'imde 'hadi 5 yıl her şeyi yaptınız ama artık işimiz bitti sizinle, kazanılmış hak filan dinlemeyiz biz' dediklerinde hayatımdaki en büyük kazıklardan birini yediğimi anlamıştım.

Alttaki yazar arkadaş içinde ukte kalan bir şey vardır illa ki ama en büyüğü nedir?
uptofate
olmeden once iz birakmak istiyorum.

yuksek maas, prestij, belki de bambaska bir alan. ama bir sekilde iz birakmak, hatirlanmak istiyorum. ve bu esnada sevdigim insanlari mutlu etmek gibi planlarim da var.

benim icin olumden sonra gidilecek cennet/cehennem yok. yani bu dunya, su an yasadigim hayat, tek. o yuzden ben olunce, oyun bitiyor.

alttaki yazar, gordugun gibi baslik sozluk formatinin disinda bir format ile kaleme alindi. bilgiforum projesinin on hazirlik asamalarindan olan bu baslik, deneysel yapisi ile toplumun bilgiforum'a hazir olup olmadigini sorgularken; yazarlarin forum tecrubelerini de aciga cikarmak amaciyla acildi.

bilgiforum'a hazir misin ? hazir degilsen sebepleriyle beraber aciklar misin. swh.
hmmmmmtmmcnm
sevgi ve merhamet. bu dünya hala dönüyorsa merhametli insanlar sayesinde oluyor. sevdiğine kıymet veren insanlar sayesinde dönüyor. çok sevin, çok sevilin.

alttaki yazar sen karmaya inanır mısın?
nevrasteni
tam bana ait diyemem ama en son küçük menekşemi kaybettim. onu lavantayla beraber almıştım. o da nasıl severek. baya anlattım ona dertlerimi, dertlere dayanamadı mı acaba? sahi güzel şeyler de anlattım. annesi ve babasından konuştuk. lavanta yaşıyor hala, hatta sağa sola doğru açılmaya başladı. ama o menekşe çok üzdü beni. günden güne çöküşünü izledim resmen. kurtaramadım da. çok değer vermiştim o küçüğe, benim için dönüm noktası olarak görmüştüm. menekşeler bana dargın sanki. her gördüğümden özür dileyesim geliyor. aksine buralara da menekşe eker oldular. neyse eksinler, çiçeksiz komasınlar da bizi.

peki sen yazar dostum, en son kendini böyle mutluluktan uçuyormuş gibi hissettiğin zaman, hangi zaman?
hmmmmmtmmcnm
Çok eğlendim devam ediyorum. Benim annemle baba ayrı. Babamın bir şekilde kredi kartı bilgilerini ele geçirmişim. Kopul sayılabilecek ilişkimiz var. Ama nasil liseliyim anlatamam. Abandim trendyol ve markafoniye. Sevgilu babacığım hesap kitap tutmaz pek. Yani ben harcama yaparim ama onun ruhu duymaz ekstreye bile cogu zaman bakmaz kac tl nereye gitmis diye. Neyse tabi babamin borcu katlanmış hacizlik olmuş. Haciz memurları kapıya dayanınca agzima s.çtı. o kendince haklı ben kendimce.

Alttaki yazar komünizm parayı, feminizm kocayı buluncaya kadarmıdır?
atalet
değerli üstteki yazar; dünyanın büyük bir bölümüne göre senin de kafir sayıldığını hatırlatmak isterim. sen iyi dileklerinle onların da kurtuluşa ermesini, içinde bir kötülük olmadan diliyor olabilirsin. ancak onların da senin için başka ve kendi açılarından iyi sayılan dilekleri olabilir. dünyada tek tip insan profilini hayal etmek, hatta böyle bir ütopya için çalışarak işi eyleme dökmek, dünyanın geri kalanına haksızlık değil de nedir?

alttaki yazar; lipton ice tea bu ara biraz bozdu mu bana mı öyle geliyor?
profesyonelogrenci
10 yıl sonra kendimi hala evde pc başında oturmuş bir şeyler okurken görüyorum. yanımda uzun zamandır benimle olan hayat arkadaşım var. doğruluğu çok net şeylere "ama olmayabilir" diyor tartışıyoruz yine. bir süre sonra ortak bir paydada buluşucaz dünyayı kurtarmış olmanın mutluluğuyla uyucaz. kalanlar detay, fasa fiso.

alttaki yazar, yarın için bir planın var mı yoksa gelişine mi yaşıyorsun?
mustaitbiradam
yarın için gelişine plan yapıyorum diyelim. bugünden yarına iyi orta gelirse gelişine yapıştırırım planı. öyle. ne boş ne dolu.

alttaki yazar, ne zaman ve ne yaparsak yolu doğrultacağız?
independence
hayatta buyuk pismanliklar yasamadim. pismanlik yasayabilme ihtimalim olan seyleri zaten ongorebilme yetenegim var pek cogumuzda oldugu gibi, ben pek cogumuzdan farkli olarak bu ongoruleri kulak arkasi etmedim, bu yuzden buyuk pismanliklar yasamadim.

alttaki yazar arkadasim, samimi olarak dine inancin var mi, varsa da "din benim icin suraya kadar gecerlidir, sonrasini takmam" dedigin bir nokta var mi?
hmmmmmtmmcnm
Asla bir şeyi içime atıp büyütmedim hep bam bam bam konuştum ama birine diyemediğim bir şey var o azıcık uktedir hala. Alttaki yazar yediğin en büyük kazığı anlatır mısın?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol