confessions

freyja

- Yazar -

  1. toplam entry 345
  2. takipçi 1
  3. puan 49203

joseph black

freyja
fransa’nın bordeux kentinde doğmuş olan 16 nisan 1728’de ingiliz fizikçi ve kimyacıdır.sabit hava olarak adlandırdığı karbondioksit gazını bulmuş, gizli ısı kavramını geliştirmiş ve bikarbonatları bulmuştur.10 kasım 1799, edinburg-ingiltere’de ölmüştür.black’in dersleri, ölümünden sonra kendi notlarına öğrencilerinin notları da eklenerek kaleme alınmış ve hem arkadaşı hem de meslektaşı olan john robinson tarafından biyografik bir önsözle birlikte "lectures on the elements of chemistry, delivered in the university of edinburgh (kimyanın unsurları üzerine edinburg üniversitesi’nde verilen dersler)" adıyla 1803’de yayımlanmıştır.

antimon

freyja
adını yunancada tek başına bulunmayan metal anlamına gelen anti monos kelimesinden almıştır.adından da anlaşılacağı üzere doğal olarak yüzden fazla mineralde bulunur.zehirli bir element olan antimon belli bir dozaj asıldığında öldürücü etki gösterir.

etom

freyja
bugünkü konuşmamızla yanlış anlasılmaları çözümleyip mutlu bir sona ulaştırdığım yazardır kendileri.bugün cektigi güzel resimlerim için de daha gelmeden hemencik surada kendisine tesekkür ediyorum.

fazıl say

freyja
çagdaş modern ve gerçek bir atatürkçü olan piyanistimiz.yurt dışına yerleşme konusunda bayağı polemik olmuş. belki bu haber aydınlatır herkesi. ne demek istediğini daha iyi anlarsınız böylece .
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=241775

broken promise

freyja
gecenin köründe uykusuzluktan ve sinirden olsa gerek aşağıdaki gibi sacma sapan diyaloglara girdiğim yazardır kendileri.

freyja:senin connection type’ın ne?
broken promise:kim soruo?
freyja: real player.

freyja:bu emaille password istio.
broken promise:kim?
freyja:real player

ingilizce türkçe karışımı mükemmel cümlelerimi buradan kınıyorum.broken promise sana da buradan sesleniyorum real player insan değil anla artık.

absinthe

freyja
içildiğinde boğazından midene ulaşana kadar temas ettiği yerlerde bir yanma hissi bırakır absinthe.bıraktığı bu yanma hissine rağmen o eşsiz aromasına dayanamaz insan. bir kadeh bir kadeh daha derken şişenin dibine vurur. bazen de vuramaz. aslında vurmak istemez biraz şisede kalmalı ki arada bir seyredebilmeli o parlak yeşili.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol