confessions

troy

- Yazar -

  1. toplam entry 253
  2. takipçi 1
  3. puan 9775

patlıcanlı kebap

troy
mangalda piknikciler tarafindan da yapilmaktadir. en iyi sonuc kebabin 4 koseli kalin sislere dizilerek yapilmasi ile alinir, bu sayede sise dizilen mahmullerin her tarafi kontrollu ve esit bir bicimde pisirilebilir.

lost

troy
muhabbetsiz ortamlari $enlendirebilecek bolca yoruma dayali heyecanli ama prison break ile kiyaslandiginda ise kagni gibi yava$ ilerleyen kaliteli bir yapima sahip dizidir.7 $ubatta s03e07 ile yayin hayatina devam edecektir. 7 $ubata kadar sabredebilmek icin, ayrintilar ve gozden kacan enteresan olaylari konu alanhttp://www.yuzsekiz.com adresine ba$vurulabilir. adrese sezonun son bolumunu de izlediken sonra girilmesi tavisye edilir, cunku bolca spoiler vardir.

midterm

troy
genelde bahsi gecen sinavin diger universitelerden duyulan vize sinavlari ile baya farki vardir. $ayet vize haftasi diye bir kavram varken midterm haftasi cok nadir duyulan bir kavramdir. dersten derse sayilari degisebilir bugune kadar 3 midtermlü olan derslere tanık oldum.

calculus

troy
tam ba$ belasi bir derstir. en ba$taki konular anla$ilmazsa hayati tehlikeye neden olabilir. ama ozelikle muhendislik bolumleri icin cogu dersin temelini olu$turdugundan, ipe ipe ogrenilmek zorunda olmasi da her calculuszede tarafindan bilinen bir gercektir.

yürüyen merdivenlerde birbirlerine sarılan çiftler

troy
bu ciftler genellikle bolca ve uzunca yuruyen merdiven dolu taksim metrosunda bolca gorulebilir. gercekten bu olaya bu kadar olusan talebin nedenlerini bilmek isterdim. yok yani ozenme yada kiskanma gibi alakasiz konular bi tarafa dursun, baska sarilacak yer mi yok? ya da merdivenlerden dusme korkusu falan mi var? anlayamadim gitti. bir de sarilma bicimi olarak da sanki uzun yıllar gorusemeyecekler gibi birbirlerinin kaburgalarını kırarcasına sıkı sarılıyorlar genelde. son olarak diyecek fazla bisey yok son dere enteresan diger sehir ya da ulkelerde de talep var mi bu olaya? bunlar birer merak konusudur. (bkz: hayirdir insallah) (bkz: enteresan)

kırıkkale

troy
soylendiginde akla ilk olarak turk yapımı olan silah markası gelir. hatta silah markası oldugunu bilip, boyle bir kentin olup olmadıgını bilmeyen insanlar cogunluktadır.

makina

troy
okan bayülgenin 11 kasım 1006 tarihinden itibaren yayına girmesi gereken show programıdır. ancak görüldüğü üzere saat 02:21 sularıdır ancak show programı yerine kanalda dizi oynamaktadır.
(bkz: dumura ugramak)

doğum günü pastası mumu

troy
ben küçükken üfleyince sönmeyen mumlar daha yeni çıkmıştı ve her yaş günümde pastamın üzerinde en az 1 tane isterdim onlardan. genellikle mavi,kırmızı,yeşil,sarı renkte olan ve etrafı beyaz şerit ile sarılı olan deseniyle hafızalarıma kazınmış durumdadır kendisi. o mumu söndirmenin tek yolu suyun altına tutmaktı.

bir ayrıntı daha verecek olursam doğum günü pastasının mum üfleme kısmı biraz sıkıcıdır aslında çünkü pastayı yeme aşaması daha bir tat verir.
(bkz: sonmeyen dogum gunu mumu)

kocbank

troy
sabahın köründe derse gitmek üzere ö.m.’den geçerken her zamanki "koçbank" tabelası yerine "yapı kredi" tabelasını görünce çok şaşırmıştım.ne diyelim güle güle koçbank! aramıza hoşgeldin yapı kredi!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol