sen iyi ki doğdun murat

independence
şu basligi actigim icin allah akil fikir versin bana diye baslamak istiyorum entrye.

yanlisim yoksa murat boz'a asik olan bir hayrani, bir sarki yazmis yahut yazdirmis, söylemis, yetinmemis bir de klip cekmis. şarkı bokum gibi, şarkı demeye tüm türkiye'nin sahitligi yeterli gelmez ama esas bomba yorumlar. okurken cok egleneceginize eminim.

neyse sarkinin klibini de kondurayim asagiya, gerisi hayal gucunuze kalmis.

ketagoriler

independence
bilgi sözlük v5 ile birlikte gelen yeni sozluk ozelligi.

acacagin basligin hemen uzerinde bir secenek vardir, "genel" kelimesi ile default bir sekilde gelir. sen oradan acacagin basliga en yakin konuyu secersin ve basligini o kategoride acarsin. ilgilendigin ve icerisinde yer alan basliklari okumak istedigin kategoriyi de sol frame'de bulunan kesfet sekmesinin altindaki kategoriler bolumunden secebilirsin.

emimin bilgisayar oyunları kategorisi tam olarak (yazar: galahad) icin bicilmis kaftan olacaktir.

yoğurtlu tantuni

independence
kainatin en muhtesem yemekleri icerisinde yer aldigina yemin bile edebilirim ama tabi elimde bu yonde bir istatistik, bir kanıt yok.

bildiğin tantuni halkalar seklinde kesilir ve üzerine sarmisakli yogurt konulur, biraz da sos. bu kadar basit bir işlem dahi bu yiyecegi oyle muhtesem bir hale getirir ki anlatamam.

belki de hayatimda ilk defa az once denedigim icin boyle ballandira ballandira anlatiyorum, ancak emin ol muhtesem bir sey.

mam-l

independence
roketsan tarafindan uretilen havadan karaya lazer gudumlu fuze.

menzili 15km ye kadar cikartilmis ve 22kg agirliginda. yani bir anka aksungur bu muhimmattan 22 adet kadar tasiyabilecek. mavi vatan 2021 tatbikatında da bu füzeler kullanildi.

styx master of shadows

galahad
Kimsenin adını bile hatırlamadığı oyunlarda bugünkü konuğumuz: styx master of shadows

2014 çıkışlı gizlilik oyunu. Karakterimiz bir goblin. Oyunun Büyük çoğunluğu gizlilik odaklı olsa da aksiyona girme insiyatifiniz de var. Lakin çok iyi mekanikleri yok. Aksiyon mekanikleri biraz ceza sistemi gibi olmuş, yani madem ki düşmana yakalandın; al kardeşim bok gibi mekaniklerle kurtulmaya çalış, demişler.

Bu oyun bir kere thief veya bilimum gizlilik odaklı oyunlardan hoşlanıyorsanız, net şekilde gider var. Mekanikler az önce de söylediğim gibi biraz tırt ama yine de gizlilikle ilerlemek hoş.

Henüz daha ilk bölümdeyim. İlk bölümde olduğuma bakmayın, giriş bölümü bile 1 - 2 saatimi aldı. Toplamda 8 bölüm olduğunu düşünecek olursak en azından 10 - 15 arası bir deneyim sunuyor. Çok kolay bir oyun da değil.
Bunun dışında, Hikaye sunumundan pek bir şey anlamadım. Hikayesini ikinci plana attım geçtim.

Bir diğer merak edilen soru, Oyunun sıkıcı yanı var mı, var tabiki. Ama türü seven her türlü katlanır. Türü sevmeyenin pek de devam etmesi kolay olmaz... çok büyük bütçeli bir oyun değil.

Bitirdiğim zaman kısa bir değerlendirme yapıcam. Şimdilik söylenecek çok fazla şey yok. Ayrıca toplanabilirler öğelerini de kaçırmadan oynadığımı hatırlatayım.

grand theft auto v

galahad
Ps5 ve xbox series x sürümleri basit bir remastered olmaktan ziyade daha da kapsamlı olacakmış... şaka gibi olay.

Gel şimdi de burdan yak. Ulan 2013 yılında ps3'e çıkmış oyunu ne sömürdünüz be. Hâlâ remastered ile yetinmeyeceğiz diyorlar.

Bu kafayla 10 sene daha gta5 online devam eder. Nasıl olsa alıcısı var. Sömürün agalar. Yeni oyun yapmayın.

netflix

galahad
Bugün yayınlayanan kararla beraber;

Temel paket 18 tl'den 28 tl'ye,
Standart paket 30 tl'den 41 tl'ye,
Özel paket ise 42 tl'den 55 tl'ye yükselmiştir.

Ben zaten iptal etmiştim ama arkada kalanlara da geçmiş olsun diyelim. Bu fiyatrlara ancak netflix ekibi kullanır. Başka da kimse kullanmaz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol