yalan üretim merkezi

independence
ilginctir, akp'nin resmi twitter adresinden yayinlanan video kaldirilmis. oysa milyonlarca insan izlemisti o videoyu. noldu da kaldirildi bilemedim, reisin hosuna gitmedi zaar.

ve fakat unuttuklari önemli bir detay var. herhangi bir sey internete dustuyse o isin daha geri donusu yoktur. sonsuza kadar orada kalir o. tipki bu video orneginde oldugu gibi. buyurun buradan izleyin madem;

yemek sepeti

independence
kimi restaurantlar hani %50 / %30 / %25 indirimler falan yapiyorlar ya, hepten palavra.

basit bir ornek vereyim, indirim yapmayan restaurantta lahmacunun tanesi mesela 10tl diyelim, %50 indirim yapan restaurantta lahmacunun tanesi 25tl yazmis adam. %50 indirimli fiyati geliyor sana 12,5tl ye. e ne anladim ben bu isten? indirimsiz restauranf daha ucuz? üstelik bunu yazan restaurantin puani 8,2 iken indirimsiz restaurantin puani 9,4 civari.

hele bir de malatya lahmacunu diye bir sey icat etmisler, fiyati 40tl. indirimli fiyati 20tl. artik icine zumrud-u anka kusu etinden yapilma kiyma koyuyorlarsa demek ki.

tamamlayıcı sağlık sigortası

independence
daha once yazmayi unutmusum. ekleme yapayim.

tamamlayıcı sağlık sigortasi daha once var olan, teşhisi konulan hastaliklariniz ile alakali tedavilerinizi karsilamaz.

mesela e-nabız sisteminde daha once kalp ile alakali bir hastaliginiz teshis olarak konulmussa, bu sistem bundan sonraki kalp ile alakali hastaliklarinizla ilgili harcamalari karsilamayacaktir.

tamamlayıcı sağlık sigortası

independence
hastanelerde sgk'nın karsilamadigi ödemeleri karsilayan ozel saglik sigortasi. bu sigortadan yaptirinca özel hastanelerde de tedavinizi yaptirabiliyorsunuz. bu tür sigortalar genelde bir sene icerisinde yatarak tedaviyi sınırsız olarak, ayakta tedaviyi ise 8 yahut 10 kere karsilamaktadir. tek kötü yani eger sene icerisinde odediginiz primden daha fazla bir sagik hizmeti aldiysaniz onumuzdeki sene priminiz artacaktir, tipki arac kaskosu gibi.

şu sıralar fiyatlari senelik 1000 ila 1500tl arasi degismektedir.

29 nisan 2021 17 mayıs 2021 arası tam kapanma kararı

galahad
bence oturup, çok titizlikle hazırlanmış bir plan değil. kimileri bu süreçte parayı kaldırdı, kimileri iflas etti, kimisi intihar etti. memleketin her köşesinde ayrı bir problem var. bence bu saçmalığı bir an öce bitirmeleri lazım. zaten yasağı kimsenin iplediği de yok bari zarar gören esnafıydı falan biraz rahatlasın.

cengiz bozkurt

independence
exxen icin cekilecek olan leyla ile mecnun'İn yeni bolumlerinde oynamak istemiyormus.

yapma bunu bize erdal bakkal, bunu yapma bize. bu lanetli gunlerin hatta senelerin tek guzel haberini berbat etme.

erkan kolçak köstendil

independence
bu adam sanirim çukur'da sivrildi tanindi. en azindan ben evveliyatdindan haberdar degilim.

adam oynamiyor, yasiyor resmen karakteri. boyle yetenekler az bulunur, bulmusken de kiymeti bilinmeli. özellikle dun aksam yayinlanan bolumde karaca'nin öldürüldüğünü öğrendikleri ve mezarini bulduklari kısımdaki performansi dudak isirtir gözyasi dokturur cinstendi.

yuregine saglik.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol