9 nisan 2017 koru hastanesi'ndeki rezalet

0 /
independence
dogrulugdan kesin emin olmamakla birlikte, eksi sozluk'te acilan ancak hem acanin ucuruldugu, hem de baslik altindaki entrylerin mutemadiyen silindigi bir baslik. hic olmazsa burada yayinlayalim da, birileri sesini duyurmak isterse bu baslik altindan sansure ugramaksizin sesini duyurabilsin. baslikta yazilani sifirdan yazmak cok zaman alacagindan eksi sozluk'te acilan basligin resmini ekrana ilistirivereyim dileyen oradan okusun yorumunu yapsin. yazilanlar dogru ise allah ailenin yardimcisi olsun.

polaraurora
dünyanın bir yerine gitmeyin. evinize gelen misafir yanlışlıkla ayağını sehpaya vurduğunda dahi keşke sehpayı oraya koymasaydım diye üzülüyorsunuz, elinizden bir şey gelmese de illa ki hastaneye gidelim bir baktıralım diyorsunuz. en basitinden düşünün.. dünyanın bir yerine gitmeye gerek var mı?

resmen doğum için hastaneye gelene kadar sağlıklı olan bebeği, doğduğu gün hasta etmişler. inanılmaz bir şey. hastane gerekli açıklamayı yapacakmış. ne diyeceksin? "2.epidurali sisteme geçirmedik, hastanemizin ikramıdır" dediğini de diyecek misin koru? şimdi burdan korucam iki tane çekil git..
independence
yepyeni bir mahkeme karari ile eksi'de baslik kapattirilmis. adalalet keske her sey icin bu kadar hizli olsa.

baslik kapatilmasinin bu kadar hizli olabilmesi, hastanenin avukatinin meltem banko oldugu intibasini uyandiriyor bende.
kolamolayok
Komplikasyon da olsa sağlık çalışanlarının hataları sonucu da olsa bir bebeğin ve anne babasının hayatını geri dönüşü zor hatta belki imkansiz biçimde etkileyen elim olaydır.
laplasinseytani
Başka rezil sözlük yönetimleri tarafından üstü kapatılmaya çalışılan rezalet ötesi, insanlık dışı olay.

Gün olur da bir gün benim başıma böyle bir olay gelirse ne yaparım bilemiyorum, heleki adaletin yerine gelmeyeceğinden neredeyse emin olduğumuz bu ülkede.
0zgur
yayınladıkları açıklamanın, ailenin yayınladığı karşısında ilkokul talebesi gibi kalması bir kenara facebook üzerinden sahte profiller kullanarak kendilerine yorum yapmaları asla unutulmayacak.

bir yerlerde, resimlerini kullandığı rus vatandaşlarının arşivi vardı.
independence
bilgilendirme:baslik normalde 9 nisan 2017 koru hastanesi rezaleti seklindeydi ancak az once sanirim tib tarafindan o url engellenmis. biz de basligi bu sekilde duzenledik. engel falan hepten hikaye oluverdi.
0zgur
bu konuda dün karara bozma ve itiraz başvurumuzu resmi olarak yaptık. olayın toplumun vicdanını ilgilendirdiğini, anayasal hak olan madde 26'dan ifade özgürlüğünün korunduğunu, suç sayılacak tüm içeriklerin kaldırıldığını ancak diğer eleştirisel ifadelerin kaldırılmadığını itirazen bildirmiş olduk.

burada da paylaşmak istedim çünkü normalde avukatla başvururdum ama bu defa ben bizzat gittim. önce çağlayan adliyesi asliye hukuk sonra bakırköy adliyesi 5. sulh ceza'da tekrar itiraz başvurumuzu yaptık.

bunu burada paylaşmamın sebebi, esin kaynağım independence 'dir. kendisine huzurlarınızda ayrı bir teşekkürü borç biliyorum. bir entry yazmıştı şu an bulamadım.

kısaca eleştirebiliriz vicdanen bunda bir sakınca görmüyorum.
0zgur
gündemden düşmemesi gereken olaydır. son güncel bilgileri paylaşırsam malum sözlük sazanları buradan veya twitter'dan o bilgiyi alıp sırf popülasyon adına kullanacağı için, sözlük içi bir forum veya toplu mesajlaşma olabilirse oradan konuyu güncel tutabilir, son bilgileri paylaşabiliriz diye düşünüyorum.
ohcaptainmycaptain
su anda bu rezaletle ilgili en merak ettigim konu, minik bebegin durumu.. ailesinin durumunu tahmin edebiliyorum. Allah yardimini ailenin ustunden eksik etmesin.. eger kucuk Ali Saygin'in son durumu nedir, bilen varsa ve yazarsa sevinirim.. digerlerine gelince, kimse yasattigini yasamadan olmez...
0zgur
an itibarı ile küçük ali'nin durumu pek iyi değil, bana ulaşan son fotoğrafta da durumunun oldukça kritikleştiği görülüyor (ailenin hassasiyeti nedeni ile paylaşamıyorum).

ailesi bu hafta başında bir dava daha açtı ve mücadelesini sürdürüyor. mahkeme gizlilik kararı verdiği ve ailenin yararı sebebi ile bu konuda da maalesef bilgi paylaşamıyorum.

eğer ki mahkeme sonuçlanır aile haklı davasında yargı karşısında da haklı görülürse tüm süreci yorumlayabiliriz. şu süreçte konu ile ilgili atılacak her adım hassas olduğundan ve aileyi incitebileceğinden dolayı beklemek durumundayız.
ohcaptainmycaptain
cok zor bir durum.. kucuk bebek umarim, sagligina kavusabilir. Ailesi de umarim hak arayislarinda basarili olur.. bir ozur dilemek, ve hatayi kabullenmek bu kadar mi zor? zavalli aileyi acidan aciya surukluyorlar..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol