yapay zeka

angelus
bir makinenin programlandirilmasi disinda, kendi kendisine dusunebilmesi, ogrenebilme ve kendi kararlarini alabilmesi kavrami.
fergadan
steven spielberg tarafından 2001 yılında çevrilen orijinal adı "artificial intelligence" olan bilim kurgu ve duygusallığı aynı anda yaşayabileceğimiz film. küçük oyuncu haley joel osment, oyunculuğuyla beni büyülemişti ilk seyrettiğimde.
henuz uc yasinda bir kardesim var
demek ki yapay zeka toplumsal sorunlarıda beraberinde getirecek anafikrinde olan film. çoğunun hoşlanmadığı ama benim büyülendiğim bir filmdir bu, özellikle çocuğun hayal kırıklığından sonra kendini öylece nehre bırakması en vurucu sahnelerinden biridir.
sepulturk
yeni çıkan oyunlarda çok fazla gelişen ve benden daha mantıklı bi hamle yaptıklarında canımın sıkılmasına neden olan olay.
akbays
filmi izlediğimde, kabuslarımın bir gün gerçek olacağına inanmaya ve spielberg izlemeden önce kendimi neden hazırlamadığıma kızdığım filmin adı. en sevdiğim arkadaşımın üzülme artık o günlerde artık yaşamıyor olacağımızı söyleyerek beni avutmaya çalıştığı ve bu cümlesiyle daha da endişeye kapıldığım sarsıcı bir akıl oyunu.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol