confessions

karpuzz

- Yazar -

  1. toplam entry 1199
  2. takipçi 1
  3. puan 25848

9 mart 2011 istanbul da kar yağışı

karpuzz
doğrudur ben de duydum, hatta yalan olmasın gidip olay yerini yakınen inceledim. bakırköy civarı haldır haldır yağarken bahçeşehir dolayları yaldır yaldır yağmakta. ama bu yağış, kalkıp kardan adam yapacak sonra da facebook’a kardan adam olur senden adam olmaz temalı fotoğraflar koyacak bir teknik donanıma sahip değil henüz.

the vampire diaries

karpuzz
spoiler gibi gibiyim gibi gibiyim :
şimdi izledim ben bunu. şöyle oluyor;
efendim burada bir damon salvatore abimiz vardır. başka da bir halt yoktur.
klişelerden klişe beğenmek bizim hobimiz diyenler için yoklukta gider çıtır çerez bir durum ama şahsen onun yerine krallar gibi true blood izlerim diyenleri bu başarılı seçimlerinden dolayı tebrik ediyorum.

immanuel kant

karpuzz
’perpetual peace’ gibi bir şaheseri meydana çıkarandır.

filozoflar genel olarak dikkate alındığında kendisinin eserlerini çok geç bir yaşta verdiği söylenebilir. gözlem süresini uzun tutmayı yeğlemiştir.

bianca

karpuzz
fiyatı 4.75 tl.
zifir 5 mg. nikotin 0.5 mg karbon monoksit 4 mg.

şu ana kadar hep slims olanına rastgeldim. beyazlar pembeler vs kuvvetle muhtemel kadın tüketici için tasarlanmış bir paketi var. kuzunun bulunmadığı yerde abdurahman çelebi, alın açın için.

bayan ismi.

tapas

karpuzz
barcelona ve madrid’de tapas kavramı küçük ekmek dilimleri üzerine sürülmüş peynirler soslar deniz mahsülleri etler sebzeler vs şeklindedir. tanesi 1-2 euro civarı. bizdeki kanepenin farklı varyasyonu. sevilla’da tapas kavramı ise restoranda istediğiniz yemeğin miktarı. küçük tabak anlamında. o da 1-2 euro. ama tsevilla’da tapas dediğinizde gallavi bir tabak yemek geliyor. bildiğin yuvarlak kesilmiş patatesli etli sebzeli soslu çok lezzetli bir yemek.

granada

karpuzz
mutlaka gidilmesi görülmesi gereken şirincecik tatlı bir yer. madrid, barcelona’dan ve hatta sevilla’dan ziyade avrupa’nın herhangi bir şehrinde değil de direk ispanya’da olduğunuzu hissettirendir. ispanya ruhunu flamenco’nun en hasını paella’nın en lezzetlisini burada bulursunuz. çok çok ucuzdur. masaya oturduğunuzda sangria’yı 1 euro’ya alırsınız. akabinde bir sürü tapas ikramları gelir.

barcelona

karpuzz
gracia’nın üzerinde gaudi’ye ait 2 tane bina vardır. la rambla’ya yakın olanın girişi 13 euro’dur.
barcelonatta diye çok güzel bir plajı vardır. poponuzu kumlara değdirmeyeyazdığınız anda hemen bir pakistanlı satıcı yanınızda biter ve ’cola - fanta-ice tea? der. no thans dersiniz. daha da yaklaşır. ’haş haş - marihuana?’ der. şaşırmayın ilk günden. sonra günde 38 kere duyunca alışıyorsunuz. sokaklarda ot içmek vs serbest. satış yasak.

kaptan orta kapıyı açar mısın

karpuzz
velhasılı kelam er kişi bu cümleyi sarf ettiği esnada kaptan zaten tripcan takıldığı için soru yinelenir ve hatta volumu pese alıp kararlı bir tonda ’ kaptan orta kapııı’ diyerek ’-tan’ ve ’-pı’ heceleri vurgulanır.
yurdum insanı merttir yiğittir yardımseverdir olaya ’inceek var!’ diye dahil olur benim toprağım. en son varsa muavin yoksa başka bir vatandaş ’ağır ol! agir ol!’ çeker. ve pfrıss pfrıss diye duraklayan otobüsün drang diye kapısı açılır. bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz biz insan taşıyoruz.

her şey için berna laçin

karpuzz
’böyle boktan bir program adı olur mu?’ soru cümlesinin yöneldiği özne.
nedir ne verir neyi amaçlar neye hizmet eder her sabah börtü böceği bodrum’dan canlı yayına bağlamanın bi otelin havuzunun kenarında armutları koyup konuk ağırlamanın nasıl bir radyo televizyon mantığı vardır bilemedim.

yalıkavak

karpuzz
bodrum’un güzel bir koyu. denizi oldukça rüzgarlı. günbatımı manzaraları şahane. marinası da vardır. hatta marinanın içinde açık hava tiyatrosu da vardır.
eskiden az bilinen huzur dolu tatlı bir tatil yöresiyken artık boku çıkan, insanın sürü olduğu, adım başı inşaat dolduğu, denizin yosun dolduğu bir yer olmuştur. merkeze gündoğan üzerinden giderseniz aşağı yukarı 22 km. gidinin görünün yine de.

kentucky fried chicken

karpuzz
onu bunu bilmem de o barbekü sosları var ya hani o barbekü sosları fast food zincirleri içindeki en kral barbekü sosudur. hot wings’e onu bandın mı üzerine de busciut’i tıktın mı candır. 5 li hot wings’e 5 tane barbekü sos..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol