the hunger games

fergadan
ismini çokca duymak neticesinde merak ederek aldığım ve hayranı olduğum bir suzanne collins romanı. o kadar içine giriyorsunuz ki 380 küsur sayfayı bir bakmışsınız 1 günde bitmiş görüyorsunuz.
stephen king in bile “elimden bir türlü bırakamadım… bağımlısı oldum.” dediği kitaptır.

ayrıca bu kitap üçlemenin birinci kitabıdır. üçüncüsü daha yayınlanmayan üçlemenin ikinci kitabı için:

(bkz: ateşi yakalamak)
logos
3 kitaptan oluşan serinin ilk kitabıdır ve 2012’de filmi vizyona girmiş olan romandır. 2013 te ikinci romanı ile aynı adı taşıyan ateşi yakalamak (bkz: catching fire) filmi ile vizyona girecek 3 kitaplık serinin genel adıdır aynı zamanda.
gicikcik
mükemmel bir kitap.çeviri kötü olmasına rağmen okuyan herkes bir okuyuşta bitiriyor nerdeyse.ve film tabikide hezimet.en başı yani ilk 10 dakikası falan iyiydi uyarlamayı iyi yapmışlardı ama zaten bu kitapların filmini çekmek büyük risk çünkü kahraman anlatıcı bu durumda izlerken kahramanın hislerini düşüncelerini çıkaramıyoruz.hatta ben izlerken kitabı okumayan birinin çoğu sahneyi anlamadığını düşünüyorum durup dururken kızın bir hayalini gösteriyolar bağlantı sağlanamıyor.keşke filmini çekmeselerdi sadece kendi kurgu dünyamızda kalsaydı.hatta bence film kitaba da hakaret.
independence
filmi de muhte$emdir. yanli$im yoksa gecen sene mart ayinda girdi vizyona. ba$rollerinde stanley tucci, wes bentley, jennifer lawrence ve josh hutcherson gibi isimler rol aliyor. filmin yonetmenliginde gary ross var.

bir cografyayi olu$turan 12 mintika ve her mintikadan secilen 1 kiz bir erkek toplamda 24 ki$i finalde son bir ki$i kalincaya kadar ölümüne yari$irlar ve dovu$urler. konunun ozeti bu.

izleyenin notu: hayatimda izledigim en guzel filmlerden bir tanesidir bu. hatta en dayanikli adama bile kimi yerlerinde gozya$i dokturur. izlemeyen varsa muhakkak ama muhakkak izlemeli.

imdb sayfasi da $u;

http://www.imdb.com/title/tt1392170/

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol