confessions

salome

- Yazar -

  1. toplam entry 1992
  2. takipçi 2
  3. puan 26955

bacak bacak üstüne atmak

salome
çok sayıda anlam taşır ve aslında kişinin iç dünyasıyla ilgili de bizlere hayli mesaj verir. ayrıca bacak bacak üstüne atmak, kalça ve bacak kaslarına değişik hareketler sağladığı için uzun süre yorulmadan oturmaya imkan verir.örneğin bir çocuk bacak bacak üstüne atarak oturmanın hoşuna giden rahat bir beden duruşu sağladığını düşünür.ve kısa bir süre sonra çocuğun içinde yaşadığı çevrenin yazılı olmayan kuralları bu oturma biçimini köklü bir şekilde etkiler. çocuklar büyüdükçe, hiçbir şekilde farkına varmadan, içinde bulundukları yaş grubu, sosyal sınıf ve aynı cinsiyetten olan arkadaşları gibi bacak bacak üstüne atmaya başlarlar. örneğin ingiltere’de geçen yüzyılda iyi yetişmiş bir genç kız ve kadın hiçbir şekilde bacak bacak üstüne atmazdı.aslında şimdi bugün de bu eğitimin izlerini kraliyet ailesinde görmek mümkündür. kraliçe elizabeth bacak bacak üstüne atmak yerine, ancak ayaklarını bileklerinden kavuşturur. yirminci yüzyılın ikinci yarısında sosyal davranışlarda meydana gelen büyük değişiklikler karşısında, kadınların bacak bacak üstüne atmalarını ayıplamak gibi birşey söz konusu değildir.ancak yine de bacak bacak üstüne attığı zaman oluşturacağı görüntü birçok kadın için kaygı kaynağı olabiliyor.dizleri hizasında veya daha kısa etek giyen bazı kadınlar sürekli eteklerini çekiştirerek bu kaygıyı dışarıya yansıtırlar. bir topluluk içinde bacak bacak üstüne atarak bacaklarını ortaya koyan bir kadının tutumu, çevredeki erkekler tarafından davetkar olarak yorumlanabilir. bu sebeple kadınların bacak bacak üstüne atma davranışlarına özen göstermeleri, geçen yüzyıldan kalan bir sosyal kuralın oldukça zayıflamış bir biçimde devam etmesidir. kolların kavuşturulması arkaik olarak nasıl kalbi korumak amacını taşıyorsa, bacakların kavuşturulması da cinsel organların korunması amacına yöneliktir. bacak bacak üstüne atma davranışı, kavuşturulmuş kollar kadar olumsuz duyguları yansıtan bir özellik taşımaz. ancak bu davranışın da dikkatle değerlendirilmesi gerekir.bu olumsuz ve savunucu bir tutumun ve artmış olan iç gerginliğin işareti olabileceği gibi, karşılıklı ilişkideki incelik ve zerafeti de yansıtabilir.
batı kültürünün etkisi altında kalarak yetişen insanların geleneksel oturma biçimi olarak da tanımlanabilir.aslında tek başına olumsuz bir işaret olarak değerlendirmek hatalı olur. çünkü uzun süre bir toplantıyı izlemek veya ders dinlemek gibi sebeplerle,çok rahat olmayan bir sandalyede oturmak zorunda kalanlar da zaman zaman bacak bacak üstüne atarak oturma biçimlerini kullanabilir.bu oturma biçimine kolların kavuşturulması eklendiği takdirde, kişinin hoşnutsuzluğunun bir ifadesi olarak değerlendirilir.

(bkz: vücut dili)

kuzen sayılır

salome
yok oyle kuzen sayılır, arkadas sayılır.artık herkes dejenere iliskiler icerisinde savrulmakta yahu.’kardesım o benım ya’ dersin alkollu bir gecede saatlerce opusursun.’sacmalama cocugum gibi ne olabılır kı aramızda?’ sitemleri sonrası yine alkollu bir gecede yapısıp dudak dansı yaparsın. ’oha artık daha neler’!!
’dahası da bir sonrakı gece’

ilk öpücük

salome
hicbir sey hissettirmeyebiliyor. herkesinki asik olunan kisi ile olmuyor.yas 15-16 , arkadaslariniz opusmus bir siz kalmissiniz, merak ediyorsunuz dogal olarak ve bir gun gunduz verilen ev partilerinden birinde alkolun de etkisiyle opusurken bulursunuz kendinizi ayik kafayla omzunuza dokunmasina izin vermeyeceginiz hiyar ile.iyykk sanirim o sebepten opusmeyi sevemedim gitti 10 yildir.

vazgeçmek

salome
baska bir sey icin hirslanmak, cabalamak, kendini adamak ile sonuclanir.asktan, iliskiden, sevgili rolunden vazgecen ise dort kolla sarilabilir. mesela babaniza deli gibi kizmissinizdir yillarca hayati isi oldugu icin ama bir de bakarsiniz siz ondan beter bir hal almissiniz.8 saat mi calismaniz gerekiyor, siz gider 3 saat de ekstradan kalirsiniz. eve sadece uyumaya gidersiniz.off gununuzde ne yapacaginizi bilemez sikintidan olursunuz, hatta kalkip ise gitmeye calisirsiniz anneniz sizi tutar. istekli olduklari seyin bokunu cikartmaya meyilli insanlar bir sevilenden vazgectiklerinde baska bir sevilene yapisiverirler iste boyle.

evimde mutluyum ben

salome
hem temizlikten, hem bulasiktan, hem camasirdan, hem yemekten, hem utuden sorumlu olup nasil mutlu olur bir insan evinde bunu algilamakta gucluk cekiyorum. ya bunlarin hepsini halleden biri olacak evde ya da otelde yasayacaksin kardesim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol