terk etmek

queen
ilskide terk eden sizsinizdir, suclanirsiniz, kendinizi igrenc hissedersiniz. insanlar ona acir sizi kinarlar.
2026 sonya
yıllarca canınızı acıtıp, hayatınızda varlıgı yoklugu belli degilse, ettigi onca yemini verdigi onca sözü unutup, hayatınızdan sebepsiz cıkıp, dolanıp patronunun hareminden nemalanıp nemalanıp sonra da sütten cıkma ak kasık gibi karsınıza gecip ahkam kesiyorsa; once hakettigini yasatıp sonra da yol vereceksin gidecek ... nasıl olsa patronu yeni birilerini pas edecektir kendisine ...

(bkz: piyasa adamı)
bb
terk edilmekten daha zor olan eylemdir. vicdan azabını da peşinden getirir. acaba şunu da yapsam olur muydu, çok mu acele ettim karar verirken, çok acı çekiyo mudur, arasam mı gibi saçma sapan sorular sordurur bünyeye. en iyisi, bitmesi gerekiyorsa saçmalayıp saçmalayıp onun sizi terk etmesini sağlamaktır. hiç olmazsa kafanız rahat olur.
alacakarga
zamani geldiginde, iliski uzatmalara gitmeden , ayrilma konusunda taraflar uzlasamiyorsa , mantikli davranabilen tarafin yapacagi ongorulebilen eylem.
offf be
bırakıp gitmek.
tek eden her zaman kötü gösterilse de aslında terk edilendedir suç çoğu zaman. umursamaz davranır terk edilen. bana katlanmak zorundasın der hep, ben böyleyim der ve daha da fazlasını yapar. gidemez diye düşünür çünkü. ama sabır taştıktan sonra kimse tutamaz. o zaman da yalvarır terk edilen, ne olur dön diye. ben ne yaptım diye başını taşlara vurur ama nafile. giden gitmiş, oyun bitmiştir artık.
bb
salaklıktır. en güzeli, yürümeyeceğine inandığınız noktada sevgilinizin sizi terk etmesi için gerekli çalışmaları yapmaya başlamaktır. böylece vicdan azabı çeken siz olmazsınız.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol