confessions

theenemiest

- Yazar -

  1. toplam entry 30
  2. takipçi 1
  3. puan 6019

türk lejyonerlerin basarısı

theenemiest
asıl olması gereken başlık buydu ama limite takıldı.
türk lejyonerlerin dünya arenasındaki başarılarından duyulan anlamsız haz.

türk lejyonerlerin dünya arenasındaki başarılarından duyulan anlamsız haz

tuncay iki gol attı, hedo takımı yine göğüsledi, okur’un 30 sayısı galibiyeti getirmedi, tugaysız blackburn yine mağlup, gibilerinden haberlerin yoğunluğu beni rahatsız etmeye başladı. neden rahatsız olduğumu ve yine de her gün ‘nba.com a tık edip bakim de bizimkiler bugün ne yapmış’ deme hissine kapıldığımı bilmiyorum.

diyeceksiniz ki, onların yurtdışında başarılı olması, milli takımda başarılı olması demek. kendi takımını mutlu ederse, bizim takımı da mutlu eder dolayısıyla bizde mutlu oluruz. bu sebep bence fazla inandırıcı değil kaldi ki udinese de oynayan gökhan inler isviçre milli takımında oynuyor, ondan banane. hedo, memo her zaman milli takımda oynamıyor bile yada tugay potansiyel emekli futbolcu.

dünya liglerini takip etmek için bir bahane desem oda değil. onlar, o liglere gitmeden önce de ligleri bilip, yorum yapıyorduk.

milliyetçilik hiç demeyeceğim bile.

önceden benim tuttuğum takımda oynuyordu, onun başarısı, benim camiamın da başarısıdır aynı zamanda desem o da değil. fenerden hiç hazzetmeme rağmen tuncay’ı severim maçlarını da severek izlerim.

lejyoner sevgisini bize gazetelerin aşıladığını sanmıyorum ama gerçek şu. bu haberler takip ediliyor ki bu kadar yoğun yapılıyor.

bu arada hedo 35 sayı atmış.

(bkz: celiskili ifadeler bunlar)

ali avaz

theenemiest
eskilerin komik, absurd aynı zamanda aykırı şarkı yapan, yapabilen müzik adamı.bir çok yere dokunmuşluğu vardır bu adamın. eskiden babamda kasetleri vardı ordan biliyorum. ama on yıldır pek görünmüyor payasada.

turkey değil türkiye

theenemiest
aynı zamanda turkey ingilizcede hindi manasında gelmektedir. amerikanın da süper guc olmasından sonra dunya da en cok konusululan ikinci dil ingilizce olmasından dolayı bizim bunu takma olasılığımız artıyor. hiç gerek yoktur, biz her sene bunu kullanarak elin christmas ında bunlara milyonlarca ton hindi satamamıza yanmak daha dogru olur kanımca. yoksa ingilizcede turkey hindi manasına geliyor diye gulu gulu yapmamızın hic manası yok. ispanyolca da turco, turkiya rusca da turski turskiya, almanca da ise turke, türkei denilir. yani ülkelerin geççmişlerindeki politikacıların cingözlüğünden baska birsey değildir bu. ayrıca bizim dilimizde bazı isimlerinin abes olduğunu biiyoruz zaten.

her acidan

theenemiest
pekte her açıdan olmayan, an itibari ile yayınlanan program. bazı parti baskanlarını programa konuk etmisler bugun. lakin anlamadığım olay, eski akp milletvekili ali koroglu’nun, tam akp hakkındaki görüşlerini söylerken programın reklama gitmesi ve devamında konusmasına devam etmemesi her acıdan oldugunu gosterdi. ilgiyle izliyoruz.

eurovision

theenemiest
italyanin katilmadigi sarki yarismasi da vardir bunun.

alakali olarak: ’eurovision şarkı yarışmasının yapılmasında ana amaç ülke televizyonları arasında ortak canlı yayın yapabilme kabiliyetini gerçekleştirme ve kaliteyi arttırmaktır.’..mis, mus. zannediyorum kurulus amaci biraz sapmis gibi.

eurovision da ermenistan a 10 puan verilmesi

theenemiest
eurovision sarki yarismasini ne kadar onemsedigimizi gosteren tutumdur.

alt tarafi sarki yarismasidir. nasil her sene almanyadaki turklerden oylari aliyorsak, turkiyedeki ermeniler de oylarini ermenistana vermektedir. keza yunanistan da aynı durumda. yoksa kimsenin kimseye bu sene sunlara oy atalim da bizi sevsinler diye dusundugunu sanmiyorum.

mehmet akif ersoy

theenemiest
kurtulus savasinda belki eline silah alip cepheye gitmemistir ama sehir icinde yaptigi orgutleme ve mitinglerle ulkenin kurtulustaki onemli pay sahiplerindendir. ayrica savas sonnrasinda fikir ayriliklarindan dolayi misira surgune gonderilmistir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol