yaran eşek şakaları

seyhmerat
yapilan insani oyle bir hale getirirki yapanlar disindakilerde gulmekten yarilir..
mesela evde olan arkadas dusa girmeden once sampuana tuy dokucu krem karistirilir,artik arkadas 10 yil sonra sac ektirmek zorunda olacaktir..bir diger sekliyse sampuana oksijenli su katilir,dustan cikan arkadas artik sarisindir..
seyhmerat
bunlardan birtaneside evde sizan arkadasin ayaklarina annenin makyaj cantasindan kirmizi oje alinip surulur ve coraplari giydilir,corapla yattigini zanneden eleman kalkinca olayin farkina varmaz ancak yuzune karsi defalarca kopulur ve eleman evine yollanir,babasinin yaninda acaba coraplari cikartirmi cikartmazmi beklenir.gecede aranir saglam kufur eder..
revenant
mouse imleci görülmeyecek bi şekilde köşeye çekilir.print screen yapılır ve wallpaper olarak kullanılır.sonra desktoptaki bütün kısayollar silinir veya saklanır.bilgisayarın başına oturan kişi desktoptaki kısayollara tıklar ama bişe değişmez telaş yapar.başıma geldi ordan biliyorum.gerçek bi eşek şakasıdır.
alchoburn
en çok yaranı ve bilineni,malum türk işçilerinin yaptığı kompressörlü şakadır...şakanın maduru anüsten sokulan bir kompressör ile şaka yapılması sonucu bağırsaklarının patlaması gibi bir olay yaşamıştır...
kirmizioje
arkadas sarhosken uyur. oda karanlikken iki kisi yataga gelir ve yatagi sallar deprem diye bagirilir. isiklar acilinca da kufur yenir.
not: tarafimdan denendi, basarili bir saka, zarar da vermez.
jason windsor
bir kişiyi yakalayıp 7-8 kişi üzerindekileri çıkarıp "bazı bölgeler"e bengay sürmektir.acıyla suya koşan kişi,suyun daha da acı verdiğini görmesiyle hem ne yapacağını şaşırır,hem de suratındaki o öfke herşeyi anlatır.
ankunft
efendim, bunlar genellikle arkadaşlar arasında yapılır ve arkadaş hatrına katlanılır. şöyle birşeydir örneğin:
üç beş arkadaş hoş bir meyhanede kafaları çekerler. sonra aralarında iyice dibi bulmuş, sızmış olanını alıp istanbul’un diğer ucunda bir ıssız dağ başı bir yere bırakırlar. cebindeki cep telefonu, cüzdan ve bilimum işe yarar araç gereci de beraberlerinde götürür, adamcağızı afedersiniz sik gibi gece vakti ortada bırakırlar. abimiz uyanıp da eve nasıl gittiği hakkında sonraları bir daha konuşmamıştır.
aradan geçen bir hayli zamandan sonra yine aynı tayfa aynı meyhanede içerler. geçen gecenin mağduru olan abimiz dikkatlidir bu sefer. ve elebaşı olduğunu tahmin ettiği arkadaşına damardan girip duble üstüne duble yuvarlatır. eleman iyice sızınca da diğer elemanlara o arkadaşı eve bırakacağını söyleyip ayrılırlar ortamdan. abimiz gider harem’e, bir adıyaman otobüsü bulur, bizim sızmış arkadaşı koltuğa oturtur, yine cebinde ne var ne yok son kuruşuna kadar da alır ve muavine de sıkı sıkı tembih eder:
-bak birader, bu arkadaş taa adıyamanda inecek. babası vefat etti, henüz haberi yok. sakın ha, erken uyanıp da inecem falan derse indirmeyin, cenaze namazına yetişecek.
işin bok tarafı şudur ki sızmış olan arkadaşın ertesi gün tek ders sınavı vardır. eleman yolun orta yerlerinde uyanır ama nafile, incem der, indirmezler, kavga dövüş adıyamana kadar gelirler.
sonra nasıl para buldu, nasıl istanbul’a geldi bu konuda da kimse net bir bilgi sahibi değildir.
eldrun
kışın ortasında, yurtta uyuyan arkadaşın yüzüne, donunun içine, göğsüne kar atmak da iyi bir yöntemdir. arkadaş şoka girip siz bir cm ötesinde durmanıza rağmen saldırmayıp sadece küfürler eşliğinde üstündeki karları sizin üstünüze atmaya başlayabilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol