zeytinyağı

0 /
webgum
genellikle ege taraflarinda uretilir. ev yapimi olanlari muhtesemdir. onunla yapilan salatalar lezzet saheseridir.
quantitatif
turkiye’nin dunya uretiminde dorduncu oldugu urundur zeytinyagi.ama aslinda pek de durum gozuktugu gibi degil cunku toplam uretimin %40 ispanya’nin %23 italya’nin %15 yunanistan’indir.turkiye ise sadece bu kiyi akdeniz ulkerinden olsa da %4.6’sini uretebilmekte.belkide biz zeytini bu ulklere satiyoruzdur onlar bize zeytinyagi olarak ve fiyati kat kat artarak satiyorlardir.zeytinyagi uretimindeki bu felaketin sebebide taris’ten zehra ugur soyle cevap vermis;tuketim az.hatta kultur seviyesi yukseldikce,zeytinyagi tuketimi de artiyor,demis.hanimefendi bunu belirtecegne fiyatlari dusurseler bence tuketim artar.her seyin basinda soylenen egitim sart hamurunu da sakiz yapmasak.
freyja
gercekten insan sağlığı için yararlı olan ama ülkemdeki tüketicinin eski yöntemlerden kalan alışkanlığından dolayı hala daha yararsızı secilen yağ cesidi.
yararlı olanın özellikleri:
+asitliği bir ve civarı olacak
+tadı acı olacak bu acılık kötü bişi degildir.içindeki yararlı maddelerin verdiği acılıktır.
kullanırken de mümkünse bir kısmını yemek piştikten sonra dökülürse ülkemde kolestrol umarım azalacak.
akhillius
kendi mobilya cilanızı kendiniz yapın! üstelik ticari ürünlere göre çok daha iyi sonuçlar verecektir. beyaz sirke ya da limonla karıştırdığınız zeytinyağını, sprey başlığı olan bir kutunun içerisine boşaltın. iyice çalkaladıktan sonra mobilyalarınızın üzerine sıkın. 2 dakika beklettikten sonra temiz bir bez ya da kağıt havluyla temizleyin. al sana kollestrole bire bir cila. şimdi yalayabilirsiniz.
angelus
güneşlenen insanların daha iyi yanabilmek için bunu kullandığını da gördüm ya daha da bi’şey demiyorum ben. lan salataya dökülür o, vücuda değil.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol