türklerin 600 yıldır hiç bir başarısı olmaması

copacabana
alıntı yapıyorum izninizle "bilim,sanat, teknoloji,insan hakları gibi aklınıza gelebilecek hiç bir dalda medeniyete bir tuğla koyacak hiç bir başarısı olmamasıdır" denmiş. gayet tabii ki necmettin erbakan'ın veya mehmet öz'ün çalışmaları yer çekimi yasası, elektrik, uzay araştırmaları kadar büyük olmasa da bilim, teknoloji dallarında medeniyete bir tuğla koymuştur; katkı yapmıştır. osman hamdi bey olsun henüz 8 yaşında paris radyosunda konser veren idil biret olsun, ali ekber çiçek'in a.b.d de aldığı yaşam boyu sanatçı ödülü olsun sanatta da önemli başarılarımız olmuştur. orhan pamuk, zülfü livaneli, elif şafak, yaşar kemal gibi yazarlarımızın kitapları sayısız dile çevrilmiştir. yurtdışından bir çok insanın saygı duyduğu bu isimlere haksızlık etmeyelim derim.
herkonudafikrimvar
cicek asisi,yer cekimi,komşu yildizlarin keşfi,elektrik,ampul,uçak, otomobil,röntgen,internet,akilli telefon,online bankacilik,google,facebook,kahve makinasi vs gibi bin bir türlü basarinin karsisina necmettin hocanin calismalari, futbol turnuvasinda 3. olmak gibi orneklerle gelenleri gostermistir. ayrica canakkale savasinda 250.000 sehidimizin ruhu şad olsun ama 1943 stalingrad savunmasinda ruslarin 1 milyon askeri ölmüştür. yani her ülkenin kendi kahramanlik tarihi vardir. keza kurtulus savasinda da toplam 9300 şehit verilmistir.basari diyince hemen aklimiza askeri basari gelmemesi gerekir.
copacabana
-kadınlara seçme ve seçilme hakkının birçok ülkeden daha önce verilmesi
-türkan saylan'ın cüzzam üzerine yaptığı çalışmalar
-necmettin erbakan'ın motor ve makinalar üzerine yaptığı çalışamlar
-kalp cerrahımız mehmet öz
-cern'deki sayısız bilim insanımız
scalet
hangi sazanın açtığı başlık anlayamadım.şu 600 yılda kaç tane savaş kazanılmış. her şeyi geçtim kurtuluş savaşı var. o nu nerenize sokacaksınız. 2 defa nobel ödülü alınmış. ya bir insan kendi ırkından bu kadar nefret eder mi? pardon ama ske sürülecek akıl yok bu başlığı açanda.
uptofate
ironiye devam edeyim, hoşuma gitti.

türkiye'de bor var bir çıkarabilsek dünya deviyiz de işte çıkartmıyorlar. ama bu hükümeti eleştirenler görecekler, 2023 yılında lozan antlaşmasının gizli maddeleri ortaya çıkacak.
anarsik
biraz trollük yapasım geldi. okadar savaş uçağımız var. okadar silahımız var. bak rusyaya nasılda geri vites yaptı. amerika bile türkiyeden korkuyor. neden: çünkü eğer türkiye elindeki buluşları çıkarırsa savaş başlar ve tüm dünyaya hakim oluruz. ameriga istemiyor türk buluşlarının çıkmasını. eğitim sistemimizi hep baltalıyorlar. eğitimli bir türk dünyaya bedel. hepiniz vatan hainisiniz. akp olmamış olsaydı hepiniz şimdi tüp kuyruklarında bekliyor olacaktınız. bak şimdi doğalgaz var. herkesin 2 arabası oldu artık. arabaları türkiye üretmiyor çünkü türkler aslında istese yapar ama yapmıyor. içimizdede paraleller var çünkü. geçen ayetel kürsü ile çalışan araba yaptılar hemen ameriga işe el kodu. gelişmemizden korkuyorlar.buna inanan 20 milyon insan bulurum.
aslına bakarsan içinde doğrularınıda barındıran paradigmalar var.
hala umut var merak etmeyin. ne zaman ki savaşmak yerine oturup konuşmayı seçersek.
herkonudafikrimvar
biz üstün ırk türkler'in şöyle bir sakin kafayla geriye dönüp bakınca 1500'lü yıllardan beri askeri bir kaç başarı hariç bilim,sanat, teknoloji,insan hakları gibi aklınıza gelebilecek hiç bir dalda medeniyete bir tuğla koyacak hiç bir başarısı olmamasıdır.
google'a türk bilim adamları yazınca 1500'lü yıllarda yaşayan ibn-i sina falan çıkıyor.
bilim adamları ve icatları ile ilgili en güncel sayfa 2011'de güncellenmiş.
600 yıldır türkler'in en büyük 3 başarısı şunlar olmalı,
1- atatürk'ün modern cumhuriyeti kurması (80 yıl falan sürdü)
2- aziz sancar nobel ödülü alması (30 yıldır abd'de yaşıyor)
3- orhan pamuk nobel edebiyat alması

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol