tarkan

0 /
futurelover
boş kaset doldurup piyasaya sürse yine bir numaraya oturacak bir isimdir.çünkü isimdir,markadır,tarkan’dır.
ama önemli olan gözü kapalı alınan albümlerin,bu niteliği taşıyabilmesidir.peki bu megastarkan da var mıdır?
yeni yıl programı için aldığı ücret,sonra playback yap-ama-ması,korumalarının kavgaları derken yine reklamın kötüsü olmaz düşüncesiyle,belki tarkan’ın da iradesinde olmayarak,gündeme oturtulmuş isimdir.

evetdir,albümü fena değildir.ama ilk haftasında yüzbinler satacak,insanları müzik marketler önünde kuyruk yaptıracak bir albüm de değildir.zaten tarkan da bunun farkında olduğundan bir imza günü bile düzenlemiştir.

o halka mesafeli duruşu olan,havaalanı sohbetlerinden öteye gitmeyen haberleşmesiyle meşhur tarkan,tutup uzun yıllar ardından halka inme çabalarına girişmiştir.
nedendir diye düşünmeye gerek bile yoktur aslında,karmadan beri adam gibi bir iş yapamamış,bol teknolojili,efektli içi boş klipleri dayayıp durmuş ve bu büyük bir marifet gibi,niyeyse hep aynı isim,kanal ve gazetelerce övülüp de övülmüş bir insandır.

takım elbise giyip adam olunamayacağı gerçeği bir duvar gibi çarpmış olsa gerek birilerine.

terziler iyi bir heteroseksüel imaj biçmişler ancak modele oturtamamışlardır.altın semer bile kurtaramamıştır bazı şeyleri.

eşcinselliği hastalık gibi anlatan,görünmez bir el (!) tarafından olaylı zamanlarında en az haberle en az hasarı alıp sıyrılabilmiş;oluşmuş bir tarkan lobisince daima korunmuştur.(bu lobi olaydan sıyrılabilmek için anti tarkan lobisi palavraları atıp sermayeyi yükleyerek masum pozları vermiştir)

kendisi hakkında yazılabilecek çok şey vardır,mega entry ler girilesi biridir,ama giren girmiştir,entryleri.
bize söyleyecek çok söz kalmamıştır.

bol deyimli bir entry döşeyerek telmih de yaptım,ariflere duyurulur.
independence
istiklal caddesinde sabah 04:30 sularinda uzerinde esrarla ahmet mehmet ya da ne bileyim akif isminde bir tinerci yakalanmi$ olsaydi bir kac posta dayaktan sonra "senle mi ugrasacaz lan!" $eklindeki sinirli soylemler sonrasinda hemen birakilirdi. yakalanan ki$i tarkan olunca i$ degi$iyor, hem polisin reklami yapiliyor hem devletin, arada olan tarkan’a oluyor, zedelenen imaji oluyor.

neden?

cunku devlet baba boyle uygun gordu. bakin biz tarkan da olsa affetmeyiz aliriz iceri imajinin yanisira bir de emniyet mudurlugunde ki davrani$lari sebebiyle bir de babacan polis imaji yaratiliyor. e arada yine olan tarkan’a oluyor? hayir tarkan’in evi aranana kadar tarlaba$indaki herhangi bir ev aransa ya bakalim neler cikiyor icerisinden. bir de oyle denemek lazim.
bitterend
kendisi beykoz’da bulunan arsalarını üçüncü köprü için satmayı kabul etmemişti. bi kaç ay geçmeden " esrar bulundurmak"tan 4 gün göz altında kaldı ki taksim zibidileri bu sebepten 2 saat bile kalmazlar içerde sanırım. hayat tesadüflerle dolu yemin ederim.
seyhmerat
eurovision’la ilgilenmiyorum,bence bos seyler,amerika’da adi bile duyulmuyor demesiyle ne kadar amerikanlastigini gosteren bir donem gay resimleri ortaya cikmis guzel sesli popcu..
alman
"ben artik amerikaliyim" diyen fakat bedelli askerlik cikinca tipis tipis turkiye’ye gelen ve havaalaninda milliyetcilik edebiyati yapan sarkici.
kimlanbu
ünlü hun kahramanıdır kendisi.yanında emirlerine amade bir de kurdu bulunur.çok karizmatik saçları ve bir bakışı olduğundan ötürü arzu film tarafından keşfedilip bir çok filmde oynatılmıştır.hatta hatırladığım şöyle bir filmi de vardır; tarkan ve yandaşları çin`in altından girip üstünden çıkar.gün gelir çinliler tarkan`ı ve yandaşlarını hacamat ederler.tarkan`ı hacamat eden çinli bi komutandır.azına sıçar tarkan`ın kırılmadık kemiği kalmaz.yandaşları tarkan`ı ünlü bir dövüş ustasına götürürler.bu herifin gözleri de tarkan`ı hacamat eden çinli komutan tarafından kör edilmiştir."ulan bu herife biri artık dersini vermeli" gibilerinden düşünen dövüş ustası tarkan`ı iyileştirmeye karar verir..kırılmadık kemiği kalmayan tarkanın iyileşmesi için tüm kemiklerinin kaynaması gerekmektedir.bunun da tek yolu bir volkanın içerisind 2 gün beklemektir(kaç bin santi gırat derece,film işte..)tarkan`ı basarlar lavlara öyle bekler lavların içinde 2 gün bi bok da olmaz kemikleri kaynar falan..sonra dövüş ustası buna bi kaç taktik daha öğretir falan kör nasıl dövüşülür gibilerinden sonra salar çinli komutanın peşine..

edit:tarkan`ı dövüş ustasına götüren yandaşları değil tarkan`a aşık olan bi hun hatunuydu karıştırdım.dövüş ustası da bunun babası.hatta bu hatunu o çinli komutan kaçırır falan bi tane ayı postunun arkasına bağlar.tarkan`la anlaşır. çinli herif; postu başından vurursa kızı iade ediceklerini söylerler.tarkan hemen 12 ye yapıştırır oku.kız da bok yoluna gider tabi.tarkan`a kızın postun arkadasında olduğu söylenip hemen tüyülür.tarkan postun oraya atını dört nala sürer kızın kafasından süzülen salça granüllerini falan görür dünyası yıkılır.hemen çinlilerin peşine düşer,topunun .mına koyar.çinli komutanı öle pis döver ki salça kusar herif..
orqn
uzunca süredir bir şey üretmiyor kendisi.bu adamı hep o yurt dışına açılma,ingilizce albüm yapma hevesi böyle yaptı.halbüki bilseydi kendi sınırlarını,paşa paşa oturup megastar olarak kalsaydı çok daha faydalı bir iş yapacaktı kendisi için.şimdi türkiyede de eskisi gibi saygı görmüyor.bir de şu elektronik müziğe geçme çabası hakikatten sonu oldu bu adamın.yahu bir madonna yaptı diye maşallah herkes elektronik müziğe geçmeye çabalıyor.yapmayın böyle.
bb
tarkan zart diye serbest bırakılırken balyoz operasyonunda tutuklanan üst düzey askerlerin başsavcı gelmeden sorgulanamayacağının bilinmesine rağmen günlerce emniyette gözaltında tutulmaları ülkemiz adalet sisteminin güzide bir göstergesidir.
independence
kazandigi paranin da, uzerine yapi$an $ohretinin de, kendisine verilen sifatlarin da hakkini verebilen bir kac nadir insandan birisidir turkiye’de.
faten
a: tarkan’i gordum abi.
b:nasil bi tip ?
a: senin ,benim gibi biri iste.
(kenarda duran iri yari,cirkin gorunumlu karakter lafa girer)
c:nasil nasil ? duyamadim ben..senin benim gibi mi ?
a: zorlama irfan...

benaykan
baba şimdi tarkan deyince durcaksın biraz. nedir yani homoseksüel filan. bizde adettir bu sanatçının yaptığı işten çok cinsel kimliğine, oturduğu eve, gittiği yerlere, takıldığı insanlara bakılır. nedir bu rezalet, yani sevmiyorsan değiştirirsin kanalı, olur biter. senin bastırılmış duygularını açığa vurup, göğsünü gere gere "ibine lan bu" dediğin adam olmamalı sanatçı, hele ki tarkan. bak şimdi geçmişe dön biraz: göreceksin ki 90’larda çıkmış pop starlarımızdandır kendisi. onca yıl geçmiş aradan, hala gündemde mi, gündemde.ilk çıktığında yakıştırılmıştı homoseksüel sıfatı. belki de... bilemeyiz, görmedik; lakin adamda süper ses var. hangi insan evladı türk sanat müziği söylerken dinleyip de beğenmemiştir bu insanı. amerika’da gezsin, tozsun, parasını oralarda harcasın beni alakadar etmez. gelip burda albüm yapıyo mu, yapıyo. albümü satıyo mu, satıyo. bissürü kişi "tarkan tarkan" nidalarıyla kendini yırtıyo mu, yırtıyo. tamam o zaman demek ki adam başarılı. takdir etmek şarttır kanaatimce.
serdarabay
dünya çapına ulaşan,keşke reklamı en az e.iglesias,j.lopez gibiler kadar olsa da bu son albümü herkesi şaşırtsa.
yıllardır dinlediğim en iyi yabancı albüm diyebileceğim,hatta her parçasıyla mükemmele ulaştığını düşündüğüm ingilizce albümünden dolayı tarkan ı tebrik ediyorum.
aynı kulvarda değilim allah tan yoksa onu çekemeyenler kervanına katılırdım elbet.
dayanikli ev kizi
kliplerinde müziğe uyum sağlamak adına yaptığı her jesti başarıyla yaptığını gözler önüne seriyor.lanet olsun be adam yeter artık bi yenile kendini.o kollar açılır gövde sağa sola doğru gider gelir falan.sözler hep aynı.bitmedi gitti zaten şu sevgiliye ettiğin edebi(!) sözler.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol