teoman

0 /
laughter
#860338 evet. bu sıralar biraz fazla söylüyorum bu şarkıyı. hayırlısı...

teoman, birçok gencin ruh halini anlatabiliyor, birçok genci etkilebiliyor şarkılarıyla. evet biraz bunalım, evet biraz isyankar, evet biraz depresif ama hangimiz biraz öyle değiliz ki?

hangimiz herşeyden bıkıp; bir şehri tam kalbinden, beyninden vurup gitmek istemedik ki yağmurlu bir günde,

ya da hangimiz hayalperest değiliz ki, güzel hayaller peşinde,çok genciz...

hangimizin elinde bir damla gözyaşı olmaz ki bazen;

yahut, hangimiz bir gönülçelene vurulup, yorulmadık ki ardında,

üstelik hangimiz daha onyedi olmadık ki, daha onyedi demedik ki,

hangimiz, biri için ne ekmek ne de su, sadece o olmalı diye düşünmedik ki,

ya da o kişi rüyalarımıza girmesin diye uykusuz her gece geçirmedik;

peki, hangimiz paramparça kalmadık o gün doğumgünümüz olduğu halde,

veya, dedi annem demedik...

dedik... düşündük... yaptık...istedik...

o da bu şarkıları kendi için yapmış ve yapıyor belki ama aslında bize yapıyor işte...rumuz pilis tiray egen
müzik nasıl bırakılır ki? şaşırmış. hep şaşırmıştı yine şaşırmış. jubile de yapıcak oh ne ala. şu entry not edin bu adam çok sürmez geri döner. o kadar eminim. boş dünyaya boş boş gözlerle bi baksın anlıycak ne hale düştüğünü...
hobaa
dün bir magazin programında izledim.pek şekerdi sarhoş hali.ah seni karga tulumba evine taşıyanın olayım.pek sevimli pek.
made in heaven
kisiligi surekli elestirilen,kimi zaman subyanci ve alkolik olarak adlandirilan,piyasa isler yapmakla suclanan ancak tum bunlara karsin guzel sarkilara imza atan kisi.ayrica bu sahsiyeti "para icin piyasa sarkilar yapiyor artik" seklinde suclayan kisilere bi sormak lazim,adamin yasi gelmis kaca,piyasa isler yapip para kazanmazsa kendileri mi bakacaklar bu abilerine?
bore
türkiyede gerek karizması gerekse tavrıysa en iyi rockerdır. bu ülkede onca gereksiz $arkıcıdan çok daha mütevazi bir insandır.$anla $öhretle alakası olmayan hepsinin kendisinden uzakta olmasını isteyen , benim 5-10 tane güzel $arkım var diye farklı bir insan olmak istemiyorum yaptığım tek şey $arkımı söylemek diyen , özel hayatına sürekli tacizde bulunan kameralarada yapılması gerekeni yaptığını dü$ündüğüm , gerek ya$am tarzı gerekse sanat anlamındaki yaptıklarıyla örnek alınması gerektiğini dü$ündüğüm müzisyendir.bir de $öyle bir dialogu geçmi$tir paparazzilerle hatırladıkça gülerim ;

-paparazziler ; teoman , teooo , teaoooo , teeeee
-teoman : ya abi yaptığınız iş mi karıları kaçırdınız !!.
31subat
son zamanlarda sozlukte sagli sollu girisilen, winamp’imde olmazsa olmazlarimin basinda gelen sarkilarin sahibi, mustesna kisilik.
hobi duzeyinde solculugu oldugunu ogrendik ama bunu soylemesinin ardindan solculugu asla hobi duzeyinin onune gecememis diger insanlarin yazilarini okuduk, piedra irmaginin kiyisina oturduk agladik.
teoman aslinda rock degil dini muzik yapmaktadir kendi kanaatimce. rock yitik ruhlari bunyesinde toplayan sefkatli bir dindir zannimca ve en guzel hikayemizi de orada buluruz, aynı yatakta iki yabanci olmanin garipligini de.
velhasil, bazen kizsak da vazgecemeyiz teomanimizdan.
(bkz: seviyorum ulan)
marjinal
su ana kadar 6 album yapmis olup ilk iki albumu ve son albumu dinlenilesi, gerek tip ve karizma gerek ses ve sarki bakimindan takdir edilmesi gereken rockci.
sukela
bülent ortaçgil’le birlikte bir albümü çıkacak olan şarkıcı.

albümde paramparça, rüzgar gülü, yağmur ve istasyon insanları gibi teoman şarkılarını bülent ortaçgil, değirmenler, aşk nereye kadar, sensiz olmaz, yüzünü dökme küçük kız gibi klasik ortaçgil şarkılarını da teoman seslendirecek. ayrıca aynı temalı olan zamparanın ölümü ve bir tek sen yalanı ’nu birleştirip rolleri değişiyorlar.
porselen
müthiş söz yazarı ve şarkıcı.rock tarzı müzik yapan bu zat-ı muhterem erotizmi şarkılarına öyle bir yedirir ki kimsenin laf etme hakkı kalmaz.aynı zamanda ’beni arkamdan çeken herkese vururum ben’ sözüyle ünlüdür zira muhabirlerle hiç anlaşamaz.istanbul gecelerinin vazgeçilmezidir.bülent ortaçgil hayranıdır.konserlere geç çıkar ama bütün o bekleyiş değerdir ona.candır teo.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol