confessions
  1. toplam entry 20
  2. takipçi 1
  3. puan 6437

son hickırık

sessiz gelen osuruk
baştan sona dram, baştan sona entrika bir yeşilçam filmimiz.
yeşilçam’ın ilk "seri film" örneklerindendir. "son hıçkırık" der demesine de, son mon dinlemez, son hıçkırık 1, son hıçkırık 2 şeklinde serilerle hayatımızı dram ve kedere boğmaya devam eder.
saf ve temiz kızımız hülya koçyiğit ve jönümüz kartal tibet ile tadından yinmez aslında bu film, lakin depresyon eşiğindeyseniz izlememeniz tavsiye edilir.

la vache qui rit

sessiz gelen osuruk
"iyi günler bakkal amca ben bi peynir alcaktım" sorunuza, bakkal amca "hangi marka olsun" derse (illa ki bu gülen ineği istiyorsanız) başınız büyük beladadır. karizmayı ortadan yardırarak "lavachekuirit" şeklinde direk okuyabilirsiniz, zaten bakkal amcaya karşı karizmanız olsa kaç yazar olmasa kaç yazar..
lakin bakkal amcanız bu söylediğinizden bi halt anlamayacaktır. elinizle "şurdaki, şurda şu üzerinde inek olan, hani yuvarlak.." demek zorunda kalacaksınız ki bakkal ile girdiğiniz bu gereksiz fransızca probleminin en kolay çözümü, bakkala gidip bir kalıp mis gibi ezine peyniri almaktır. uğraşmayın elin fransız ineğiyle.

bu parçanın ana fikri : la vaş kiri şeklinde okunur.

götün onde gideni

sessiz gelen osuruk
kelime olarak, bir sürü hareketli göt içerisinde en önde giden göt anlamına gelmektedir.
mecazi olarak ise, göt insanlardan biri olmak, hatta baya baya bi göt insan olmak, göt bir insanın tüm özelliklerini fazlasıyla taşımak anlamına gelir.

şimdi bu götleri ele alalım göt dediğimiz uzuv, arkamızda bulunmaktadır. mecburen böyledir. götü önde olan bulunmaz. götümüz önde olsa nasıl s.çardık bir düşünün sevgili yazarlar. klozete sarılmamız gerekirdi!
peki götümüz önümüzde olsa nasıl otururduk! oturmak için sırtüstü bir pozisyonda durmamız gerekmez miydi? peki o zaman nasıl araba kullanır, nasıl yemek yerdik soruyorum size!

peki öyleyse başlığa dönelim. göt nasıl önde gider! gidemez! olmaz böyle şey! dünya tersine dönse götler öne kaymaz! velhasıl götün önde gideni külliyen yalandır. götün arkada gideni vardır, hepimizde mevcuttur.

webdings

sessiz gelen osuruk
işlevsellikten uzak, ancak insanı pek bir eğlendiren yazı stili. windows işletim sistemi üzerinde word programını açtığımızda kendisini yazı stilleri listesinin en altlarında wingdings ile kardeş kardeş dururlarken rahatlıkla bulabiliriz.

abidik gubidik şekillerden oluşur bu yazı. hiçkimseye hiçbişey ifade etmez. madem kimse anlamamaktadır, o halde neden oradadır? tamamen eğlence sebebiyle! yazıp yazıp çıkan şekillere bakarsınız. arada bir "ananas aldırdım bozuk çıktı" gibi pek bir manalı cümleleri bu yazı stiline çevirerek istediğiniz arkadaşınıza gönderir, anlamadıkları için geh geh gülersiniz.

başka da bi b.ka yaramaz.

coffee mate

sessiz gelen osuruk
sadece kahveye değil aynı zamanda ekmeklere ve sütlü tatlılara da katılabilen şahane bir toz. olur da "len neye benziyor bunun tadı bakem bi" derseniz ahanda yandınız, bağımlılık yapar. yapıyor. tabağa doldurup dilinizi tabaktaki süt tozuna yapıştırmak suretiyle bir paketi yiyorsunuz. benden söylemesi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol