confessions

goodprospect

- Yazar -

  1. toplam entry 109
  2. takipçi 2
  3. puan 4840

mucizevi olaylar

goodprospect
ramazan dolayısıyla meydana iftar çadırı ve panayır gibi birşey kurmuşlar. dün akşam ordaki tezgahları gezerken bizim 3 yaşındaki oğlan oyuncak istiyorum diye tutturdu. bir tane plastik yay ve ok takımı aldık. eve gelince paketinden çıkardık salonda oynuyoruz. okların ucunda vantuz var, heryere yapışmıyor. biz de kendimize okların yapışabileceği hedef arıyoruz oğlanla, birden gözüme duvarda asılı olan çöğür takıldı. hanım da çöğürden 5 metre sağda koltukta yayılmış, cep telefonunu karıştırıyordu. ben okla çöğüre bir sniper edasıyla nişan aldım. yayın lastiğini bırakmamla hanımın çığlık atması bir oldu. oğlanla bir baktık, ok nasıl oraya gittiyse hanımın yüzüne gitmiş, vantuzuyla gözlüğüne yapışmış. birden kendimi yere kapanmış hanımdan cetvelle dayak yerken buldum. oğlumuz dayak sırasının birazdan kendisine geleceği endişesiyle içli içli ağlarken, hanım cetveli kafama siper ettiğim koluma vura vura kırdı. sonra oturup ailece sakinleşmeye çalıştık. bu mübarek gecede eşim o kısa sürede cetveli nerden bulmuştu? cetvel lazım olsa evde hayatta bulamayacağımız bir eşya. eşim olaylar vuku bulurken salondan hiç çıkmadığına göre cetvel salondaydı. ama salonda cetvelin ne işi var? ben bizim evde dün geceye kadar hiç cetvel görmedim. aklıma tek bir açıklama geliyor. tam vurulma anında korku ile yakaran eşimin feryadı göğün 7 kat üstüne yükselince, bir melek tarafından bizim salona bir cetvel indirildi ve eşimin eline tutuşturuldu. başka bir izahı yok.

illegal yollardan kazanılan ilk para

goodprospect
bereketlidir.
bundan yıllar önce arkadaşları ziyaret maksadıyla bir limandaydım. türkçe bilmeyen iranlı bir tır şöförü feryat figan ingilizce bilen birini arıyor yardım istiyordu. ingilizce bildiğimi anlayınca derdini anlattı. bunun tırın brandasında gemiden çıkarken biyere sürtme sonucu küçük bir yırtık oluşmuş. polislere durumu izah etmemi, küçük bir yırtık için mührü söküp tırı aramamalarını rica etmemi istedi. ben de dediğini yaptım. tırın çıktığı geminin personeliyle falan konuşuldu. polis midir, gümrük müdür nedir ikna oldular ve işlem yapmadılar. sonra iranlı beni yanına çağırıp teşekkür maksatlı bana kağıt 1 dolar verdi. almak istemedim ama çok ısrar edince aldım.
zehir kanıma karışmıştı bir kere. sonra illegal yollardan parayı vurunca bu 1 doları sarıp sarıp kokain çekmişliğim vardır. şaka şaka.
guatameladan selamlar.

öküz olmak

goodprospect
geçenlerde 3 yaşındaki oğluma, oğlum anneannene git seni çok seviyorum de, dedim. yaaa söylemiycem baba, dedi. neden diye sorduğumda, söylememe gerek yok ki, ben onu zaten seviyorum, dedi. bendeki mantıkta işte bu 3 yaşındaki oğlanla aynı a dostlar. buradan sevdiğim akrabalara, arkadaşlara sesleniyorum. evet sizi hiç aramıyorum, ama sizi özlemiyorum sanmayın. bir öküz nasıl telefon açsın, mektup yazsın? hele mail falan atsın? ey sevgili karıcığım, sözüm sana. bir öküz nasıl çiçek alsın, gelsin? biz öküzler o çiçekleri yeriz. geviş getirerek yüzüne manasız bakmam ondan.

ticari zeka

goodprospect
eskiden t-shirtlere resim çizerken merterde kendi çapında t-shirt üreten bir işletmeci beni keşfetti ve ona çalışmamı istedi. başta kuru kafalı, motorskletli falan t-shirtler bastığımızdan iş keyifliydi. sonra tweety, yavru kedi gibi kızların hoşuna gidecek şeyler çizmemi istedi. ben de birkaç çizim sonra sıkılıp yolları ayırdım ve tuvalet kağıdı işine girdim. sonra patron bilmemkaç ülkede mağazası olan bir tekstil devi oldu. ben de yıllarca kpss'ye girip devlet memuru olarak atandım.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol