sen uyurken konuşuyorsun diyen sevgili

31subat
sevgiliyle ayni yatakta paylasilmis bir uykunun ardindan yeni bir gune acilan gozler yanindakine donup en sevgi pitircikli haliyle melul melul bakarken bir anda soyle bir cumleyle karsilasilir:
- sen uyurken konusuyosun biliyomusuuoaan!
ortada ambianstan eser kalmaz, kalkip yuzunu yikamak istersin, lavaboya gidip "seher vakti taviz verdim sevdicegime" turkusunu mirildanirsin, yataga donersin, beklersin ki durum biraz duzelmis olsun ama ne mumkun. bu kez soyle bir soru cikar karsina en mermi gibisinden:
- bu gece dedin ki: "hadi sinemaya gidelim". onu kime dedin muhittin?
gerisini duymazsin bile, kafandaki cd calara "piedra irmaginin kiyisinda oturdum agladim, sen yokken ben gurbette ne karalar bagladim" isimli budapeste dolaylarindan derlenmis meshur turkuyu yerlestirmissindir. sigara icmedikce gecmez bu durum, biliniz efendiler.
pixie
uyanik ve ayikken sevgilisine oznesi, baglaclari ve yuklemi olan tam bir cumle kurmaktan aciz sevgililer vardir. "gunun nasil gecti" dersiniz, cevabi yapistirir : "iyi". "bugun pizza yiyelim mi"ye hemen karsilik gelir : "olur". adeta birden fazla kelimeyi yanyana getiremezler. surekli kendi kendinize konusuyormussunuz hissine kapilirsiniz.
bu sebepten gece olup da yattiginizda, bir sese hasret bunyeniz halisunasyon tarzi birseylere kapilip sanki sevgiliniz bulbul gibi sakiyormus gibi algilayabilir. hatta siz ruya da goruyor olabilirsiniz.ruyanizda sevgilinizin uzun ve anlamli cumleler kurdugunu goruyor ve gaza geliyorsunuzdur.
iste bu yuzden "sen uyurken konusuyorsun" sozu, "lan biraz da uyumazken konus" seklinde devam ettirilebilir.
artemisia
-sen uyurken konusuyorsun berkcan
+hassssii.. eeöö ne dedim bensu? saçmalamışımdır, rüya falandır, inanma sen, inanma, yalandır hem o, tanımıyorum ki, ay ne dedim ki yani?
-noldu ki, neden kızardın sen aşkım? ya böyle anlamsız kelimeler söyledin, pek anlaşılmadı, ya berkcan iyi misin kuzum? terledin de..
+ohhhhh.. daha iyi olmamıştım. anlamsız kelimeler ha, ahaha ay çok güzel, çok şahane...eeheheheheh...

dip not: ve kahramanımızın döktüğü ecel terleri yarattığı sanal sadakat güneşinin sıcaklığıyla bensu’nun teninde buharlaşırken, bir uyurken konuşma macerası da böylece atlatılmıştır..
nerobianco
her boktan şikayet eden sevgilidir. uyanıkken de konuşmanızdan şikayet eder muhtemelen. dır dır ömrü yer bitirir valla. belki bir iki güzel laf söylüyoruz, sussan da dinlesen be kadın.
calamitycans
uykunuzda konusmanızı fırsat bilip, bilinc altınızdan cıkan kelimeleri degerlendirerek acıgınızı arama ihtimali olan sevgilidir.
spongebob
-sen uyurken konuşuyosun ya
*hadi ya ne diyorum?
-bilmem anlaşılmıyor
*sende uyurken horluyosun ben bunu senin yüzüne vurmuyorum ama
-tamam özür dilerim
*bırak ya bırak yorganınıda al git burdan.
downinahole
-muhsin, sen uyurken konuşuyorsun yaa.
+hadi canım sen de, olur mu öyle şey.
-aha bak konuşuyorsun işte.
+aaa mualla, doğru söylüyorsun galiba.
-nasıl iş bu be?
+eee...rüya o zaman şu an yaşadığım.
-aynı zamanda da horluyorsun.
+bak bu bir derece mantıklı.
-muhsin..
+horzzz...
-muhsiinn!
+efendim..ne..
-muhsin uyan, korkuyorum.
+boşuna bağırma, burada seni kimse duyamaz..
-ne?
+mualla, uyanırsam çok pis döverim bak!

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol