the godfather

0 /
goretomb
ilki francis ford coppola tarafindan 1972 yilinda cekilen,daha sonra 1974 yilinda ikincisi ve 1990 yilinda son versiyonu beyazperdeye aktarilan ucleme.
ucleme icinde marlon brando,robert de niro,al pacino,robert duvall,talia shire,andy garcia,bridget fonda gibi ba$arili aktor ve aktristler oynami$tir.sevdigimiz ve izlemekten sikilmadigimiz filmlerdir ayni zamanda.
seha
tek kelimeyle ba$yapit.ilk iki film en iyi film dalinda oscar kazanmistir.ilk filmdeki performansi ile don vito corleone roluyle marlon brando en iyi erkek oyuncu oscar’ini kazanmistir.ayni zamanda ilk film en iyi senaryo oscar’ini da kazanmistir.ikinci filmde ise robert de niro en iyi yardimci erkek oyuncu odulunu,francis ford coppola en iyi yonetmen odulunu kazanmistir.2.film bunun disinda en iyi muzik basta olmak uzere 4 oscar daha kazanmistir.
seyhmerat
tum zamanlaryn en cok izlenen uclemesi. mario puzo’nun mukemmel romanının yine francis ford coppola’nyn mukkemmel şekilde beyaz perdeye uyarlanmasi. amerika’ya yerleşen ve hizla buyuyen italyan mafyasına bir bakış. don vito corleone karakteriyle marlon brando gercektende tam bir baba gibidir, gelmiş gecmiş en karizmatik karakterdir.al pacino’da daha sonra babalığın hakkını gercekten verecektir. robert de niro’da vito corleone’nin gencliğini mukemmel oynamıştır nitekim bu ona oscar kazandırmıştır. birinci filmde de baba marlon brando oscar kazanmıştır.
bastardo
ilk filmde michael corleone’nin abisi, asabi kisilik sunny(santino)’yi oynayan james caan’i, son zamanlarda cnbc-e’de seyredebileceginiz las vegas isimli dizide ed deline karakterinde gorebilirsiniz.
otuzbirsubat
marlon brando ve robert de niro’nun oscara aday gösterildikleri fakat üç seri boyunca mükemmel oyunculuk sergileyen al pacino’nun unutulduğu italyan mafya filmidir.
overload
basrollerini marlon brando ve al pacino nun paylastigi 1972 yapimi corleone ailesini anlatan ve tarihte ki en iyi drama filmidir.francis ford coppola yetenegini sergilerken marlon brando ve al pacino adeta filmde gövde gösterisi yapmislardir ve dunya ya amina koyayim film böyle olur be dedirtmislerdir. bu filmi hala izlemediyseniz cok sey kaybetmis eger izleyipte begenmediyseniz hayatinizin anlami kalmamis demektir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol