confessions

nys

- Yazar -

  1. toplam entry 942
  2. takipçi 1
  3. puan 18976

kartalkalkardalsarkar

nys
hayatınızın baş köşesine koyduğunuz belli insanlar vardır. çok görüşmesenizde, çok konuşmasanız da o insanların varlığını bilmek size huzur verir. bilirsiniz ki ihtiyacınız olduğunda koşarak gelecek, yanıbaşında belirecektir. aynı şekilde ihtiyaç duyduğunda koşarak gideceksinizdir.öyle insanlar dosttan da ötedir. işte bülentim sen böyle biriydin. neşenle , iyimser yanınla, sohbetinle, dünyaya bakışınla baştan sona mükemmel bir insandın. çok erken oldu ölümün ve hiç yakışmıyor, hiç yakıştıramıyorum.seni yanımızda yürürken görmek isterken omuzların üstünde görmek ise acıların en büyüklerindendi. sevdiklerimizin asla ölmeyeceğini düşünürüz. her zaman onlara birşey olmayacakmış gibi yaşar, olduğunda ise büyük bir acıyla kıvranıp keşkelere başlarız. ah be bülentim. öyle özlüyorum ki seni... çok seviyorum seni... nur içinde yat.

dogville

nys
izlediğin en iyi filmlerden bir tanesi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. filme işlenen konu epey fazla diye düşünmekteyim. insanın muhtaçlığı söz konusu olduğunda insanın büründüğü hal,insanın kibri,iyilik, kötülük, din, güç gibi şeyleri tiyatral bir kıvamda işleyen yönetmenin ellerinden öperim.

sevgililer günü

nys
yine sevgililer gününe kadar sabredecek bir sevgili bulamadım. eskiden böyle özel günlerde patronlarımın kredi kartlarıyla kendime çiçek gönderir, o içimdeki büyük eksikliği gelen çiçeği aldığımdaki şaşkınlıkla kapatırdım. işten ayrıldım, sevgilim tarafından terkedildim. ulan çok bahtsız bir insanmışım hissine kapılıyorum! ’’gün doğmadan neler doğar’’der büyüklerimiz.önümüzde koskocaman 20 küsür gün var. hayırlısı...

hazar sözlüğü

nys
milorad paviç’in yazdığı eril ve dişil olarak ikiye ayrılmış kitapta sadece tek paragraf farklıymış. şimdilerde bu iki ayrı kitabı bir halde çıkarmışlar.epey heyecanla aradığım kitaplardan biridir. farklı bir dünya, farklı bir bakış diyorlar.

’’insan denizinde bir yerde, başka biri tarafından düşlenmemiş olan tek bir insan yaşamı olmamıştır ve bir başkasının yaşamının görünümü altında gerçekleşmeyen hiçbir insan düşü yoktur.’’

kapağın arkasında yazan bu yazı demek istediklerini açıklar gibi.

istanbul anadolu adalet sarayı

nys
ilk açıldığında barolarda bilgisayarların çalışmaması, elektriklerin doğru bağlanmadığından dolayı sorun yaşanan adliye. şu an dünyanın en büyük adliyesi olarak geçmekte. içine girdiğinizde bir yeri bulmak işkenceye dönüşüyor. bu adliyeyi ne zaman görsem aklıma ilk gelen şey adalet sistemimiz oluyor. evet dünyanın en büyük adalet sarayına sahibiz. adaletsizliğimizin en büyük kanıtlarından biridir bu.

greyfurt

nys
sözlüğü kurcalarken özlediğimi farkettiğim insan evladı. en son kadiköyde ’’ ahaha çok güzel içtim, feciyim fecii ’’ dememle birlikte çoluğu çocuğu toplayıp koştura koştura gelmişti başımıza bir şey gelmesin diye. çok severim kendisini, çookkk!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol