confessions
  1. toplam entry 416
  2. takipçi 3
  3. puan 10068

atatürk'ün pembe köşkü

criminalwhiterabbit
şişli de bulunmaktadır. eviminde orda bulunması dolayısıyla önünden sürekli yıllardır geçmekteyim. geçenlerde şunu farkettim. yıllardır orası atatürkün pembe köşkü olarak bilinirdi. şuan rengi sarı. belediye başkanı mustafa sarıgülün değişiminden sonra gelen ismini dahi bilmediğim hiç göremedğimiz belediye başkanımız atatürkün pembe köşkünü sarıya boyatmış. kimsede ses çıkarmıyor. konuyla ilgili bir yol izlemeyi düşünüyorum açıkçası.

bağlanma problemi olan insan

criminalwhiterabbit
yalandır. kişinin karşısındakini önemsemediğini, daha güzel yada yakışıklı birini bulana kadar seni bu yalanla oyalayacağını dolaylı yoldan söylemesidir. sevmek sevilmek insanın doğasında vardır. bağlanma problemi diye saçma sapan olguyu sorumluluktan kaçan hala ergen kafası yaşayan insanların ürettiği bahane olarak görebiliriz. böyle biriyle mi karşılaştınız size böyle bir cümle mi kurdu def edin gitsin. vaktinizi hiççç ayırmayın bile. gitsin tedavi olsun

küçük flörtler

criminalwhiterabbit
böyle iki tarafta birbirini beğeniyordur. bazen uzun bakışmalarla olur, bazen birkaç cümle ile ufak dokunuşlarla..hoşlantı cümleleri dile dökülmez ama hareketlerle belli edilir. ne güzeldir o anlar öyle. hiç bitmesin istenilir. kimine göre lise zamanından kalmadır. kime ne göre de tatlı heyecanların yaşı ve zamanı yoktur.

sol framede ki sapkın başlıklar

criminalwhiterabbit
işte herkesin gördüğü gibi sapkın düşünceli kişiler burda da aramızdalar. onlar heryerdeler. otobüste, metroda, dolmuşta, sokaklarda heryerde. zihniyeti sapkın olanları hergün haberlerde izliyoruz ya bu da aramızdaki sapkın düşünceli kişiler. nerden çıkıyor nasıl oluyor yok artık bu kadar da olmaz yuhh diye haberleri görüyoruz ya heh işte bak zihniyette oluşuyor önce sonra eyleme dökülüyor. yazık çok yazık. tek çözüm acil tedavi.

bim marketteki hırsızlık ve sonrası

criminalwhiterabbit
anlatacağım olay istanbul dışında bir şehirde dün gerçekleşmiştir. bim personelleri normal günlerini yaşarken emekli yaşlı bir kadın içeri girer 17 tl lik bir alışveriş yapar parasını öder fakat mağazandan çıkmadan 2 gofret çalar ve tam çıkmak üzereyken personellere yakalanır. aşağıdaki büroya gelmesi istenir. yaşlı kadın aşağıya iner ve o esnada kendini savunurken personeller kamera kayıtlarının olduğu söylerler. asıl olay bundan sonra yaşanıyor. personellerden birtanesi ''kamera kayıtlarını ya şimdi polise veririz yada 300 tl verirsin bu konu kapanır'' der. yaşlı kadın mağazadan çıkar ve evine giderek 300 tl alır tekrar mağazaya geri döner. bu cümlelerin kuran personele parayı verir ve geri çıkar.

bu yaşanan olay maalesef gerçektir. o esnada büroda 2 personel var ve parayı alana diğer personel bu yaptğının suç olduğunu, kamera kayıtları incelense neden bu bayan 2.kez büroya geliyor diye sorsalar ne yapacaksın? böyle bir sistem mi var nasıl böyle bişey yaparsın yaptığın suç ve benide şahit ettin gibi söyler söyler. parayı alan personel burda bu tarz şeyler çok yaşanıyor diye cümleler kurar ve umursamaz.

konuyla ilgili nasıl bir yol izlenmeli açıkçası kafa yorduk. yakınımın başına geldiğinden paylaşmak istedim. bim de böyle şeyler gerçekten yaşanıyor ört bas mı ediliyor. yoksa böyle kansız şerefsizler ekmeklerine yağ mı sürüyor.

kedi ayağındaki inanılmaz dayanıklılık

criminalwhiterabbit
şuan yavru olduğu için tırnakları patilerini acıtmıyordur. kedim 2 yaşında simsiyah bir sokak kedisi.simsiyah olmasından dolayı karanlık yerlerde durunca haliyle bende görmüyorum ve çarpabiliyorum yada patisine basmışlığım var. canı yanıyor açıkçası yani büyüdüğünde tırnak yapısı değiştiği için canı yanacaktır. vole vurma kısmını maalesef bende cok yaşadım bu yüzden pembe renkli ve zilli tasma aldım çinn çinn koşturunca duyuyorum önlemi mi alıyorum.

(bkz: ağzını yerim onun)

namaz şenliği

criminalwhiterabbit
aileler çocuklarını okula gönderdiklerinde, kurslara gönderdiklerinde görünmez takip sistemi ile takip etmeli. ''aaa namaz şenliği varmış hüsnü bizim kızıda götürüyorlar tabi gitsin öğrensin'' (bkz: namaz şenliği) cümleleri yerine velilerimiz azıcık bilinçli olsa da diğer öğrencilerin velileriyle toplanıp ergenlik çağına bile gelmeyen küçücük çocukların namaz şenliği adı altında beyin yıkanmasına müsade etmemelerini, bu konudaki savunmalarınıda basın aracılığıyla topluma lanse etmelerini beklerdik. diyorum ve cümlelerimin havada asılı kalacağını hiçbir ailenin çocuk doğurmaktan öte, iki lafı gıybet dışında konuşup savunmayacaklarını bildiğimden susuyorum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol