selçuk üniversitesi ülküculerinin yemini

kekec
http://tinyurl.com/yv8d4l

video yu izliyince gülim mi, ağlayayım mı bilemedim...
sanırsam çoğu turan sözlüğe üyedir...

bir kaç video yorumu youtube’den:

-beyaz çorapta giyiyomu bunlar acaba??!! :)))


-bu videoyu koyan arkadaşa teşşekür ederim
bu kadar malı hiç bir arada görmemiştik.


-kravatsız takım elbise giyince ve ceketini sallaya sallaya yürüyünce ülkücü olduğunu zanneden tiplerden ne beklenir? bu videodaki gençlerin en az yarısı askerden kaçmak için üniversiteye sığınmadıysa ne olayım.. sonra da vatan-millet-milliyetçilik-şehitler bilmemne..

(bkz: ülkücü yemini)
tassos
izlerken; bu kadar adamı nasıl topladınız,nasıl aynı tarzda giydirdiniz,en önemlisi bu kadar insan ne kadar bilgili ne kadar cahil? sorularıyla beni köşeye sıkıstırmıs olaydır...ne demeli,ne yapmalı bilmiyorum..hele 5-6 kişilik önder tayfasını sıraya geçip karsılamaları ayrı bı olay..bide boğa devirip etini halka dagıtsaydınız bari...
adrenokortikotropik
yeminleri falan umrumda değil. nasılsa yeminler bozmak için edilir, alıştık biz bunlara..

bir grup delikanlı var ortada, bir örnek giydirilmiş, siyah takım elbiseler, mafyavari duruşlar, karizmatik olduğu sanılan yandan bakışlar. görmediğimiz şeyler değil bunlar, alışkınız nedense(!). sanki lisemizde de varmışmış gibi bunlardan, kendi fikirlerinden başka fikirlere yaşam hakkı tanımamışlarmış gibi, yalakalığı, gösterişi, atıp tutmayı marifet sanmışlarmış gibi..hele sanki içlerinden bir tanesi varmış ki babası subay diye ödevlerini asteğmenlere yaptırmayı, getir götür işlerini erlere yaptırmayı milliyetçiliğin getirisi sanmış, insanların askerliği onun kapısında köle olmak için yaptığını sanmış, görevi kötüye kullanma diye bir şeyin asla olamayacağını zira o milliyetçi, o vatana sahip çıkıyor ya, ülkem kaynaklarını sonuna kadar sömürmesi gerektiğine inanmış, sağda solda bunları övünçle anlatmış, kızlar ona hayran olacak sanmış gibi..var mıydı yoksa bunlardan bi kaç tane minnacık okulda?neyse konumuz bu değil..

üniversiteyi kazanmış arkadaşlarımız, ne güzel, zorlu bi sınavdan geçmişler binbir zahmet, sanırım çoğu yoksul ailelerin çocukları, kendilerine bir yer edinmek, sırtlarını bir yere dayamış olmanın hafifliğini hissetmek istemişler büyük ihtimalle..bir sosyalleşme çabası sarmış, ortamlara giresileri gelmiş, "reis"in sofrasında yer almak onurunu tatmak istemişler. kızacak bir şey bulmak mümkün değil. kendine girdiği ortamda yer bulma isteği her bünyenin sahip olacağı bir şey..gelin görün ki bu durumu suistimal edecek kurt çok. giydirdiği kuşattığı adamın eline silah da verecek çekinmeden, belindeki namlu onu güvende hissettirecek, gücün dayanılmaz çekiciliği aklını uçuracak genç arkadaşımızın, zora geldiğinde belindeki silahı çıkarmaktan çekinmeyecek, elini vatan için kana bulamayı şeref sayacak. işin kötüsü vatan kavramı değişecek, saflığını yitirecek her şey, büyük patronların günlük rantlarını vatan belleyecek, kendiyle aynı düşünmeyeni vatan haini. düşünme yetisini kaybedecek sonra, artık tanımlar bile bulamaz olacak, gerek de olmayacak zaten, kalıp kalıp "gerçekler" sunacaklar önüne, o da beş duyusuyla tanıyacak onları, zorlamayacak gözünden kulağından ötesini..

videoda görünenler bu değil mi? yoksa ben yanlış bi yerlere mi tıkladım? uyuyakaldım da kabus mu gördüm..hay allah..
betterthan
nerden baslasam nasil anlatsam bilemedigim video,fasistslik uzerine yemin etmelerimi garip olan,videonun basinda gelen bir reisin ceketini hisimla cikartip birine uzatmasi mi,videolarin ortasina dogru birinin tikkkkaaaaaaaaattt diye bagirmasi akabinde mehter marsinin duyulmasi ve sakallari cikmamis bir agir abinin hisimla yuruyerek karsilikli el pence duran gencligin!! arasindan yuruyup sandalye gibi biseye cikip ellerini malum sembolden yapip yemin ettirmesi mi.

yok yok en iyisi hic ciddiye almamak.
mcrayn
gülünesi,gülerkende düşünülesi olaylar..
milliyetçilik lafı ardında kafaları ütülenmiş bir topluluk,,
hepsibir birirlerinde farkı yok ..üniversite okuyanlar böyleyse halkımız ne b.k yesin dedirten gayrımilli olaydır..
sitivreyvaugin
herşeyleri tek tip! bakışları, giydikleri, düşünceleri ve şiddete eğilimleri...kendileri için kutsal saydığı şeylerin yanına belki de en başına "silah" ı koyan bu ideoloji yoksunu kurt beyinliler bir de faşizme falan savaş açtıklarını söylüyorlar ya! iyice komik oluyorlar.kardeşim bir gram bile beyin yokmu sizlerde bir zeka zerresi bile yokmu o koca kafalarınızın içinde biraz düşünemedinizmi çelişkilerinizi inandırılığınızın olmadığını ya da karşıt görüşlere saygınızın olmamasının sizi insan bile yapamayacağını.önce insan olmayı öğrenseniz bunları zaten yapmayacaksınız, biraz düşünebilseniz karşıt görüşlerede saygı gösterebileceksiniz ama düşünmemelisiniz çünkü size yemin ettiren o insanlar sizin yerinize düşünüyor zaten.

sudkaido
bunlarin yarisi korkudan,kalan yarisinin yarisi girecek ortam,arka ve bilimum atraksiyonlar icin bu gruba dahil olmuslardir,kalan yarinin büyük cogunlugu reis ve kidemli tipler ise gercekten milliyetci olanlar sadece yukarida bahsettiklerimden geriye kalan kücük topluluktur diye düsünüyorum.
ha bu arada bunlarin turan sözlükten ziyade ümmet sözlükte yazma ihtimalleri daha yüksektir

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol