confessions

nada

- Yazar -

  1. toplam entry 92
  2. takipçi 2
  3. puan 7154

sözlükten karı kaldırmak

nada
bir kere ben karı kelimesinden hiç hoşlanmıyorum. kaldırmak falan ne kadar ayıp, kaba. başlığı çok itici buldum. sözlükten bir bayanla tanışmak denebilir mesela bu duruma. en ufak bir art niyet beslemeden yatımda bir yemek yemek, bir iki bir şey içmek gayet normal bir durumdur. ayrıca benim yat çok geniştir, yer çok yatta yatıya kalmak isteyen olursa. bu vesileyle sözlükteki hanımefendilere tek buzlu scotchumu kaldırıp hafifçe el sallıyorum.

69

nada
puanımın karşısında yazan yazı. bana ying yangı hatırlattı, hoşuma gitti. böyle her iyiliğin içinde bir kötülük, her kötülüğün içinde iyilik, evet bunları düşünüyorum şu an.

4 milyon 930 bin

nada
öylesine kıçımdan uydurduğum bir sayı gibi görünen ama öyle olmayan sayısal değer. bu sayıyı alıp bitimine iki nokta üst üste koy. devamına türkiye’de okuma yazma bilmeyen insan sayısı yaz. bunun 3 milyon 850 bininin de kadın olduğunu ekle parantez içine. sonra kendi küçük dünyanda yaşamaya devam et, şu anda benim yaptığım gibi.

sorcerer

nada
genelde kara büyüyle uğraşanlara verilen ad olup, asıl anlamı ’doğuştan büyü yapma yeteneğine sahip insan’dır. yani büyü yapmayabilir ama yeteneği vardır. ha büyü yapmadan yeteneğini nasıl gördü işte onu ben de bilmiyorum bak.
(bkz: magician)

ömer hasan el besir

nada
sudan’daki bir sorun nedeniyle türkiye’ye gelişini erteleyen şahıs. yakın zamanda bekliyoruz mutlaka kendisini ama. kendi insanımızı katledenleri içeri soktuk da darfur’da katliam yapanları mı sokmayacağız allasen.

nada

nada
rusça, ispanyolca ve sırpçada farklı anlamlara gelmekte olan kelime. tezat olarak rusçada gerekli anlamına gelen kelime, ispanyol dilinde hiç bir şey anlamına gelir.

eytere beaaa

nada
korkak insanın dayılanma çığlığıdır bu. sonra karşı taraf bir iki laf söyleyip omuzları kabartınca, tırsar gariban ’tamam abi gözünün yağını yiyeyim abi’ diye diye topukları kıçına çarparak kaçmaya başlar.

bilgi sözlük

nada
bir paylaşım fasilitesi olsa negzel olurdu bea. bir çok sözlükte olan hani. paylaşırdık fotolarımızı, kara kalemlerimizi, şarkılarımızı vs. meme, bacak bakacağımdan değil yeminle.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol