unutmak

0 /
jaja
rüyanda görürsün tam unuttum dediğin zamanlarda.unutmak fiilini asla gerçekleştiremezsin.kalbinin üstündeki şekildir.
steroid
obsessifler için nirvanaya ulaşmak kadar imkansız, muhabereciler için de sırattan amuda kalkıp koşarak geçmek kadar tehlikeli kontrolsüz zihinsel faaliyet.
sepulturk
konu toplumsal oalylar olduğunda çok ayıp bir şeymiş gibi gösterilen durum. "şimdi buna böyle tepki verenler iki gün sonra unutacak görürsünüz" şeklinde sıkça yorumlar yapılır toplumun her kesiminde. bu dünyanın en normal şeyidir unutmak. insan beyni kendisine her an lazım olan bilgileri sürekli bellekte tutar.
firambogaz
’’az unutup çok hatırlayan delirir.
unutmaları, hatırlamaları eşit düşenler sevinir.
çok unutup az hatırlayan sevilir.
hiç unutmayıp hep hatırlayan delirtir.
bunları ölçmeye kalkan çıldırır.’’
su hayat bitsede gitsek
zayıflıgın isaretidir,unutan,unutmak isteyen kişi,her unutusunda,her kacısında,aynı olayları her yasadıgında kişisel tarihi,kaderi tekerrur edecek,zihinsel gelisim ve sosyal ilişkilerin daha saglam olusabilmesi icin gereken tecrube sahibi olma fırsatı ta itilmis,kacırılmıs olacaktır.unutmak temelde gercek olan bir olayı,her ne ise, kabul edememe gibi durumlarda bireyin verdigi zihinsel tepki,kacıs yontemıdır.
(bkz: gerceklerden kacmak).
sen ne yazar eysin oyle
unutmak insanoglunun hayatta kalma adına sahip oldugu en büyük özelliklerden el üstünde tutulması gereken özelliklerinden biridir..unutmak insanın üzüntülerinin sürekli beynini ve vücudunu kemirmesini sevinçlerinin ise mantıgına hakim olmasını engeller..hafıza dedigimiz kütüphaneye tüm bu sevinçleri üzüntüleri kısaca yasanmıslıkları kaldırır. biz bunlara anı diyoruz..ters bir durum mı sezdiniz? hem unutmaktan bahsediyorsun hem de anıdan bu nasıl bir celişkidir böyle diye kendinizi sormaktan alıkoyamadıgınızı görebiliyorum..anı bambaska birsey anı bir insanın bir hayata sahip oldugunu hissetmesi için beyinde olusturulan bir nevi yaglı boya tablodur..resmi olusturan parçalardır..ama anılar eskidikçe size hissettirdikleri de giderek azalır.sevgilinizden ayrılırsınız ilk 3 gün dünya bir cehenmemdir..ama 3 sene sonra dünya artık cehennem degildir..hatırlamak o ayrılıgı, sizi sadece hafiften üzer..ama bir cehenneme dönüstürmez bu dünyayı..iste benim kastettigim unutmak budur..anahtarı nereye koydugunuzu unutmak degildir anlatmak istedigim..yasanmıslıkların size hissettirdiklerinin git gide azalmaya baslamasıdır..yeni duyguları yasamak için eskileri hissizlestirmektir..

unutmak eski kıyafetleri atıp yenilerini giyebilmektir.
firambogaz
hançerli şu gönlüm,
sevdanla kanarken,
unutmak ne mümkün severken!

hayatla barışmak,
bir yerden tutunmak,
her şeyde sen varken,
kolay mı ah unutmak!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol