aldatmak

0 /
independence
askerde okuyabildigim, ahmet altan in bir romani..evli bir kadinin, ayni sitede oturdugu bir mimar ile aralarinda gecen igrenc ili$ki konu alinmi$..kadinin mimar olan ki$iye saplanti denilebilecek bir olcude baglanmi$ olmasi anlatiliyor..
seyhmerat
birde bazi dallama tipli kendini capkin zanneden elemanlar vardir,bunlar babalarinin capkinlik yapip analarini aldatmasindan baya bir ovunurler.onlara tez zamanda ya annen ne yapmakta??diye soru sormak gerekir!..
reddy
ahmet altan’in,evli bir kadinin kocasini komsusuyla aldatmasini konu alan romani.kitap edebi acidan hic bisi kazandirmiyo ancak cok surukleyici,evet igrenc olaylari konu almaktadir ancak okuyan hic kimsenin o kitabi sikilarak okudugunu duymadim simdiye dek.
nuquerna
igrenc bulurdum bunu ben. terket once sonra oynas milletle di mi?ama bu gece ruyamda baska biriyle gordum kendimi. ustelik normalde pek de haz etmedigim biri. durduk yere adami tahrik ediyodum. aklima ara sira geliyodu "sevgilim var lan benim onu da seviyorum ben ya" dusuncesi ama hemen kovuyodum. sonunda basariyodum elde etmeyi. uyandigimda kendimden utaniyordum ama hani ruyalar olur ya cok guzeldir, uyanmana ragmen,bile bile geri donemiyecegini o ruyaya yeniden uyumaya calsirsin. ben de geri donmek istedim. tam da opusuyoduk yaa. hatirladikca icime utanc ve ozlem karisimi bi duygu doluyo..yok yok! aldatmak kotu bisi eminim ben buna.
portakal suyu
insanların kafasına sadece ’’sevgili’’ ilişkileriyle ilgili olduğu kazınmış bir kelime.aslında farkında olmadan hayatının çoğu döneminde insanların yapmakta,kendilerine ve başkalarına karşı göstermekte olduğu davranış biçimi.
tiryaki
bilginin, iletişimin hızla yayıldığı bir çağda örnekleri neredeyse ürkütücü boyutlara varan hadise...
nedenleri üzerinde açık toplum yapısı ve kadınların sosyal hayata olan iştiraklarındaki hızlı artış gösteriliyor olsa da çok eski zamanlardan beri çoğu insanın yüzyüze kalmak zorunda olduğu acı gerçeklerin önde gidenidir aldatmak.

acının nefretin,sevginin,yalnızlığın,aşağılanma duygusunun,o zalim kıskançlığın içiçe ve peşpeşe yaşandığı,yani duyguların; aklı mantığı bu denli devre dışı bıraktığı bu denli bir vaka örneğine rastlamak kolay kolay mümkün değildir kanımca.
karınca ezmekten dahi korkan bir insanı azılı bir katile çevirebilen,utangaç bir kadını en acılı intikamlara heveslendiren,uğruna her sene binlerce cinayetin işlendiği,yine binlerce masum çocuğun annesiz babasız büyümesine sebep olacak böylesine şeytani bir duygu labirenti nerde vardır daha başka...
herkesin adını çok iyi bildiği ancak kabullenemediği,ancak belki de telaffuz edemediği,söylemekten korktuğu aslında çok basit nedenleri vardır belki de ,ahmet altan’ın şu sözlerinde de belirttiği gibi...

’’güzelliğimizi,çekiciliğimizi başkalarına da sunmak,beğenilmenin o doyumsuz tadını başkalarından da almak,görmek istiyoruz’’.

bu mudur?...
goetica
kişinin heyecan arama durumudur.bir insan çok seviyorken bile aldatabilir bir anlık gönül kayması sonucunda.fakat sonra o çok sevdiği insanı bir daha döndüğünde bulamaz.bulsa da ortada ne güven kalır ne sevgi.
ve bir de;
#288647
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol