türk'ün türk'ten başka dostu yoktur

0 /
goodygoblin
yüzyıllarca süpergüç olmuş ve bu süre zarfında sahip olduğu toprakları hiç sömürmemiş olan adalet ve dürüstlük timsali türk toplumu,gözünü hırs bürümüş batı medeniyetleri başta olmak üzere,bu devletler tarfından kandırılmış ve demokrasi bahanesiyle sömürülmüş bir zamanlar osmanlı hakimiyeti altındaki devletler tarfından vurlmuş bunun sonucunda böyle doğru bir önerme ortaya çıkmıştır.bu durum hala sürmektedir.sürecektir de.yüz kere türkler süper güç olsa yüz kere arkasından vurulur,yüz kere aynı düşmanlar karşısına dikilir...sebep kıskançlıktır,sebep insanın para hırsıdır,sebep insanın kalleşliğidir...
angelus
vardır efendim turkun turkten baska dostu zira kim demişse bunu sizlere yalan söylemiştir, inanmayınız hurafedir bunlar.
ya basta viva zapatista
tosuncukların teorik önderlerinin atmasyon cümleleridir.bütün dünya halkları kardeştir ve dostluk içinde yaşayabilirler; insanları ve halkları birbirine düşüren çıkar çatışmalarıdır.

ayrıca ilkokuldan başlayarak biz şöyle iyi bir millettik onlar şu kadar adi ve kahpeydi iddiaları artık gülüçtür ve gerçeği yansıtmayan ezberci bünyelere göredir.
goodygoblin
turkun türkten başka dostu olmadığı savını "saçma" bulanlar lütfen, çok uzağa değil heğpimizin bildiği olalara baksınlar. ama önce osmanlı devleti’nin balkanlarda ilerlemesinde önemli bir öneme sahip edirne’nin alınmasının sonuçlarına baksınlar. o cennetin anahtarı vaadiyle haçlıların kutsal topraklar için toplandığını söyleyenler bakalım buna ne diyecekler.. urbanus’un türklerin balkanlarda ilerlemelerin durdurmak için yaptığı planları; haçlı seferleri’nin gerçek hedeflerini kimler reddedecek acaba?

tamam, onu geçiyorum.. gelin de duyun u umumiye’ye bakalım.. sizce bugünkü imf’in atası duyun-u umumiye’nin kurulması neyle ilintilidir? birinci dünya savaşında yanımızda olduğu iddia edilen çarlık rusyası’nın osmanlı’nın ekonomik olarak zayıflamasını amaçlayan kırım savaşı’na ne demeli?

hadi onu da geçtim; en basit ve yakın örneği birinci dünya savaşı ve tüm dünyaya karşı verdiğimiz kurtuluş savaşımıza ne demeli? ya kıbrıs barış harekatından sonra gelen ambargo? doğrultamadığımız belimize ne demeli? madem bu kadar dostumuz vardı da şimdi neredeler?

şimdi kalkıp da medyayı, ekonomiyi ele geçirmeye çalışan emperyalist devletler arasında hangisi sizce bizim dostumuz?

şimdi tekrar düşünün; türkün türkten başka dostu var mıdır sizce?ya basta viva zapatista
kimi tosuncukların ısrarla savunageldiği iddiadır.ö

ncelikle osmanlının gittiği her yerde iyi niyetli olduğunu, herkesin inancına saygı gösterdiğini ve sair iddia edenlerin her toplumun tarihinin kendisi tarafından yazıldığından dolayı olayları olduğu gibi ele almaması gerekir.öyle ki o her millete, dini görüşe hoşgörü ile yaklaşan osmanlı nedense kendi toplumundan olan alevileri kılıçtan geçirmekle ünlü bir toplum idi, bu artık bilinen bir gerçek.

devletlerin politikaları ile etnik kimlikler üzerinden siyaset yapmayı karıştırmak son derece aynlıştır.halkların birbirine düşman olduğunu söylemek, hatta ’’biz türkler herkesi seviyorduk, onlar bizden hep nefret ettiler; biz de bugün onları sevmiyoruz’’ tarzında ifadeler son derece gülünçtür.bütün dünya insanlığı kardeştir; ancak kapitalizm ve onun körüklediği milliyetçilik onları birbirine düşman eder aynı bu iddiada olduğu gibi.
ithilquessir
cumhurbaskanligi forsundaki yildizlarca temsil eden 16 buyuk turk devletini yikanlarin "tamaminin" bir baska turk devleti yada kavimi oldugu goz onunde tutulursa kimsenin ciddi almayacagi bir tur politik gaza getirme slogani.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol