confessions

van ness

- Yazar -

  1. toplam entry 3535
  2. takipçi 1
  3. puan 83454

27 temmuz 2008 güngören patlaması

van ness
faturanın bu kadar ağır olmasının nedeni bize bazı dersler öğretmelidir. dikkat ederseniz asıl ölen ve yaralanan vatandaşlarımız ilk bombanın etkisiyle kendini dışarı atıp ikincinin patlamasıyla olanlardır.
malesef bizim kültürümüzde böyle bir şey var. merak denen hadise malesef. ilk bomba patladı mı yatacaksın yere. olduğun yerden çıkmayacaksın. ilk iş polisi ya da mıntıkasındaysan jandarmayı aramak. hızır acil ve aklına ne geliyorsa itfaiye de dahil aramak. bunun içindir ki kaza yapan arabanın olduğu şerit değil de karşıdan gelen kazayı seyredenlerin olduğu şerit tıkanıktır türkiye de. ufacık bir kaza yapın inanmazsınız ama saysanız olay yerine 100 kişi gelir ve kalabalık yapar.
be şerefsizler bu durumu bildiği için böyle yaptılar ki 2. patlamadan sonra da yine insanlar olay yerine koşturmuşlar.
polis kendini korumasını bilmiyor bu ülkede onun için güvenli ve tekinliği beklemez anlamsız bu kalabalık şehirde. biz kendimizi korumalıyız.
çok acı bu. onlar birer hayat, insan, çocuk, can...
allah hepsini başınıza tepe taklak etsin ne diyeyim...

recep ivedik

van ness
durum komedisi bir film. bir olay oluyor, bir laf küfür kahkaha işte. konu yok, senaryo hiç yok... abartısız bir yerde bitiyor. gülecen geçecen unutacan tarzı bir şey. bir de filmi soğuk havada çekmişler galiba. yani yaz değil ortam ekim ayı gibi. anlamsız bir yerde bitiyor.

real

van ness
şu ana kadar gördüğüm en düzenli ve ferah hipermarket. benim gibi markette ne nerede diye bulamayan bakan öküzler için alışveriş arabalarının üstünde layout haritası var. beylikdüzü migros tan çok daha iyi sebze ve meyvaya sahip. yamulmuyorsam bir alman şirketi. beylikdüzü ne giderken sağda dönerken solda ve bauhaus un yanında.

cüzdanda prezervatif bulundurmak

van ness
ne olur ne olmaz mantığı güden ekşın eleman kalibrasyonu. olur mu olur, durakta otobüs beklerken yandaki sarışın fıstık abla aşırı azmış olup gördüğüm ilk erkeke verecem diye bir yemin etmiş olabilir. başkası mı atsın golü...

evladım yeter artık kapat şu pornoyu...

klima

van ness
a sınıfı olanları daha pahalıdır ama bana göre tercih sebebidir. 13000 btu luk bir a sınıfı 900 ytl civarı iken d sınıfı olan 600 ytl civarıdır. elektrikte türkiye de aşırı pahalı olduğundan, bir klima da senelerce kullanılacağından varın siz düşünün.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol