sevgilinin gülüşü

scalet
(bkz: güneşin doğuşu) kötü bir gün geçiriyorsundur. ve o gülüşü gördüğün an, güneşin doğuşunu seyreder gibi mutluluk verir. kalbin yerine sığamaz. içinden ılık ılık bir şeyler akar. ona sarılıp içine sokasın gelir (mecazi anlam da). parayla satın alabileceğin tüm şeylerden daha özeldir.
naribeyza
"insanın derdi ne kadar büyük olursa gülüşü o kadar sıcak olurmuş, o dert güzelleştirirmiş onun yüreğini. öyle derler, bizim buralarda. o derdin büyüklüğü neye göre ölçülür biçilir bilmem ben. fakat birinin gülüşünün sıcaklığını hissettim mi, anlıyorum ki derdi çok. güzelleşmiş derdiyle."

neşet ertaş
independence
gormene de gerek yok, telefonda bile duysan yeterli. tum hucrelerine enerji dogar, kutuplardan bir anda mimami pajina gunesin alnina gitmis gibi hissedersin. bir anda hayatin bambaska bir sekilde renklenir, odana gokkusagi dogar, ilik bir bahar esintisi ile birlikte hafif bir yaz yagmuru baslar o anda icinde kalbinde. o guler sen de gulersin, sonra da "olm cok maliz ya" dersin ona, o da sana. guldugunuz sey muhtemelen hic ipe sapa gelmez bir seydir ama mesele konu degil zaten, mesele gulmesi ve o gulusun sende yarattigi tarifi imkansiz mutluluk duygusu.

en onemli sey duygudur zaten tum bu anlattiklarimin arasinda.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol