spoiler

0 /
imgoindeeperunderground
arabalarin arkasina takilan, alti kavisli, aracin arkasini yere bastirmak ve bir nevi ucmasini/havalanmasini engellemek amaciyla takilan araba parcasi.
luzumlu luzumsuz herkes taktiriyor ama bilmiyorlar ki gereksiz yere aracin hizini kesiyorlar ve bir miktar fazla surat olmazsa o alet ise yaramiyor..
darklord
berbat etmek manasina da gelmektedir. ayrica bir filmin ya da bir kitabin bir bölümünü ya da sonunu anlatip alinacak zevkin icine sicanlar icin de kullanilir.
melankomik
ekşi sözlükçülerin tam anlamıyla bokunu çıkarttıkları ingilizce kelime.

şöyle entryler görür oldum artık:

--spoiler--

güzel filmdi.

--spoiler--

yapmayın etmeyin. bu kelimeyi kullanmadan da bir film hakkında entry girebilirsiniz. evet.
bb
insanın meraktan delirmesine sebep olsa da, okumamak için insan üstü çaba sarfetmesini gerektiren şeydir.
mystic girl
zor bi buton.. yani ne biliym, daha kullanışlı tasarımlandırılabilirmiş gibi geldi.. ilk defa kullanınca alışması zor oluyor.. düzelttim ama ben, şahsen, bizzat, kendim..
greyfurt
sözlükte en çok eksikliğini hissettiğim uygulamalardan biridir. yani yöntem ve kolaylaştırıcı olanaklar varken, hala daha bazı kuş beyinliler okunmamış bir romanı yada izlenmemiş bir filmi berbat etme konusundaki dallamalıklarını devam ettirmektedir.

yani güzel kardeşim şunu yapmak çokmu zor;

-----------------------------spoiler----------------------------:
yorum ve görüşlerini buraya yaz
-----------------------------spoiler----------------------------

bu kadar. evet sadece bu kadar. (senin kadar salak bir insanın bile yapabileceği kadar kolay yani) e bunun yöntemi belliyken, her fırsatta gerek kişisel mesajla, gerekse fırsat buldukça ilgili başlıklardaki entry’lerle bıkıp usanmadan uyarmamıza rağmen hala daha aynı düşüncesizliği yapmakta ısrar eden insanlar görünce cidden cinnet sınırına ulaşıyor insan.

"güzel entry olmuş ama spoiler vermeyi unutmuşsun" şeklinde kibarca uyardığım, "uyardığın için sağol" diye mesaj alıp, entry’sini düzeltmeyen bünyeler var sözlükte.

insan yanlışlıkla başlık açabilir. haddini aşıp birilerini kırabilir. bu tip şeylerin telafisi var ama sen finali anlattığında (yada gelişme bölümünün kritik ayrıntılarını) unutsun diye elektro şokmu vericez adama?

bunu yapanların ne kendisine saygısı var, nede başkalarına. ben izlemediğim bir filmle ilgili, okumadığım bir romanla ilgili başlıkları açmıyorum bile artık. bu raddeye geldi iş artık.

lütfen biraz dikkat. lütfen biraz saygı.

not: daha önceden yaptıysam (ki yapmadığıma eminim) özür dilerim. uyarın düzelteyim.
elma sekeriiii
yogun istek üzerine spoiler vermenin diger alternatif yolunu payla$mak istedim.
ba$langıc notu: çok basit bir dille yazılmı$ ve yapılabilseydi eger grafikle çizilebilecek türden bir entrydir a$agıda okuyacaklarınız. daralırım diyorsanız bırakınız ihtiyacı olanlar okusun.

ben bir entry girdim. öznel fikrimi de savunmak istiyorum.

ba$lık: ye$il yol
entry:
tom hanks’in ba$ rolde oynadıgı sinema yapıtıdır.

ama bir eksik var, kendi fikrimi de bagıra cagıra anlatmanın bir yolu almalı. filmden ho$lanmadım, ve bana ait bir alanda öznel ele$tirimi sözlük kurallarından bagımsız bir $ekilde yapmak istiyorum. $u $ekilde olacak.

entry:
tom hanks’in ba$ rolde oynadıgı sinema yapıtıdır.

---bi$idememlazım---
yardımcı oyuncu olan adamın ismini bilmiyorum fakat, tam bi orospu cocugu gibi davranıyordu. film boyunca gıcık etti beni. bence filmi baltalayan bi oyunculugu vardı. tam diyorum aha adam agzını açtı insanları iyile$tiriyor diye bi bakıyorum bu aq. kıl kuyrugu yine.

---bi$idememlazım---entry burada bitti.
ve ben spoiler vermek için ne yaptım?
3 adet tire koydum yanına bi$idememlazım yazdım. bi$idememlazım’ı faremle taradım ve yandaki butonlardan gbkz üzerine bastım. ne yapmı$ oldum, gbkz vermi$ oldum.ve yanına 3 adet tire daha ekledim. i$te $u:

---bi$idememlazım---altına payla$mak istedigim aptalca çılgınca iyimser veyahut kötümser ne varsa dü$üncemi yazdım. ve sonuna tekrardan aynı i$lemi tekrarladım:

---bi$idememlazım---
(dü$üncem)
---bi$idememlazım---

aklı karı$mı$, beyni yorgun, fiziksel olarak bitmi$ arkada$lar için her zaman hep destek tam destek.

öptüm.


nickten yana sansim yok
hakkında hiç iyi şeyler düşünmediğim göt. eve o bir göt. uludağ sözlük’te behzat ç. başlığına tıkladım. baktım amk saniyenin binde birinde şu yazıyı gördüm:

-spoiler-

katil şule’ymiş

-spoiler-

bir gün sonra edit: lan harbiden yalanmış. ne sevindim amk. ama bu editi sonra koymak istedim ki götler boş kalmasın. ehe ehe. komik ben. ehe.
independence
en cok da anneler tarafindan verilir, hele ki dizileri programlari falan daha sonradan internetten izliyorsan;

+ ay izledin mi mahir vuruldu ama ölmez o ölmez. delikanli cocuk o, iyile$ir.
- e ama anne?
+ ne anne ne anne, delkanli degil mi iyile$mez mi? feride de kiymetini bilse bari cocugun. hep babasi icin yapti hep.
- anne?!!?
+ yalan mi, ne anne?
- e izlemedim ki ben daha o bölümü?
+ e iyi ya i$te mahir vuruldu, sonraki bolumden ba$la sen de.
- te$ekkurler.
+ dalga gecme anneyle!
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol