confessions

tyche

- Yazar -

  1. toplam entry 288
  2. takipçi 1
  3. puan 9687

naber len sözlük

tyche
uzun zamandan beri sözlüğe girmeyen userin geldiğinde selam vereceği kimse olamayacağını görüp de sözlük ile diyaloğa girmeye çalışması. lakin giden sevgilinin geri gelmeyeceği gibi, hali sorulan sözlük de cevap vermeyecektir. olsun.

lutfen okuyun

tyche
mail kutularımıza o çok sevdiğimiz arkadaşlarımızdan (!) gelen maillerin konu kısmındaki ileti. o kadar abuk subuk iletiler gelir ki, ’’bunu şu kadar sayıdaki kişiye göndermezsen çatlarsın, tam orta yerinden ikiye ayrılırsın, kafana saksı düşer ölürsün, ölmesen de bir daha iflah olmazsın’’ tarzında final cümleleri de bulunur bu konu ile gelen maillerin içerisinde. yani en iyisi, çok önemli olduğunu iddaa eden maili, ait olduğu yere çöpe gönderektir ve bir daha da bu tür mailleri açmadan aynı işlemi tekrarlamaktır. ola ki’ yanlışlıkla mı arkadasım oldu, bu adam bu kadar salak mıydı, nasıl olur da bu tür mailleri iletir’ dediğiniz kişi tekrar böyle bir mail atarsa onun için de aynı işlemi tekrarlayıp, listeden onu da sonsuza dek silebilirsiniz.

susturucu

tyche
her ne ise, motorsikletlerden çıkartıldığında, nefret edilesi ses çıkmasına sebep olan ve genelde motorlu kimselerin hava atmak amacı ile, sanki gereksizmiş gibi çıkarıp attığı parça.

mandal

tyche
80’li yıllarda, deterjanlı suyun içine sokup çıkarttığımz zaman, havaya baloncuklar uçurmamıza yarayan ama asıl görevi çamaşırların asılı kalmasına yardımcı olmak olan materyel

ati alan üsküdar i geçti

tyche
bolu dağlarında hüküm süren ve bolu bey’i ile mücadele halinde olan köroğlu efsanesini hepimiz biliriz.bir kitapta söyle der özetle : köroğlu bir gün uyanır ve atını bağladığı yerde bulamaz, at olmadan o bir hiçtir ve her yeri arar atını bulmak için.istanbul’un avrupa yakasında bulunan bir at pazarını gezerken atını görür ve atına atladığı gibi dört nala gider, atın satıcısı da peşlerinden koşar. şimdiki beşiktaş dolaylarına geldiğinde kıyıdaki bir tekneye atlar ve üsküdar’a geçer. satıcı sahile vardığında köroğlu çoktan üsküdara varmış. durumu gören biri de o ünlü sözü söylemiş’boşuna uğraşma bey, atı alan üsküdar’ı geçti’

10 kasım

tyche
son yıllarda kemiklerini bolca sızlattığımız eşsiz şahsiyet mustafa kemal’in yeryüzünde olmamasının başlangıç günü.
atatürk’ün siyasi bir suikasta kurban gittiği gün de diyebiliriz nitekim otopsi yapılmamasının sebeplerinden biri de budur.

evlilik yüzüğü

tyche
eski mısırlılar, sol elin, soldan ikinci, sağdan dördüncü parmağı olan, o zamanlar yüzük parmağı demedikleri parmakta bulunan ’vena amaris’ adlı damarın direkt olarak kalbe gittiğine ve de ’başlangıcı ve bitişi olamayan bir sonsuz halka’ içerisinde aşkın sürdüğüne ,inanırlarmış. modern tıp böyle bir damarın varlığını yalanlasa da bu gelenek devam edip gitmektedir, iyi de olmaktadır. başka bir anlamı da, çapkınlık yapılırken itina ile çıkarılan yüzüktür.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol