sela

independence
bir ki$inin vefatindan sonra yahut cuma gunleri cuma namazindan once minarelerden okunan dua..kimi camilerde bu dua cocuklara okutuluyor imamliga hazirlik olsun diye..oyle zamanlarda insan nereye kacacagini $a$iriyor i$te..okutacaksaniz bile mikrofon kapaliyken okutun ki ne bize ne de cocuga yazik olmasin.
independence
bir gun bizim icin de okunacagini du$undukce her duydugumda tuylerimi diken diken eder. vucudumdaki tum tuyleri agda ile aldirdiktan sonra kurtuldum bu sikintidan. $imdi cok ferahim.
independence
daha anla$ilir ve daha guzel okunmali. bugune kadar hicbir yerde guzel okunan bir sela’ya denk gelemedim ben ve arapcadan anlayan birisi olarak bugune kadar kelimesini anladigim bir sela’yi da hic duymadim. diyanet, diyanet olmazsa wikileaks buna bir el atsin.
hmmmmmtmmcnm
islamda cuma ve ölüm dışında birlik çağrısı olarak kullanılmakta imiş. 15 temmuz'dan bu yana çoğumuz için anlamı gerginlik. sela veriliyorsa, sokaklara gelin deniliyorsa bir yerlerde bir şeyler oluyor. az önce yine başladı. üstelik twitterda gece 3.50 içi dolşan bir darbe planı var. önce yok artık dedim sonra yok artık dediğim her şeyin bu ara oldugunu hatırladım. d 100 karayolunu kapatmışlar, darbe söylentsi için de emniyetin bayagı telaşlı oldugunu söylebilirim. tedbirler alınmaya başlanmış. bu da burada bulunsun,

https://pbs.twimg.com/media/cn6c6vzumaakyrl.jpg

ben bu entryi yazarken ikinc sela başladı ve bitiyor. geriyor insanı yapacak bişey yok. kan dökülmesin tek dileğim bu.
adige
askeri birlikler hareketlendi istihbaratı geldikçe okunmaya başlıyor, an itibariyle de tekrar okunmaya başlamış bulunmakta.son olaylardan sonra acil durum sireni olarak kullanılıyor sanırım . sela duyduysan bil ki mevzu var.o değil de, hangisi gerçek, hangisi feyk derken cenazeleri de kaçırır olduk.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol