türbanlılar arabistan da okusun

0 /
murat kaner
demirelin dün söylediği, "kardeşimi yeğenimi sıkıştırırsınız haaa, al size" demeye getirdiği olaydır. dün farklı söyler, bugün farklı söyler. ciddiye almamalıyız. ne laiklik umrundadır, nede özgürlükleri kısıtlanmış insanlar, sadece ama sadece kendini ve kardeşiyle yeğenini düşünür. yazık. kimileri de "fikirlerine genel olarak katılmasamda bu sözünün altına imzamı atarım" demektedir. süleyman demirel, hep bunlar gibi aymaz öküzlerin omuzunda yükselmiştir. iki gün sonrada en hızlı demokrat kesilebilir.her şey diyebilir.ciddiye almayın.
sinanhalac
türbanlıları arabistana, sakallıları ummana, devrimcileri rusyaya, şeriatçıları irana, kürtleri ıraka gönderelim, hazır hepsi siktirip gitmişken biz de orta asyaya dönelim, otağımızın ortasında ateş yakıp kımız içelim olsun bitsin bu mesele. neyini tartışıyoruz ki?


edit: karadenizlileri unuttuk iyi mi? onlar da bulsun artık kafalarına göre bir yer, her şeyi de ben düşünemem ya.
kratos
kara carsafli kizlarimizdan bahsetmisti. carpitilmamasi imkansiz bir sözdü "netekim" öyle de oldu. türkiye’nin siyaset yillarinin bir numarali zararlisi yine konustu. bu ülkede haber yapan insanlar hala bu kisiden akil fikir bekliyorlarsa ortada farkli bir durum var demektir.
maliyeci
"şimdi ben buraya niçin çıktım nasıl çıktım,bunu izaha gerek yok,gördünüz,yürüdüm çıktım.ama çıkmamış da olabilirim.çıkmışsam çıkmışımdır,çıkmamışsam çıkmamışımdır.şimdi biz buraya çıktık da çıkmadık mı dedik? bunlar bir takım uydurma laflardır..."

tadından bir süleyman demirel saçması.dansözlükte üstüne olmadığının kanıtlarından.
walide sultan
amerika’da okumalarindan daha anlamli geliyor kulaga ve mantiga...
soyledigi varsayilan kisinin, kim ve ne oldugu onemli degil ki, dogru sozler her zaman dogru adamlardan cikmiyor...
uzun yolun yolcusu
lafı götünden anlayanların,onca söz içinden cımbızla çekip ortaya sürdükleri cümle.

demirel’in konuşmasından alıntılar:

“ anadolu kadınının baş örtüsüne , yaşmağına karışan var mı? “

“bu ülkede kimse kimsenin ibadetine karışmaz. kızlarımızın başına taktığı yazmaya da karışmaz. “

danıştay açılan davayı ret etmiş, anayasa mahkemesi ret etmiş. avrupa insan hakları mahkemesi ret etmiş. anayasa değiştirecek çoğunluğa yakınsınız değiştirin de görelim. öyle bir durumda bu çoğunluğunuzdan ne kadarı kalacak bakalım."

"ne olacak kızları üniversiteye başı örtülü sokunca . başı örtülü olanlar müslüman ötekiler değil. ayrımcılık başlatırsınız. “

serbest olan yerler var oralara gitsinler.suudi arabistan’a.

reggae
bu gün sokakta tüm sıkma öğrencilerin çantalarının , dosyalarının üstünde "bilmem ne state" yok efendim "amerikan kalçırr" tarzı yazılar var. bu kızlar kendileri ayrılmak istiyor halktan , amerikan ve avrupa okullarının türkiye şubelerine gidenler de onlar. hepsi istedikleri gibi yaşıyor ve kimseden de geri kalmıyor. e daha ne istiyorlar ki?

açıklar değil, kapalılar, yolda t-shirtlü kızları tacizkar bakışlarla, "ırıspııı" damgasıyla mimleyen. kimse onları ellemiyor ama onlar yine de danıştaya saldırıya sebebiyet veriyor, insanların beyinlerini yıkıyor, daha yukardakilere alet oluyor ve her fırsatta provakasyon yapıyorlar. ne güzel iş değil mi?...

diğer kızlarımızın hepsi "kaşar"da bu kızlar mı namuslu? böyle mi müslüman olunuyor yani?..

bırakın bu işleri; hırgür çıkaran onlar , avrupa insan hakları mahkemesine başvuran onlar aldıkları cevapta belli zaten...

türkiyenin laik insanları bıktı onlardan ya adam gibi baş örtüsü yada eşarp falan taksınlar ya da hakkaten bu işi daha fazla sömürmeden arabistana gitsinler.


capt it all
sayın süleyman demirelin hala cumhurbaşkanlığı gibi mevkilerde gözü olduğunu ispatlayan söylemdir efendim bu. süleyman demirel, malum siyasetçidir. bugün öyle der, yarın şöyle der. önemli olan menfaat olduğundan pek de ciddiye alınmaması gerekir böyle söylemler. sayın recep tayyip erdoğan bey de çok sinirlenmiş demirele. bak bak sen şuna. senin kızların nerde okuyor peki? türkiyede mi? yoksa yurt dışında mı?
liberaldolgu
"türkiye kimlere kalmış be, yazık bize" dedirten durum. çünkü zamanında elinde makas, oy toplamak için, imam hatip liseleri açan cumhurbaşkanımız, hafızayı yemiş bitirmiş sanırım.

underpressure
yüzde doksanından fazlası müslüman olan bir ülkede lakiklik, türbanın okullarda ve kamu alanında yasaklanması değildir, diye cevap verilebilecek bir başlıktır. bu ülkede din vicdanı serbest olmalıdır, herkes dinini yaşamalıdır. yalnızca birkaç çapulcu ve menfaatçi yüzünden zedelenen başörtüsü, tüm masum halkın üzerine yıkılamaz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol