confessions

elchi

- Yazar -

  1. toplam entry 1148
  2. takipçi 1
  3. puan 21263

okan bayülgen

elchi
ne guzeldi eskiden, televizyonlarin yaramaz cocuguydu. ilk gencliklerimiz, " vaay, ne kadar zeki, lafi gedigine nasil koyuyor" tarzi hayranlik cumleleriyle gecti ona dair. sonra yaslandi biraz, pek cekilmemeye basladi. eh eskinin hatrina dedik, bu da boyle dedik devam ettik izlemeye. son zamanlarda ise liseli ergen seviyesini gecmeyen tavirlarini anlayip icsellestirebilen varsa buyrun devam etsin masallarini dinlemeye.

velhasil kelam, benim icin baba gibidir okan bayulgen. acaba gun gelecek de, keske burda olsa da ona sorsam diyebilecek miyim, emin degilim. seni, beni gomer yeminlen.

bilgi sözlük

elchi
ilk zamanlarinda uzun mesailer harcadigim sozluktur. sozlukte yazmanin keyfini yasadigim uc sozlukten biriydi. biz yazdik kendimizi gelistirdik, biz gelisirken sozluk buyudu falan derken, nedendir bilinmez bir ara ihmal ettim oldukca. sonra is guc derken, posta kutuma dusen bir posta ile hatirladim uzun zamandir girmedigimi. girip bir arkadasa bakip ciktim resmen. az once gordugum baska bir postayla yeniden geldigimde ise independence’in farkindaligiyla yazmam gerektigini farkettim. ozlemisim, hasret giderebilmek dilegiyle.

sansüre karşı ortak deklarasyon

elchi
militarizmi sosyal alanlara da yüklemeye çalışanlara karşı yapılan bir çağrıdır. bir çok hareket gibi belki de başlatanların isteklerine erişemeyeceği düşünülebilir fakat hareketi başlatanlardan sonrakilerin çok işine yarayacaktır. düşünüyorum da, böyle hareketler, youtube gibi siteler kapatılmaya başlandığında yapılmaya başlasaydı, an itibariyle böyle bir entry olmayacaktı. demokrasi adına türlü açılımlar yapılan bir ülkede, sanal dünya farklı renklerin ekarte edilmeye çalışılması da ayrı bir ironidir.

mahalle karısı

elchi
"kötü" kadın benzetmelerinin baş karakteridir. tipik özellikleri kuşaktan kuşağa geçer. edebiyatımızda da yerleri oldukça önemlidir. maazallah bu türün olmadığını düşünün...

geceyarısı sigarasız kalmak

elchi
telaş etmeye gerek yoktur bu durum için. 24 saat açık büfe, market, bakkal vs (artık her ne deniyorsa) daha önceden tespit edilmiştir hale hazırda.
durum vukuu bulduğunda yapılması gereken tek şey evden çıkılıp dükkana gitmektir. geceyarısı hava alıp gelmek durumu da gerçekleştirilmiş olur, sigara içen bünye için küçük de olsa spor şansıdır. arada yapmak gerekir.

sosyoloji kongresi

elchi
15. kongre 25-26-27 mart tarihlerinde ege üniversitesinde yapılmıştır.
bir önceki kongrede konaklama; istanbul bilgi üniversitesi’nin kampüsünde çadır kurulmak suretiyle gerçekleştirilmiş olup, kongre ruhu yakalanmış olmasına rağmen, aynı ruh ege üniversitesi’nde maalesef yakalanamamıştır. konaklamanın öğrenci evlerinde yapılması, yaka kartı vb ayrıcı materyallerin de bulunmaması nedeniyle bir bütünlük oluşturulamamıştır.
nitekim izmir’in havasının gün içinde değişkenliğinin de azizliğine uğrayan sosyologların bir kısmı, salya sümük evlerinde entry girmektedir.

iki tanik

elchi
nakaratı tam olarak;
söz ehline itaat et benim sözüm cevher,
kalemim olgunluk tahsilinde yalanına var reddim..
iki tanık var biri dilim biri kalemim
olanı biteni sindirdim yeter bana kendi derdim..

olan şarkıdır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol